Soft do projektowania stron, interfejsów etc. + mock upy

W czasach kiedy zarabiałem na webdesignie, wszystko się robiło w Photoshopie. Teraz chyba są dedykowane narzędzia do tego. Jakie polecicie? Możliwe że by mi się jakiś tego typu program przydał, żeby zaprojektować kilka rzeczy dla siebie samego, wracać do tej branży na pewno nie planuję.

Co prawda w czasach WP Bakery, Elementora itd, strony można projektować „na żywca” i tak też robię, ale chyba chciałbym też zaprojektować trochę innych rzeczy, tylko po to żeby sobie przypomnieć jak to jest, a nie po to, żeby w ogóle powstały.

Idealnie jakby program był nie tylko na maca, ale i na iPada z możliwością edycji tych samych dokumentów.

I przy okazji - pewnie ten sam program to umożliwi, ale jeśli nie, to potrzebne mi coś do tworzenia mock upów pudełek, bo nawet to do dziś robię w Photoshopie, ręcznie zmieniając perspektywę itd ¯_(ツ)_/¯

Sketch albo Figma. Z tego korzystają teraz cool kids. Sketch tylko Mac. Figma to web, więc w miarę wszystko.

A mniej zaawansowana to Canva i Adobe Spark

2 polubienia

Ja ogólnie uwielbiam adobe Xd. Co ważne jest darmowy tak jak Figma i dostaje bardzo dużo dobrych aktualizacji. Jest też stosunkowo prosty. Ja jak odpaliłem sketcha to nie do końca mogłem się w nim połapać xd

1 polubienie

O tak, Adobe XD też jest spoko. Chociaż chyba bardziej do projektowania UX niż UI, więc to zależy na którym etapie chcesz sobie pomóc. Szczerze mówiąc myśle, że Figma będzie lepsza (lepsza = łatwiejsza, nie trzeba niczego pobierać, mają dużo rzeczy dostępnych za darmo w community).

1 polubienie

błagam zrób Orzech tutorial figmy/sketcha zapłace XDXD

Sam nie umiem xD udaję tylko i wszyscy mi wierzą i mi płacą

5 polubień

Mock upy też w każdym z tych programów ogarnę tak, że wgram sobie jakieś obrazki na poszczególne boki i będę mógł już na gootwym projekcie dodawać tekst itd i nie przejmować się ręczną zaminą perspektywy etc? Testy zacznę pewnie od xD, albo Figmy, skoro są w mojej ulubionej cenie.

1 polubienie