Słuchawki Edifier TWS200 i Androida

Hej,

Mam problem z słuchawkami Edifier TWS200. Od niedawna zaczął mi szwankować w nich mikrofon. Ludzie skarżyli się, że słychać mnie jakbym spod wody mówił. Jako, że wcześniej była rewelacja i nawet z gwarnego pomieszczenia dobrze zbierały mój głos, to zrobiło mi się trochę smutno, bo naprawdę je lubiłem. Tuż przed wysłaniem na gwarancję sprawdziłem jednak na komputerze i na teamsach działają znów bdb. Tak samo jak podłączyłem do telefonu kolegi z pracy. Również dźwięk z mikrofonu bardzo czysty.

Telefon to Huawei P30 Pro i w każdej kwestii służy mi rewelacyjnie. Z innymi słuchawkami BT (np. Kosa Porta Pro Wireless) też nie ma problemu i telefon radzi sobie świetnie.

Oczywiście próbowałem parować kilka razy. Robiłem wipe cache. Nic nie pomogło.

Jeżeli macie jakieś pomysły to z chęcią o nich poczytam.

A robiłeś wipe słuchawek? Czy się po prostu nie zatkały woskiem?

Nie widziałem śladów zatkania. Ale tyle co mogłem, to poczyściłem.

Jednak mechaniczne zatkanie nie spowodowałoby objawów, że na dwóch sprzętach działa bardzo dobrze, a na jednym przestało.

Ty a weź zobacz, czy coś się nie przestawiło i czy nie zbiera Ci mikrofon z telefonu, zamiast słuchawek :wink:

1 polubienie

Na pewno nie. Bo często klikam, żeby przełączyć na telefon, jak słucham yeswasa i ktoś dzwoni :slight_smile:

Dobra. Chyba dotarłem.

W System i aktualizacje. Resetowanie. Zresetuj ustawienia sieci. Należy zresetowac ustawienia dla jednej karty sim, apotem dla drugiej.

Plusy:

  • na razie od godziny mikrofon ponownie działa bardzo dobrze

Minusy:

  • wszystkie urządzenia po BT należy parować od nowa. Tak samo z sieciami WIFI.

Temat do zamknięcia.

2 polubienia