Shark tank

Ja oglądałem jeden sezon! Ten, w którym był brat jakiegoś boksera, który śpiewał Hannę Montanę. Zrezygnowałem po kilku odcinkach, jak zobaczyłem jak długi jest sezon.
Z kupowej telewizji wystarczy mi The Bachelor. Ale tego nie polecam :wink:

Ja się nie odważę polecić Bachelora, bo sam się przed sobą wstydzę, ze to oglądam.

Wow, Shark Tank wchodzi mi nawet BARDZIEJ niż Survivor. Nie mogę się od tego oderwać :smiley:

1 polubienie

Ja wciagnalem 7 odcinków póki co. Tak jak pisałem przewaga nad survivorem jest to, że shark tank wymaga mniejszego zaangażowania. Ot sobie leci w tle i nikomu nie wadzi a daje radoche.
Przez to, że Shark tank wszedł stwierdziłem, że sprawdzę Hello Internet skoro @piotrek69 tak poleca… Odcinek 7 też za mną. Nie polecaj juz nic Piotrek… Ilość wolnego czasu mi się kurczy xD

3 polubienia

Bardziej skondensowane są dla mnie te Shark Tank i tak łatwiej to po prostu wchodzi. Minusem jest tylko to, ze te odcinki ważą po 900mb. Mogę na telefon tylko jeden sezon wrzucić bo na więcej nie mam miejsca (bo mam wszystkie sezony The Office, Parks&Rec, The Wire i 5 sezonów Survivora)…

Właśnie takich rzeczy szukam, do lecenia w tle, gdy zajmuję się przetwarzaniem danych. Tylko równie jak na emocje to stawiam na wiedzę, w sensie poznawanie czegoś nowego. Pochłaniam w ten sposób podcasty, seriale dokumentalne, audiobooki (ww. także po angielsku), polską publicystykę. Do tego jestem dosyć wybredny niestety, a jednocześnie szkoda mi czasu na zbyt długie poszukiwania. W każdym razie pytanie do Ciebie, co poza Shark Tank jeszcze Ci się sprawdziło do puszczania w tle?

1 polubienie

A znacie Gold Rush ?
Jeżeli nie to polecam, jedyne reality na którego kolejne sezony czekałem. Świetnie widać jak ludzie się zmieniają, jak uczą się nowych umiejętności, popełniają te same błędy…

Niestety koło 7, 8 sezonu straciłem dostęp do kolejnych odcinków i zapomniałem, ale chyba czas zobaczyć co tam słychać na Alasce.

Edit.
Osoba Tonyego Beetsa, prawdziwego górnika z lasu wymiata.

2 polubienia

Zwyczajowo to są podcasty. Z rzeczy video sporo materiałów o kawie jako, że to moje główne zainteresowanie. A tak to duża część pochłanianych przeze mnie podcastów, to właśnie te które lecą sobie w tle jak pracuje przy komputerze.

2 polubienia

Co wrzucać na telegram?

  • Wolę lepszą jakość (720p - 1GB/h)
  • Wolę mniejsze pliki (480p - 400MB/h)

0 głosujących

Biorąc pod uwagę, ze musiałem zagłosować, żeby zobaczyć wyniki, bo coś spieprzyłem w tej ankiecie, mamy remis.
W związku z tym Shark Tank 1-8 będzie wrzucony w 480p, bo zwyczajnie jest tego za dużo, żeby się z tym pieprzyć w 720p i 480p.

S11 Shark Tank będzie wrzucany dalej w 720p, bo OCD by mnie zabiło, gdyby nagle jakość spadła tak o, z dupy.

Nowe sezony Survivora i Shark Tank będą wrzucane w dwóch feedach: 480p i 720p, ale wszystkie będą w .mkv, wiec nie będą streamowalne.

Jeśli ktoś chciałby 1080p lub 4K, to NIECH SE K***A kupi w iTunes.

2 polubienia

Ja oglądam wszystko na telefonie, więc - bądźmy szczerzy - 480p wystarcza. Ale skoro ktoś lubi 720p… W sensie ja też bym chciał, ale kurde - nie mam na to wszystko miejsca.

Ale Shark Tank wszedł mocno, nawet w pracy próbuję oglądać ukradkiem, bo jestem ciekawy co tam będzie.

Czy jest może jakieś miejsce, gdzie można zobaczyć jakie firmy faktycznie powstały i które osiągnęły jakiś sukces?

Powstać to nie powstały, bo już istniały, ale było kilka, które odniosły sukces liczony w setkach milionów dolarów.
Dzis będę wrzucał wszystkie sezony i mysle, ze mogę spróbować zrobić The Best of.
Z ciekawostek mogę powiedzieć, że założyciel Ring był w Shark Tank, ale chyba nie będę spojlowal jak przebiegł jego pitch, tylko właśnie do the best of wrzucę.

