Sklep internetowy - Shopify?

Cześć Wąszacze :sunglasses:

chciałem spytać się o wasze doświadczenia odnośnie tworzenia sklepu internetowego? Czy miał ktoś styczność z takim tematem? Jeśli tak, czy ktoś stawiał sklep na Shopify.com ?
Obecnie jak patrze na konkurencje Shopify to w polsce jedynie widze shoplo ale gotowych szablonów jak to jest z Shopify nie mogę znalezc jak choćby na Shopify themeforest Gdzie kwoty za szablon to max 100$ . Kiedyś gdy orientowałem się w kosztach stworzenia szablonu pod shoplo jest to przynajmniej 2 tysiące zł.

Obecnie na sam plus Shopify jest sam 90-dniowy trial.

Inni dostawcy wyglądem oraz obsługą samych ich stron mnie mocno odstraszają, a co dopiero wewnętrzna obsługą…

Magento oraz WooCoomerce odpadają, niestety nie mielibyśmy nikogo kto mógłby administrować takie systemy.

1 polubienie

Mogę Shoper polecić. Bardzo fajnie działa, w sumie problemów z nim w pracy też nie mamy. Pomoc techniczna też na +.
Oczywiście to czy spełni Twoje wymagania zależy od tego jakie wymagania masz :slight_smile:

Z WooCommerce jest dużo zabawy, więc tak jak piszesz, bez kogoś kto by tym na bieżąco administrował raczej nie warto się pchać.

Właśnie jeśli chodzi o szablony na " Shoper " gotowe szablony które widzialem są mizernej jakośći : \

Znam się na Magento więc możemy porozmawiać :sunglasses:

@maciejbuchert niestety nie stać nas na Magento. Jeśli przez trzy darmowe miesiące Shopify będzie w miare sprzedaż to wtedy najwyżej będziemy myśleć co dalej. Najwyzej będziemy placić Shopify 100/300 zł miesięcznie :raised_hands:

Pracowałem kilka lat temu z Magento. Ja wolę WP + WooCommerce.

To ja chciałem dać znać, że Shoplo ma dobre ceny i dobrze działa. Natomiast motywy to kwestia wtórna, można na czymś co tam jest “domyślnym” postawić ładnie wyglądający sklepik.

Ogólne tak i tak ale z małymi ale : )

niestety ceny shoplo przy cenach shopify są mocno podobne.

Shopify ma mase szablonów i wtyczek które są na dość wysokim poziomie. Wiadomo shoplo też je posiada ale nie w aż takiej ilości.

Wiadomo lepiej wspierać polskie rodzime firmy : )

Tzn?

Bo np. dla mnie ważne jest wsparcie do płatności + księgowość (infakt). Cała reszta to raczej sprawa drugorzędna, ale to też może dlatego, że sam sklep nie musi być super rozbudowany.

Bo ty chcesz mieć sklep funkcjonalny a nie ładny. Nieważne czy ma wsparcie dla księgowości, ważne by miał kolorowe szablony :smiley:

Może tak być, po prostu widzę, że w Shopify jest super, ale: cena jest wielokrotnie wyższa niż Shoplo, nie ma wsparcia dla polskich aplikacji (a przynajmniej prostego wsparcia, bo trzeba dopłacać i korzystać z jeszcze kolejnego narzędzia)…

2 polubienia

@Martin_Fox @pawelorzech

dalej obczajam jakieś systemy e-commerce i teraz bardzo podoba mi się bigcommerce.com, niestety na rynku polskim nie ma za dużego wsparcia ale w panelu administracyjnym prezentuje się niezle.

Ich ogólna strona jest niestety bardziej w stylu korporacyjnych stron co mocno odstrasza, najlepiej u góry przejść na podstronę essentials - Grow Your Ecommerce Business With The Essentials .
Cenowo wygląda naprawdę spoko, maja pare darmowych szablonów ( mi najbardziej podszedł Roots Orginal - Roots-Original )

Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym systemem dajcie znać :raised_hands:

Chciałbym jak najmniejszym kosztem stworzyć podobny sklep ala www.allbirds.com tylko dla innej branży, tylko jaki SaaS brać hmm,

No akurat to stoi na shopify :smiley:
Ale IMO powinieneś patrzeć na to, który funkcjonalnie najbardziej Ci pasuje (płatności itp.) - wygląd to kwestia którą najszybciej zmienisz :smiley:

Używałem i używam tylko WooCommerce, myślałem nad shopify ale to co robię to musi być wykonane z użyciem Stripe, paypal, paymentsense, nie obchodzą mnie paczkomaty ani Allegro czy przelewy24, w WooCommerce tez nie ustawiam wiele, dodaje produkty i tyle, bez VATow i przesyłek. A wygląd i inne opcje mam prawie za darmo w porównaniu do shopify czy innych. Wszystko zależy od twoich wymagań.

Ciężko cokolwiek wybrać :sweat_smile:
jak patrze na pakiety Shoplo , BigCommerce i co można mieć przy tych cenach, a pozniej na nasze polskie rozwiązania to troszke ręce opadają : \

BigCommerce mocno zachęca tylko niestety narazie nie widzę żadnych płatności które są u nas wykorzystywane: PayU, DotPay, PayLane czy inne popularne w polsce

WooCoomerce, Magento, PrestaShop bez profesjonalnego wsparcia, ciężko widzę i troche się obawiam tych systemów, gdzie mamy płatności

Z tego co kojarzę w Stripe masz polskie płatności, a Stripe pewnie większość systemów ecommerce wspiera

Ooo faktycznie jest jeszcze Stripe :raised_hands:

szkoda tylko, że jak BigCommerce wspiera, tak akurat nie w polsce : \

U nas w stanach teraz każdy chce żeby postawic sklep na Shopify. Ja osobiscie wole WP+ WooCommerce, ale klient płaci, klient ma.

Osobiście nie dziwie się takim wymaganią, zawsze mniejsze ryzyko włamania. Minusem jest średnia możliwość rozbudowy.

Patrząc na WordPressa z podpiętym WooCommerce, jakoś zawsze mam obawy przed zabezpieczeniami. Wiadomo jest to najtańsza opcja ale mam opory przed tym rozwiązaniem.

Magento jest świetnym softem ale niestety jest tu wymagane ciągłe wsparcie jakiegoś zewnętrznego developera czy samo wdrożenie raczej sporo kosztuje.

Wciąż szukamy

jeśli zna ktoś jakiś zawansowany e-commerce w SaaSie oprócz Shoplo, Shoper’a, Selly, BigCommerce, Shopify i dałby cynk :raised_hands: :sunglasses: