RetroPie - jaki dżojstik?

Hej. Jako, że niedawno uruchomiłem (w końcu) pi-hole na swoim domowym serwerze RPi, które do tej pory się tym zajmowało lży i się marnuje.
Wpadłem na pomysł co by wykorzystać malinkę jako emulator i zainstalować na niej RetroPie. Jedyny problem jaki mam to wybór jakiegoś dobrego/fajnego/sprawnego pada.
Wymagania:

  • budżet do 150 zł
  • solidna konstrukcja
  • niech wygląda jakoś schludnie
  • fajnie ja by wspierał łączność po bluetooth

Pad od Xbox? :slight_smile:

To w końcu joystick czy pad? :wink:

Nie mam Xboxa :stuck_out_tongue_winking_eye: Mam PS4 i wiem, że pad podejdzie ale chyba tylko po kablu (bo jak włączę go tak jak zawsze od razu włącza się konsola a to trochę mi nie pasuje) a to trochę niewygodne.

Oj już się nie czepiaj aż tak bardzo. Wiadomo o co chodzi :wink:

Tego polecam - przez długi czas męczyłem na nim Sensible Soccer, Mortal Combat 2, Street Fighter 2 i Giana Sisters i wytrzymał :slight_smile:

1 polubienie

Moja Babcia łamała takie jak wykałaczki…i to na Tetrisie :smiley:
I to jest real story a nie jakieś bajki:)

1 polubienie

Miałem zakładać nowy temat, ale w zasadzie bym zdublował ten, więc odkopuję :slight_smile:
Zrobiłem sobie Retropie na Malince3 i chcę mieć taki imprezowy zestaw, który można zabrać praktycznie wszędzie. Brakuje mi dwóch padów, koniecznie bezprzewodowych.
Po rozeznaniu mam niemal pewność, że najlepsza opcja to dwa pady od Xbox One, Retropie łyka je bez żadnych problemów po bluetooth, mapowania out of the box, cenowo całkiem ok.
Ale może ktoś był w podobnej sytuacji i znalazł za pół ceny jakąś alternatywę sensowną, może coś na Ali :slight_smile:
Nie będę na tym tłukł jakichś rekordów, pady będą latać z rąk do rąk, pewnie i po paru głębszych, jakieś Mario, jakaś Contra :slight_smile: