Skróty i siri

Cześć
Chciałbym, zrobić tak żeby po powiedzeniu do siri np: play news odtworzyła mi podcast. Zrobiłem taki skrót jednak nie mogę znaleźć gdzie dodać go do siri?

Nigdzie, każdy skrót jest w siri automatycznie. Mówisz nazwę skrótu i tyle.

1 polubienie

Dzięki :slight_smile:

Szukam pomocy w stworzeniu takiego skrótu.
TikTok

To jest banalne do zrobienia. Mogę Ci to zrobić i potem wyjaśnić co, jak i dlaczego. Zrobić Ci to samo co w tym tt, czy chcesz od razu powstawiać inne usługi/pracowników?

Strach przed nieznanym. Poradziłem sobie. Skrót zrobiony i nawet dodatkowo zmodyfikowany.
Nie wiem natomiast jak wysłać grupowe wiadomości z przypomnień lub kalendarza.

A to spoko że to przeczytałem na czas zanim spędziłem godzinę w skrótach i to jeszcze na telefonie. Przynajmniej wziąłem maksa cudzesa to było mniej bólu xD

Pierwszy skrót robi dokładnie to co w filmie, chociaż uważam, że remindersy i kalendarz osobno to głupota bo można sobie ustawić po prostu alert o evencie.

Trzeba sobie zrobić najpierw dwie rzeczy: stworzyć listę remindersow „Usługi” i kalendarz o takiej samej nazwie.
Potem cza sobie tam w skrócie je wybrać.

Skrót jest napisany w ten sposób, że jak raz się go dobrze poustawia to w kalendarzu prawidłowo zapisuje się czas trwania usług.
Czyli jak ktoś wybierze strzyżenie brody to się w kalendarzu zrobi event na 30 minut, a jak na kompleks usług to 90.
Miałem jeszcze plan żeby zrobić sprawdzanie czy dany pracownik jest w wybranym terminie wolny, ale w porę tu przyszedłem :stuck_out_tongue:
A propos pracowników, to dwie rzeczy:
Zrobiłem to tak, że tylko pracownicy wykonujący daną usługę się po jej wybraniu pojawiają. Czyli jak Karolina robi tylko paznokcie to nie będzie się pojawiała po wybraniu rzęs.

Druga rzecz to taka, że skrót automatycznie tworzy subtaski z imieniem pracownika (tak jak na filmie), ale jeśli wyboru pracownika się nie dokona (czyli wybierze się ”dowolny”), to dzieją się dwie rzeczy: pierwsza - w remindersach są wielkie wykrzykniki mówiące żebyś przypisał tam pracownika, druga: w smsie wysłanym od razu w trakcie rozmowy telefonicznej do klienta nie pojawi się imię pracownika.

A. Jeszcze jedna rzecz. Żeby przyspieszyć proces rezerwacji wybrałem formatkę „numer” do wpisywania numeru telefonu. Oznacza to, że nie da się w nim wpisać numeru telefonu z plusem (ani z 00 na poczatku), gdybyś miał na przykład koleżankę zza wschodniej granicy z jeszcze tamtejszym numerem.
Jeśli na tym Ci zależy to trzeba zmienić rodzaj oczekiwanego inputu na tekst, ale wtedy pojawia się normalna klawiatura.

https://www.icloud.com/shortcuts/0c16ace1430e44c6b43aedee63ceb8d5

Drugi skrót wysyła przypomnienia do wszystkich klientów, którzy danego dnia mają zabookowaną wizytę. Najlepiej go sobie ustawić w automatyzacji, żeby na przykład codziennie o ósmej rano się odpalał (po prostu ustawić, żeby ten skrót się odpalał codziennie o żądanej godzinie).
Na koniec skrót pokazuje dzisiejsze rezerwację: imiona klientów, godzinę, usługę i imię pracownika.
Tak, jak w pierwszym skrócie, jeśli nie przypiszesz klientowi pracownika, to w wysłanym smsie takowe się nie pojawi. W sensie w ogóle nie ma tej linijki „Przyjmie Cię” w obu wiadomościach.

https://www.icloud.com/shortcuts/76ac88321c1f4c5c81e2785fc9b3deeb

4 polubienia

Żeby doprecyzować:
Jak nie przypiszesz klientowi pracownika w momencie przyjmowania rezerwacji, to po prostu robisz to sobie później w skrótach po sprawdzeniu kto jest wolny.
Jak to zrobisz przed wysłaniem przypominajki w dniu wizyty to już w tej drugiej iMessage klient otrzyma normalnie imię pracownika.

1 polubienie

Jestem ślepy czy nie da się włączyć/wyłączyć always display on na zegarku w zależności od trybu skupienia?

https://www.reddit.com/r/AppleWatch/comments/xd0ipo/toggle_aod_and_lower_power_mode_with_focus/?rdt=60524

Działa!
Zapomniałem że w skrótach jest jeszcze menu automatyzacji. Dzięki!

1 polubienie