🤓 Smart home

Upgrade softu wyraźnie pomógł. Zastanawiało mnie (i wkurwiało), że wszyscy to Conbee polecają.

Dzisiaj spróbuję Zigbee2MQTT uruchomić, ale ZHA działa.

2 polubienia

Pewnie @luke-g specjalnie coś zepsuł, żebyś miał o czym w gorzkich żalach pisać :rofl:
Ja go rozumiem, też lubię czytać twoje przygody, ale rozumiem też, że nie trzeba pomagać :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień
2 polubienia

Trochę po fakcie, bo kupiłem właśnie kamery blink ale zawsze mogę oddać - szukam kamery bezprzewodowej, zasilanej bateryjnie bo na wynajetym dziur nie zrobię.

Ktoś coś?

Też się nie znam to się wypowiem :wink:

@Tadek a sprawdzałeś czy od spodu nie ma to coś logo Ikea? :thinking::laughing:

A tak swoją drogą to zaglądam tu bo jestem w trakcie budowy domu i kminie co by tu wybrać pod jakiś prosty smart home, nie stać mnie na wymyślne bajery ale też nie chciał bym się męczyć jak Tadek i kucować całymi nocami :thinking:

1 polubienie

Nie za bardzo wierzę w te dwa lata z dwóch paluszków AA. Anker Eufycam 2 pro jest bardzo ciężki (na przekrojach wygląda jakby miał 4 ogniwa li-ion) i czas pracy tylko do roku. Niestety są znacznie droższe, ale za to mają obraz 2k

Ikea albo Tuya. Ja mam większość rzeczy z Tuya i da się żyć :slight_smile:

HA stawiam trochę z ciekawości ale nie mam czasu kucować nocami i leży od tygodnia odłogiem.

1 polubienie

A czego potrzebujesz od smart home? Bo generalnie wszystko zależy od potrzeb oraz możliwości finansowych :slight_smile:

Możesz wybrać dwa z trzech wyrazów tanio, szybko, dobrze, ale nie da się trzech :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Zamontowałem pierwsze czujniki obecności (Aqara FP1) i mój smarthome w końcu może wejść na ostateczny level, kiedy wszystko dzieje się samo, a nie tylko prawie wszystko :smiling_face_with_three_hearts:. Niestety nawet jakby mieć każdy centymetr pomieszczenia pokryty czujnikami ruchu, spiętymi ze sobą w automatyzacjach, to do wyłączania rzeczy nie nadają się nawet w 1% tak dobrze jak czujniki obecności. Póki co testuję sensory obecności w dwóch pomieszczeniach, ale jak będą działać tak jak do tej pory, to zamawiam więcej.

W tym wątku będę dodawał kolejne informacje:

PS. A to może nastąpić już w czerwcu:

6 polubień

nie musi być szybko, ale żeby było stosunkowo tanio i dobrze :stuck_out_tongue:

głównie używam urządzeń apple, z google to tylko google home i pączek, bramka philips hue i kilka “zwykłych żarówek”, ale to wszystko tak minimalistycznie z uwagi na ciągłe przeprowadzki, teraz jak będzie dom to chciał bym mieć możliwość jakiejś łatwej rozbudowy w razie co i nie lubię urządzeń które są takim zamkniętym systemem jak np kamery dla dzieci które mają swój własny ekran. Więc do domu to głównie światła wszelkiego rodzaju, światła w ogrodzie, coś co automatycznie włączy pompę w studni do podlewania ogródka, otwieranie bramy wjazdowej, garażu brak, rolet też brak, jakieś kamery, fajnie jeśli to będzie dostępne do obsługi z różnych urządzeń, typu iPad, iPhone, Mac.

Tanio i dobrze oraz bez ograniczeń to raczej home assistant (choć mimo posiadania HA to jednak ustawienie oświetlenia trzymam na philips hue bo akurat to jest świetnie dopracowane).

Ewentualnie obsługa przez HomeKit, ale tutaj to już będziesz musiał kupować rzeczy kompatybilne z HK i jest ich mniej niż współpracujących z HA. HK może nie ma takich możliwości jak HA, ale z drugiej strony przy tych potrzebach myślę że powinno wystarczyć, a konfiguracja i automatyzacja jest dużo prostsza do zrobienia.

I trochę głośne ale w miarę dogłębne wytłumaczenie

Już trzeci raz wlamano mi się do komórki. Muszę zrobić jakiś monitoring. Jest wifi, home assistant, nie ma prądu. Jakieś pomysły?

Ja kupiłem kamery blink outdoor - są na baterie :man_shrugging:

takie Amazon.com: Blink Outdoor (3rd Gen) - wireless, weather-resistant HD security camera, two-year battery life, motion detection, set up in minutes – 2 camera system : Amazon Devices & Accessories ?

nie dosc ze niedostepne to cena 650zl/szt jest dosyc wysoka

Takie jak podlinkowane w tym poście - £140 za trzy kamery + bramka umożliwiająca nagrywanie lokalne.

Edit - właśnie widzę, że cena się zmieniła :joy:


1 polubienie

Ostatnio zrobiłem facelift mojego dashboardu w home assistant i chciałem się pochwalić.



8 polubień

Fajny. te duże kafle to co to jest? Bo ja w mushroomie mam to samo co Ty, natomiast takich dużych kart nie mam, a wyglądają lodzio-miodzio

1 polubienie

Dashboard zrobiłem w Minimalist i to są standardowe karty pokoi. Są o tyle spoko, że można dodać 4 czujniki albo przełączniki żeby pokazać stan w danym pomieszczeniu.

4 polubienia

Może do gorzkich żali a może tu.

VM na Synology DS220+; postawiony Home Assistant. Dongiel Deconz wpięty na usb.

Wszystko działa fajnie dopóki się USB randomowo nie odepnie.

Problem znany setkom użytkowników

https://www.synoforum.com/threads/usb-device-gets-randomly-unmounted.6863/

Synology umywa ręce.

2 polubienia