1 polubienie

Ja słyszałem o jakimś XLS w DoByFriday, bo oni Shark Tankiem tez się podniecali, stąd moje pytanie. Tu jest coś, ale to mnie nie satysfakcjonuje: Shark Tank Data provided by @halletecco https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/1Lr0gi_QJB_JU0lBMjJ7WiBRxA0loml1FlM-KlmKsaEY/htmlview?pli=1# · GitHub

To bez sensu, lepiej obejrzeć. Postaram się zrobić Top 5-10 deali z update’ami, ale to raczej z dzień-dwa mi się zejdzie, bo jest świeży śnieg i raczej większa cześć weekendu spędzę offline.
Ale postaram się dzis wieczorem powrzucać 1-8, mam je już pobrane.

2 polubienia

Ja bym bardzo prosił o jakieś The Best Of, niekoniecznie deali z update’ami, ale takich ciekawych odcinków. Fajne to jest, chociaż dla mnie za dużą część programu zajmują okrzyki, zbliżenia min i fragmenty z muzyką w porównaniu z samymi prezentacjami, a mnie by interesowały przede wszystkim opinie rekinów. Za to bardzo mi się podoba, że ludzie przychodzą z działającymi produktami.

Może taka jest formuła programu, ale nie jestem pewien, dlaczego w dwóch odcinkach, które obejrzałem, ani razu nie zdarzyła się sytuacja “chcesz $100K za 10% a ja proponuję ci milion USD ale za 45%”. Wtedy przecież obydwie strony mają realną szansę zarobić nieporównywalnie więcej dzięki efektowi kuli śnieżnej. No chyba, że za każdym razem chodzi jedynie o dostęp do know-how oraz możliwości sharków, a nie o pieniądze. W S09E01 koleś powiedział wprost, że $100K, czyli tyle, ile chciał, to mógłby od znajomego pożyczyć. Ale tak nie jest w każdym przypadku, inni tam przychodzą głównie po zastrzyk gotówki.

Tak się zdarza bardzo często. Zdarza się nawet kupienie całej firmy i wypłata royalties. Ale pitchujacy nie są głupi. Jeśli wierzą w sukces firmy, to nikt za kilka groszy nie chce rozstawać się z udziałami. A nawet kilkaset tysięcy dolkow to kilka groszy w tym kontekście. Niejednokrotnie się zdarzało, ze ludzie odrzucali oferty na za dużo % i to nawet przy wycenie, której chcieli.

image

W S09E02 koleś mając ofertę $225K, chciał negocjować dodatkowe $25K, czyli ~11%. Przy wszystkich możliwościach udostępnianych dzięki współpracy z rekinem, wydaje mi się to małostkowe.

OK, to jest dla mnie o wiele bardziej zbliżone do realiów, jakie znam i o jakich słyszałem, niż to, co widziałem w tych dwóch odcinkach, które obejrzałem. Tym bardziej czekam więc na The Best Of - i ogólnie dzięki za wszystko, polecankę, TG, fajny “tv show” (bo ni to nazwać po polsku serialem, ni to programem). :+1:

1 polubienie

Nie pamietam już o jakim dealu mówisz, ale warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy:
a) goście nie mogą dostać dealu na mniejsza kwotę, niż ta o która się starają. Jeśli przychodzisz po $100k i łącznie dostajesz tylko ofertę na $99, to nie ma dealu. Takie są zasady programu.
b) walka o większe pieniądze (za ten sam %) to najczęściej nie walka o środki, a o wycenę firmy. Przedsiębiorcy chcą w ten sposób chronić siebie i - przede wszystkim - poprzednich inwestorów.

Dzięki za wrzucenie kolejnych odcinków. Zacząłem oglądać od początku i odcinki z pierwszego sezonu są o wieeeeele ciekawsze niż te z sezonu 9-go. W pierwszym sezonie można się i pośmiać, gdy przychodzi babka ze składanym kawałkiem plastiku (nie chcę więcej pisać, żeby nie spoilerować), zdziwić się, gdy inna babka bez prototypu dostaje ofertę oraz zobaczyć, jak rekini proponują wykup całych firm. W tych odcinkach moim zdaniem można zobaczyć jak naprawdę myślą inwestorzy, gdy w sezonie 9, który zacząłem oglądać, widać tam przeniesienie akcentu na show i już działające firmy.

1 polubienie

Włączyłem sobie 1 odcinek 1 sezonu. I: leci koleś od Sweet Potato Pies. No i mówię - super, fajnie, ciekawe co u niego. North Jersey News and Information | NorthJersey.com