Sklep internetowy - Shopify?

Cześć Wąszacze :sunglasses:

chciałem spytać się o wasze doświadczenia odnośnie tworzenia sklepu internetowego? Czy miał ktoś styczność z takim tematem? Jeśli tak, czy ktoś stawiał sklep na Shopify.com ?
Obecnie jak patrze na konkurencje Shopify to w polsce jedynie widze shoplo ale gotowych szablonów jak to jest z Shopify nie mogę znalezc jak choćby na Shopify themeforest Gdzie kwoty za szablon to max 100$ . Kiedyś gdy orientowałem się w kosztach stworzenia szablonu pod shoplo jest to przynajmniej 2 tysiące zł.

Obecnie na sam plus Shopify jest sam 90-dniowy trial.

Inni dostawcy wyglądem oraz obsługą samych ich stron mnie mocno odstraszają, a co dopiero wewnętrzna obsługą…

Magento oraz WooCoomerce odpadają, niestety nie mielibyśmy nikogo kto mógłby administrować takie systemy.

1lajk

Mogę Shoper polecić. Bardzo fajnie działa, w sumie problemów z nim w pracy też nie mamy. Pomoc techniczna też na +.
Oczywiście to czy spełni Twoje wymagania zależy od tego jakie wymagania masz :slight_smile:

Z WooCommerce jest dużo zabawy, więc tak jak piszesz, bez kogoś kto by tym na bieżąco administrował raczej nie warto się pchać.

Właśnie jeśli chodzi o szablony na " Shoper " gotowe szablony które widzialem są mizernej jakośći : \

Znam się na Magento więc możemy porozmawiać :sunglasses:

@maciejbuchert niestety nie stać nas na Magento. Jeśli przez trzy darmowe miesiące Shopify będzie w miare sprzedaż to wtedy najwyżej będziemy myśleć co dalej. Najwyzej będziemy placić Shopify 100/300 zł miesięcznie :raised_hands:

Pracowałem kilka lat temu z Magento. Ja wolę WP + WooCommerce.

To ja chciałem dać znać, że Shoplo ma dobre ceny i dobrze działa. Natomiast motywy to kwestia wtórna, można na czymś co tam jest “domyślnym” postawić ładnie wyglądający sklepik.

Ogólne tak i tak ale z małymi ale : )

niestety ceny shoplo przy cenach shopify są mocno podobne.

Shopify ma mase szablonów i wtyczek które są na dość wysokim poziomie. Wiadomo shoplo też je posiada ale nie w aż takiej ilości.

Wiadomo lepiej wspierać polskie rodzime firmy : )

Tzn?

Bo np. dla mnie ważne jest wsparcie do płatności + księgowość (infakt). Cała reszta to raczej sprawa drugorzędna, ale to też może dlatego, że sam sklep nie musi być super rozbudowany.

Bo ty chcesz mieć sklep funkcjonalny a nie ładny. Nieważne czy ma wsparcie dla księgowości, ważne by miał kolorowe szablony :smiley:

Może tak być, po prostu widzę, że w Shopify jest super, ale: cena jest wielokrotnie wyższa niż Shoplo, nie ma wsparcia dla polskich aplikacji (a przynajmniej prostego wsparcia, bo trzeba dopłacać i korzystać z jeszcze kolejnego narzędzia)…

2lajki

@Martin_Fox @pawelorzech

dalej obczajam jakieś systemy e-commerce i teraz bardzo podoba mi się bigcommerce.com, niestety na rynku polskim nie ma za dużego wsparcia ale w panelu administracyjnym prezentuje się niezle.

Ich ogólna strona jest niestety bardziej w stylu korporacyjnych stron co mocno odstrasza, najlepiej u góry przejść na podstronę essentials - https://www.bigcommerce.com/essentials/ .
Cenowo wygląda naprawdę spoko, maja pare darmowych szablonów ( mi najbardziej podszedł Roots Orginal - https://www.bigcommerce.com/theme/roots-original/ )

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym systemem dajcie znać :raised_hands:

Chciałbym jak najmniejszym kosztem stworzyć podobny sklep ala www.allbirds.com tylko dla innej branży, tylko jaki SaaS brać hmm,

No akurat to stoi na shopify :smiley:
Ale IMO powinieneś patrzeć na to, który funkcjonalnie najbardziej Ci pasuje (płatności itp.) - wygląd to kwestia którą najszybciej zmienisz :smiley:

Używałem i używam tylko WooCommerce, myślałem nad shopify ale to co robię to musi być wykonane z użyciem Stripe, paypal, paymentsense, nie obchodzą mnie paczkomaty ani Allegro czy przelewy24, w WooCommerce tez nie ustawiam wiele, dodaje produkty i tyle, bez VATow i przesyłek. A wygląd i inne opcje mam prawie za darmo w porównaniu do shopify czy innych. Wszystko zależy od twoich wymagań.

Ciężko cokolwiek wybrać :sweat_smile:
jak patrze na pakiety Shoplo , BigCommerce i co można mieć przy tych cenach, a pozniej na nasze polskie rozwiązania to troszke ręce opadają : \

BigCommerce mocno zachęca tylko niestety narazie nie widzę żadnych płatności które są u nas wykorzystywane: PayU, DotPay, PayLane czy inne popularne w polsce

WooCoomerce, Magento, PrestaShop bez profesjonalnego wsparcia, ciężko widzę i troche się obawiam tych systemów, gdzie mamy płatności

Z tego co kojarzę w Stripe masz polskie płatności, a Stripe pewnie większość systemów ecommerce wspiera

Ooo faktycznie jest jeszcze Stripe :raised_hands:

szkoda tylko, że jak BigCommerce wspiera, tak akurat nie w polsce : \

U nas w stanach teraz każdy chce żeby postawic sklep na Shopify. Ja osobiscie wole WP+ WooCommerce, ale klient płaci, klient ma.