SLDC vs OVH dla serwera mailowego

Cześć,
Planuję postawić serwer mailowy z jakiegoś obrazu Dockera (Fastmail nie do końca spełnił moje oczekiwania), ale teraz muszę wybrać gdzie postawić owy serwer. Z tego co się orientuję, to jest tak
SLDC:

  • taniej

OVH:

  • bardziej stabilnie

Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia/propozycje?
Nie chcę wydać milionów monet, plan jest na max 20zł/miesiąc (brutto)

Aktualnie mam Hetzner a jeszcze wcześniej OVH ale mnie mocno zawiedli jeśli chodzi o support. Hetzner daje dla mnie radę, mam blisko 2 lata tam swoje VPSy

2 polubienia

A moze AWS jest wersja darmowa mam na niej serwer Minecraft you mail obsłuży.

Hipotetycznie powinno wystarczyć
Myślałem, że mniej oferują za free, bo na GCP darmowy jest chyba z 650MB ramu, a to zbyt mało
Obadam temat rano

odnośnie sldc :slight_smile: ja bym szedł w ovh jednak…

SLDC jest tani nie bez powodu…

AWS byłby najlepszy ale do tanich nie należy. Masz jeszcze DigitalOcean, Linode, jest tego trochę, ale to wszystko będzie w przedziale 5$-10$.

Z ciekawości zapytam, czego nie daje Ci Fastmail, że chcesz przejść na ciemną stronę klawiatury?

Nawet taki zapalony zwolennik selfhosted jak ja uważam, że trzeba mieć naprawdę dobry powód. No chyba, że robisz to dla zabawy i/lub żeby czegoś się nauczyć, to wtedy full speed i najlepiej bez “gotowców”.

1 polubienie

trochę nauka, trochę to, że dalej czuję, że żadna usługa to nie do końca jest to co chcę

Jak nauka/zabawa to nie ma się nad czym zastanawiać. Jak już było wyżej wspomniane, AWS jest na rok za free.

Moim zdaniem selfhosted e-mail nie spełni nawet połowy “typowych” oczekiwań, zwłaszcza jak porównamy do Google czy innego Fastmail. Do tego trzeba przygotować się na porządną dawkę frustracji… Ale zabawa jest przednia :nerd_face:

Za darmo masz też Google i Oracle.

A tanich providerow jest masa. Można np kupić taniej ovh przez pośrednika