Selfhosted

Z OwnCloudem miałem dokładnie ten sam problem i taką samą sytuację. Ale z NextCloudem - już nie. Dziwne.

BTW. TinyTinyRSS miałem problem, bo nie robiło refresha w tle automatycznie, ale na zenku możan dodać do crona, żeby robiło refresh i działa. Bardzo dobra alternatywa dla feedly, czuję pięknego kuca oraz jestem bardzo zadowolony z tego, że leży to u mnie. I nie mam limitu feedów jak był w feedly!

1 polubienie

BTW. Jak ktoś chce innego clouda niż NextCloud, a nawet takiego z GITEM. To polecam Keybase.

Link z mojego zaproszenia, ale bez zaproszenia też działa.

a jaka chmura, która pozwoli na zainstalowanie dysku sieciowego lub będzie miało klienta, który nie będzie ściągał plików na dysk? Czyli coś co oferuje Dropbox w płatnym tierze.

Dysk sieciowy ma keybase. A to z nie pobieraniem plików - każda, tylko trzeba włączyć synchronizacje wybiórcza

Synology Drive ma taką funcjonalność - ale to na ich NASach.

Ja hostuję na VPS w Hetzner, różne strony www (sklep, kilka stron itp.), VPN, pocztę.
Jeszcze niedawno pocztę miałem w G Suite, jestem ogromnie szczęśliwy, że już nie muszę.

Poczta fakt to dosyć złożona sprawa ale aktualnie mam to doszlifowane super.

Postfix, dovecot, spamassasin.

Porobione w dovecot imap plugin sieve aby automatycznie pewne rzeczy się zdarzały (takie filtry z akcjami jak w gmail).

Spamassasin super się nauczył spamu, uczy się go zresztą cały czas.
Przy okazji poprzez imapsync przeniosłem całą pocztę z G Suite do swojego serwera. Przesiadka była bezbolesna, chociaż przenosiłem pocztę domena do domenie (mam łącznie 4).

Aktualnie chce tam jeszcze swoją chmurę podpiąć, mam dosyć sporo tam miejsca wolnego jeszcze, szkoda by się marnowało :slight_smile:

2 polubienia

Czy zechcesz opisać więcej? Tj. jaki VPS (i ile Cię ta przyjemność kosztuje), w jakiej lokalizacji, jakie cuda zrobiłeś dla własnego zdrowia psychicznego, jaką chmurę rozważasz, itd. Ja to bardzo lubię czytać/słuchać i chętnie zobaczę, czy może dla mnie nie ma czegoś takiego.

Ja rozważam VPS teraz trochę pod media server. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale po prostu chciałbym mieć dostęp do swojej biblioteczki z muzyką/filmami wszędzie.

Ciekaw jestem jak masz rozwiązaną kwestię backupów. Robi to dla Ciebie dostawca czy sam sobie ogarniasz.

A może ktos ma jakiegoś dobrego seedboxa w niewielkiej cenie? Chętnie bym Survivora tam trzymał (nie, że u was, w ogóle na swoim seedboxie).

Serwer kosztuje mnie 15,90 euro miesięcznie, ale to dosyć mocna jak na moje wymagania maszyna.
Jest to taryfa CX41, 4 rdzenie, 16GB RAM, 160GB dysku, 20 TB traffficu. Lokalizacja Niemcy.
Cudów wielkich nie ma, ot trochę reguł na FW, pewne rzeczy mogę zrobić tylko z domowego IP lub poprzez VPN czy też klusze Ssh. Myślę jeszcze nad większym odseparowaniem usług ale to na razie plany bez ciśnienia.

1 polubienie

Dla własnego zdrowia mam wszystko backupowane poprzez rsync przyrostowo w nocy na mojego NASa. Nie ufam w backup dostawcy.

1 polubienie

Czy ktoś zna apkę, która gromadzi/przetwarza podcasty na własnym serwerze?
Główne zadanie to byłoby ściąganie filmów z YT i przerabianie ich na mp3 i serwowanie jako podcasty z RSS (wszystkie darmowe rozwiązania albo nie działają, albo działają słabo). Generalnie jest to niezgodne z regulaminem Youtube, więc nawet jako coś działa to pewnie niedługo, a prywatny serwer z niewielkim ruchem raczej byłby nie do namierzenia przez Google.

2 polubienia

Jest coś takiego, nie wiem na ile to rozwiązuje problem…

to chyba nie potrafi automatycznie zaciągać nowych odcinków, tylko zleca się ściąganie z przeglądarki, nie widzę tez konwersji, no i jest to NextCloud, a mam już SeaFile.

Apropo Youtube, jak raz spróbowałem premium to już nie wiem jak wrócić, nie da się po prostu…
Czasami włączę przez pomyłkę filmik z innego konta, masakra, tego się nie da oglądać, 5 minut filmik i przynajmniej 4 przerywniki reklamowe… No i “play” na wyłączonym ekranie to jest to.

A co do selfhosted, parę lat temu odkryłem zerotier, ja to nie wiem jak ja mogłem bez tego żyć wcześniej?

Wszystkie swoje lokalizacje mam spięte przez zerotier, zazwyczaj do wszystkiego mam dostęp tylko ze swoich IP-ków, przy zerotier nawet tego nie muszę robić. Super zabawka i to za free chyba jakoś do 100 sieci więc jak dla mnie to unlimited free version :wink:

Możesz to pewnie dość łatwo wykucować.
youtube-dl + generowanie RSS + cron

1 polubienie

youtube-dl wygląda obiecującą, czas nauczyć się pythona

2 polubienia

Patrzcie co zrobiłem!

3 polubienia

Szkoda, że to się nigdzie nie przyjęło na wiekszą skalę, dla mnie to teraz taka sztuka dla sztuki :slight_smile:

Dokładnie tak. Zrobiłem to bo bardzo chciałem. :smiley: