🎧 Słuchawki do biura | Home office

Słyszałem, że xm3 się mniej łamią od xm2. Ale że po półtora roku już. Daj znać jak ogarniesz, podobno sony wciska kit, że złamania są z winy użytkownika… Dlatego ja kupiłem przez Amazon, ake liczę że się nie przyda :wink:

Ciekawe… Ja swoje tez będę musiał wysłać na to samo, z tym ze u mnie samo wyskoczyło i jak próbowałem włożyć to pękło. Pod tym względem to gunwo straszne.

Chyba właśnie te słuchawki Sony są dzisiaj na iboodzie.

są!

https://www.ibood.com/electronics-pl/pl/

bardzo dobra cena, bardzo…

Cena bez szału, one są co chwilę w promocji w takiej i nawet niższej cenie, a standardowa nie jest jakoś kolosalnie wyższa. Dla przykładu tydzień temu na francuskim Amazonie można było dostać te słuchawki za 978 zł już z wysyłką, a na iBOOD trzeba doliczyć jeszcze 29,95 zł za dostawę i się robi 1088,95 zł.

https://www.pepper.pl/search?q=WH-1000XM3

2 polubienia

Nie znam sklepu :stuck_out_tongue: Ale te słuchawki na pewno nie są warte 1600zł, cena chyba z dnia premiery 2 lata temu xD Można na promocji znaleźć poniżej 1000 na pewno, tak jak kolega wyżej podaje :slight_smile:

1 polubienie

No tak. ibood w tej “oryginalnej” cenie zawsze podaje cenę z dnia premiery sprzętu. Czasami jednak I tak jest to jakaś konkretna zniżka w porównaniu z tym co można dostać w innych sklepach. Tzn na przekreśloną cenę nie ma co patrzeć, tylko trzeba porównywać cenę zakupu plus dostawy, tak jak zrobili to koledzy powyżej.

1 polubienie

Wiecie co… W końcu kupiłem słuchawki od Microsoftu xD nowe, oryginalnie zapakowane, za cenę chyba 400 zł taniej niż na Amazonie. Jeszcze ciepłe, myślę że za 2-3 tygodnie opiszę swoje wrażenia i czy warto je kupić. Jeszcze ich nie odpakowałem a już widzę pierwszy problem :man_facepalming: na iPhonie musiałem zmienić region na US (takie akurat wybrałem) żeby pobrać aplikację Cortana do instalacji softu dla słuchawek…

1 polubienie

Kontynuując temat moich złamanych słuchawek. Poszły do serwisu, trochę to trwało, pewnie ze względu na covid. Dostałem w zeszłym tygodniu telefon - według nich wada powstała z mojej winy bo za mocno je wyginalem ale jak zapłacę 361zł to oni chętnie naprawią. Podziękowałem o kazałem odesłać z odmową.
Znalazłem na forum Sony wątek w którym inny użytkownik skarży się na identyczne traktowanie, podając linki do innych, identycznych złamań u wielu osób.

Zastanawiam się co robić dalej. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak odesłać z powrotem do serwisu, tym razem wystosować dłuższe pismo z żądaniem naprawy z tytułu rękojmi (Za pierwszym razem poszło przez sklep z grawancją). Pisałem do Sony Polska na Twitterze, odpowiedzieli prosząc o szczegóły na priv. Opisałem im całą sytuacje ale jedyna odpowiedź jaką dostałem to - proszę skontaktować się z infolinią.

1 polubienie

Daj znac jak rozwinnie sie sytuacja, juz chyba pisalem ze moje tez sie uszkodzily.

Nie pisz na priv tylko publicznie. Może zadziała.
Mi 2 miesiące po końcu gwarancji zepsuły się Bose SoundSport Wireless. Napisałem do nich żeby wskazali serwis, w którym warto naprawić żeby było dobrze. Wiecie co zrobili? Wysłali mi nowe słuchawki z 2 letnią gwarancją. No i jak ja mam Wam polecić innego producenta? Chociaż… w biurze używam i tak Sony bo… no bo tak. Hue hue.

2 polubienia

O podejściu Bose i Jabra do klienta słyszałem same dobre rzeczy :wink:

1 polubienie

Czy ktoś używa może Beats Studio 3? Jak z wygodą i ANC?

Mi pękły Sony MDR-1000x, czyli protoplasta XMów, po około dwóch i pół roku (intensywnego użytkowania, bo dzieńw dzień w biurze).
Części do tego dostać nigdzie nie można. Na ebayu ewentualnie drukowane 3d, ale słabo one wyglądały.
Wynalazłem na jakimś forum instrukcję, jak to naprawić praktycznie bezkosztowo. Należy lutownicą wtopić w plastik szpile prostopadle do linii pęknięcia. Połączenie jest megamocne. Trochę to „nie wygląda” z bliska, ale po zalożeniu słuchawek jest to od strony głowy. Obraz

2 polubienia

Kotlecik trzeba trochę odgrzać :upside_down_face:

Znalazłem słuchawki “idealne” do moich zastosowań:

Jabra Evolve2 85 - Engineered to keep you focused. The best headset for concentration and collaboration.

Jednak plotki o nowych słuchawkach od Apple kuszą, chociaż wiem, że na 100% nie będą miały mikrofonu takiego jak ja bym chciał(patrz Jabra) i pewnie parowanie nie z Apple-owymi rzeczami też będzie kulało. No i ciekawe czy będzie Space Grey.

Ma ktoś te słuchawki od Jabra?

Tutaj recenzja: My review of the Jabra Evolve2 85 headset · Elio Struyf

Co do mikrofonów to właśnie nie jest idealnie (jak na tą kasę), niestety

1 polubienie

Bardziej od studyjnej jakości nagrań zależało mi na funkcjonalności, a tej odmówić Jabra nie można :wink:

Bazując tylko na filmikach na YT, to Jabra mi najbardziej odpowiadała jeśli chodzi o jakość głosu właśnie.

W sumie do tele nie trzeba wielkich cudów, ale z drugiej strony nie jest łatwo znaleźć czegoś podobnego do Evolve2 85.

1 polubienie

Ja ostatnio robiłem research na dobry mikrofon w słuchawkach i wybrałem Logitech G Pro X. Mają jedną wadę - kabel. Ale jakość mikrofonu mi to totalnie rekompensuje. Ostatnio widziałem, że wyszła wersja bezprzewodowa, ale tam pewnie z jakością będzie troche gorzej. A i nie ma co się bać tego, że są gamingowe - moim zdaniem wyglądają elegancko. :smiley:

Co myślicie o Jabra 85H?
Są znacząco tańsze od rozwiązań Sony i Bose, grają bardzo długo na baterii i mogą się łączyć z dwoma urządzeniami naraz.

Ma je ktoś i może zrobić krótka recenzję?

1 polubienie