Selfhosted

Mam i używam to na swoim VPS, bardzo wygodne, ja mam to zrobione przez ten projekt.

Do tego pospinane wordpressy i inne swoje rzeczy (nawet załatwiam tak sobie certyfikaty dla stron innych jak np. homeassistant który jest u mnie w domu ale przez proxy na VPS działa jak złoto we własnej domenie, a raczej subdomenie)

3 polubienia

A ngnix nie mail ostatnio przypału z inwigilacją?

Gdzie masz wykupiony VPS? Ja obecnie korzystam z VMki na Azure ale rozglądam się za czymś tańszym/wydajniejszym za tą cenę :slight_smile:

Przyznam, że pierwsze słyszę :slight_smile:

1 polubienie

Ok. Sprawdziłem i pomieszałem wątki :sweat_smile:

1 polubienie

Mam w Hetzner, ale przyznam, że dawno nie robiłem rozeznania, może też przepłacam :slight_smile:

A kojarzę, jedna z tańszych sensownych opcji z mojego rozeznania :slight_smile:

https://anytype.io/ - Takie ciekawe coś :slight_smile:

3 polubienia

Już zgłosiłem żeby dostać dostęp!

1 polubienie

Kiedyś testowałem sobie Emby i Plex do zrobienia self-hosted Netflixa, ale w darmowej wersji jest dość dużo ograniczeń… A że cebula deal, to ostatnio znalazłem fork Emby o nazwie Jellyfin. Interfejs praktycznie 1:1 Emby. Wystarczy jedynie jakaś maszynka z dyskiem pod bibliotekę i można wygodnie hostować media. Apka póki co jest tylko dla Androida i Android TV, ale iOS jest już w przygotowaniu. Polecam potestować, serwer da się uruchomić na praktycznie każdym systemie, tyle że do transkodowania w locie plików trzeba mieć dość mocny sprzęt. Ja celuję, aby postawić to produkcyjnie na małym PC z Intel Atomem i działać bez transkodowania.

3 polubienia

jesli planujesz to podpiac do TV to rozwaz Kodi. Jako biblioteka sprawdza sie bardzo dobrze

Odnosnie anytype, ktore jest oparte o IPFS: InterPlanetary File System - Wikipedia
Troche slaby start skoro najbardziej znany jest z botnetow i scamu :smiley:

Kodi oczywiście znam i używam/używałem. W Jellyfin jest udany interfejs webowy, można stworzyć profile i jest podobny Netflixowi, co bardzo przypada do gustów domowych antytechnicznym użytkownikom :wink:

1 polubienie

wygląda bardzo fajnie ale jeśli coś jest super i za free to ja mam czerwoną lampkę. Jak będą opłacać te unlimited storage?

Z tego co rozumiem to jest to dlatego, że to selfhosted i ten unlimited storage to Twój local storage? A do tego oni chcą kasować za opcję backupu dodatkowego. Ma to jakiś sens…

Anytype stores information locally, so you can use as much space as you have for free.

It’s fair and sustainable, we don’t spend resources on servers and don’t charge you.

2 polubienia

tak, to siec p2p bez centralnego serwera, troche jak kiedys directconnect, tyle ze siec i adresy plikow sa globalne. O ile kojarze Opera miala kiedys cos takiego przez przegladarke.

1 polubienie

Dziś kolejna zdobycz z Reddita:

Przelotka na maila, pozwala mieć osobne aliasy dla każdego miejsca gdzie podajemy mail. Aliasy same się tworzą gdy przyjdzie mail na nowy alias. Odpisując mail idzie z aliasu.

Open source i selfhosted. Dla usuwających Google wydaje się być świetną opcją.

Druga rzecz to serwer notyfikacji:

Obsługuje dużo różnych typów notyfikacji.

1 polubienie

Szukałem domu dla mojej czworaczki ale plastikowa nawet ładna obudowa wyglądała by słabo w szafie.

Zrobiłem więc sobie metalową półeczkę 1U na cztery malinki, a że w tym roku jeszcze mam urodziny, rocznicę i kolejne święta to komplet do końca roku uzbieram.

Żona zadowolona bo nad prezentami nie musi myśleć :joy:

2 polubienia

Będzie klaster kubernetes? :wink:

Hmm może mix z Docker-em dla fanu :joy:

Jaką półkę kupiłeś?

Sam wierciłeś i wycinałeś otwory?

Z tego co mi się wydaje to zmieści się więcej malinek.