Różowy ekran na PC

WItam
pisze o pomoc bo sam juz nie wiem co sie wydarzylo i powoli wyczerpuja mi sie opcje podejscia do tematu
Realizaujac WOSP w sobote pojechalem ogarniac live
Uzywalismy atema mini i monitora podgladowego Ninja
Probojac podpiac atema lub ninje do mojego monitora 27 cali dell starszy model wiec polaczenie poszlo po kablu dvi to hdmi lub testowalismy tez drugi kablem dvi to hdmi female i pozniej zwykle hdmi w tym
Oba mialy rozowa poswiate
wiec zrezygnowalismy z akcji i wpielismy sie bezposrednio w kompa z tym monitorem i z kompem dzial ok.
po przyjezdzie do domu podpialem swoj komputer w domu do innego calkiem monitora uzywajac tego kabla co byl uzywany podczas wospu i znowu dostalem rozowy ekran co bylo bardzo dziwne bo komputer tu byl inny monitor inny ale kabel sie roznil
sprobowalem 3 inne kable hdmi to dvi i kazdy mial rozowy kolor na monitorze
Uzywajac tego samego kabla podpinajac maca do monitora dzialal poprawnie
Teraz pytanie czy kabel mogl spowodowac jakies zmiany w profilach kolorow na pc? lub czy mogl uszkodzic gniazdko hdmi na plycie glownej?
Totalnie dziwny przypadek
probowalem juz walczyc z profilami kolorow jaki i z aktualizacja sterownikow i nic
dodam ze dugie wyjscie video - display port dziala poprawnie i nie ma z nim problemow

Ktos moze mial cos podobnego

Dziekuje za uwage i sorry za taka malo poskladana historie

przydalby sie jakies zdjecie porownawcze bo mi niewiele to mowi

Tu nie chodzi o profil kolorów na pc (kalibrację), tylko o przestrzeń kolorów. Driver prawdopodobnie przestawia się w tryb YPbPr/YCbCr (analog/digi, używany w transmisji po HDMI), a monitor odbiera w RGB (bo dvi), w wyniku czego kolory są z czapy. Sprawdź w ustawieniach monitora, czy masz możliwość zmiany z przestrzeni barwnej z RGB na YPbPr lub YCbCr - powinno pomóc.

Co prawda z innego modelu, ale powinno być w podobnym miejscu.

1 polubienie

Dzieki wszystkim za info ale o jakas bardziej zlozona akcja
ten sam problem jest na wielu monitorach z tymi kolorami
Natomiast jak polacze po hdmi nie ma sygnalu zadnego
wykrywa system ze jest wpiety monitor ale nie daje sygnalu co tez nie pozwala mi wejsc w menu monitora na samym monitorze bo wpier musi miec obraz
Wiec reasumujac przy hdmi to dvi jest rozowo a po hdmi nie ma nic
po displayport dziala bez zarzutu
sadze ze cos kabel narobil z wyjsciem hdmi i teraz cos sie totalnie pomieszalo

albo sie kabel popsul. Mialem taka stacje dokujaca Elgato, ktora spalila mi dwa kable bodajze DisplayLink-HDMI (juz dokladne nie pamietam)

1 polubienie

Jak sprawa? Wymyśliłeś co było przyczyną?

Niestety brak wyników na HDMI do HDMI PC widzi że jest monitor ale nic się nie pojawia a na HDMI do DVI jest róż

Na HDMI → DVI jest różowo, bo jest inna przestrzeń kolorów (używana vs. oczekiwana - i tak będzie na wszystkich monitorach, bo masz pasywną przejściówkę) - wyżej napisałem jak to poprawić.

Co do złącza HDMI to jak nie wykrywa, to chyba zostaje tylko serwis.
Możesz jeszcze spróbować ustawić na HDMI → DVI bezpieczną rozdzielczość i odświeżanie (np. 1280x768 60Hz) dla tego zewnętrznego monitora zanim przepniesz się na HDMI → HDMI, i dopiero żyć kabla HDMI, może karta ustawia jakieś parametry, których nie łyka kabel HDMI → HDMI, a łykał HDMI → DVI i dlatego może nie wykrywać).

dzieki za podpowiedzi ale najgorsze jest to ze to wszystko dzialalo wczesniej i na tych samych kablach nie bylo rozowego
zmienilem profil kolorow na monitorze i tez to nic nie pomoglo

moim zdaiem ktorys z kabli uszkodzil jakies piny i sadze ze to moze byc przyczyna