Smartbandy

Ja mam zegarek od xiaomi - amazfit bip i z tego co widzę to liczy i podczas pchania wózka z dzieciakami :smiley:

1 polubienie

Dzięki! :smile:

Z Mi bandem używacie tylko aplikacji Mi Fit czy dodatkowo inne jakieś?

Tylko MiFit, generalnie ma wszystko czego potrzebuję. Zarządzanie powiadomieniami, alarmy, śledzenie snu itd.

1 polubienie

Master for MiBand, dobrze rozszerza możliwości opaski, a do tego umożliwia zmiany języka opaski. MiFit ustawia jezyk zgodny z językiem telefonu.

1 polubienie

Kupilem wczoraj Mi Banda 4 w końcu :grinning:
Od razu dokupiłem sobie Notify & Fitness i skonfigurowałem bez Mi Fit. Z tego co widzę, to N&F ma dokładniejsze i ładniejsze wykresy, Smart alarm, współpracuje z Sleep as Android, ma eksport do Stravy czy Google Fit, i pozwala na wyświetlanie treści powiadomień 8 konfigurację kilku quick replies na wiadomości.
Jest wersja darmowa, można sobie sprawdzić. Tylko podobno, jak ma się N & F i Mi Fit to opaska trochę wariuje

1 polubienie

Czy mi band 4 działa bez żadnych kombinacji z Nike Run Club na androidzie? Chodzi mi o pomiar tętna

Nie wydaje mi się. Widzę jedynie eksport do Stravy, Runtastic i Runalyze. Mi Band chyba nie działa jako miernik tętna w tych aplikacjach. Trzeba używać apki od opaski, żeby było tętno.

Pokorzystalem z Mi Fit, jak i z Notify & Fitness przez jakiś czas. N&F zdecydowanie u mnie wygrywa. Lepsze wykresy, które można lepiej dostosować, bardzo dużo opcji personalizacji, wbudowany integracja z Amazfaces.
I prawdę mowia, że mając dwie apki trochę wszystko wariuje. Na szczęście sparowanie opaski z samą N&F zajmuje mniej niż 10 minut.
Załączam kilka screenów dla podglądu, jak wygląda to 2 środku.
Dodatkowo, bardzo łatwo eksportuje się treningi to .tcx, które potem można wgrać do każdej apki biegowej i zostaje zachowana mapa, międzyczasy, jak i dokladny puls. Automatyczny sync jest ze Strava, Google Fit i RunKeeper. Reszta musi być robiona ręcznie przez pliki .tcx albo .gpx

2 polubienia

wystarczy ze wrzucisz w jedno miejsce, a potem: https://tapiriik.com/ i masz wszystkie treningi wszedzie

1 polubienie

I jak zawsze runtastick którego kiedyś używałem nie ma.

Ja chętnie bym przeszedł na N&F ale mam też wagę Xiaomi, która nie jest wspierana przez tę aplikację, a wolałbym mieć oba urządzenia w jednej apce spięte.

Te wagi są wspierane przez N&F

Znam to, szukałem tej informacji. Ja mam Mi Composition Scale 2 I próbowałem spiąć kanz aplikacją. Może w przyszłości wprowadzą integrację to się przesiądę.
Czy do spięcia opaski bez MiFit trzeba mieć wykupioną wersję pełną czy darmowa też da radę?

1 polubienie

To dobrze, że mówisz. Chciałem kupić Composition Scale 2 I podpiąć. Myślałem, że to jest Mi Scale 2.

Czy Mi Band 5 potrafi wykryć jazdę rowerem automatycznie tak jak wykrywa i liczy kilometry, które przeszedłem?
Google Fit to potrafi, a niestety Apple Health tego nie robi.

Odkopię trochę temat.

Żona zażyczyła sobie smartbanda i w sumie to jestem przekonany że Mi Band 5 będzie wystarczający. Tylko pytanie jest takie czy współpracuje w iPhonem? Najbardziej zależy na dodawaniu danych do apple health, powiadomienia są drugorzędne ale miło by było jakby widziała, że ktoś do niej dzwoni lub doszedł sms.
Apple watch odpada.

Mi band 5 współpracuje z iPhonem (korzystam z 8), jeśli chodzi o apple health to wiem, że na pewno synchronizują się takie dane jak sen czy tętno. W porównaniu z androidem mi fit ma mniej opcji jeśli chodzi o wybór powiadomień - na androdzie możemy zadecydować o każdej aplikacji, a na IP wygląda to tak:

1 polubienie

ok dzięki za informacje.