Reminders na iOS 13 - przypomnienia po gps

Hej wąsacze,
To mój pierwszy temat na forum :slight_smile:

Mam do was pytanie o stockową aplikację do powiadomień. W iOS 12 było tak, że jak robiłem powidomienie wyzwalane lokalizacją to mogłem zassać adres z kontaktów, czyli na przykład jak mam kontakt “Babcia” ze zdefiniowanym adresem, wystarczyło że wpisałem w wyszukiwarce reminderów “babcia” i automatycznie uzupełniał poprawny adres. W iOS 13 tak nie działa, mam tylko skrót na adres domowy i pracę a pozostałych wyników nie znajduje. Mam tak tylko ja? Czy ktoś z was zna może rozwiązanie tego problemu?

Szukałem kiedyś po forach wsparcia Apple ale nic nie znalazłem.

Dałeś dostęp do kontaktów?

Nigdy tego nie używałem, ale zrobiłem test na iOS 14 i faktycznie jest problem. Dziwne.
Natomiast znalazłem rozwiązanie. Wyszukałem adres w Apple maps i dodałem do kontaktu. W sensie nie, ze wpisałem z łapy przez edycje kontaktu, tylko najpierw mapy, a potem dodałem.
Wtedy jak wpisujesz nazwę tego kontaktu to już normalnie da się wybrać.

2 polubienia

Nie wiem gdzie to się ustawia, w opcjach remindersów nie ma nic o dostępie do kontaktów a same kontakty mam ze zgodami do wyników wyszukiwania i Siri.

Ustawienia → prywatność → usługi lokalizacji?

może w iOS 14 coś zmienili bo w 13 nie działa to tym sposobem. nawet jak wejdę w kontakt z adresem to pokazuje mi bez problemu w miniaturce pozycję na mapie więc nie ma tu problemów z tym że jest błędny adres lub brak POI.

Mi tez pokazuje w miniaturce jak wklepie z ręki w edycji kontaktu, a jednak dla Reminders robi to różnice.
Nie mam żadnego urządzenia z iOS 13. Jeśli spróbowałeś moja metodą i nie działa, to nie jestem w stanie Ci pomoc.

Wszystko mam włączone, w prywatności kontaktów nie ma pozycji Reminders. Sama aplikacja poprawnie pokazuje moją lokalizację.

@up
dzięki za pomoc :slight_smile:

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do glowy. Używasz systemowej klawiatury?

tak i co ciekawe jak powiem Siri żeby mi coś przypomniała jak bede np u babci to działa ale z klawiatury już nie.
Mam zrobione shortcutsy na najczęściej używane powiadomienia ale to trochę mało wygodne.

No to nie wiem. Ja wklepałem adres ręcznie i nie działało. Porem usunąłem i dodałem przez Apple maps i bez problemu.
Kontaktuj się z supportem Apple. Najlepiej chat z aplikacji Apple Support.

No to nie wiem, pamiętam że u mnie działało a teraz jestem na beta iOS 14 więc nie sprawdzę

A teraz, żeby było śmieszniej, to działa i tak, i tak. Może ja coś wcześniej zle zrobiłem.
Pozostaje Ci update do iOS 14 :wink:

2 polubienia

Korzystam z GoodTask które są „nakładka” na systemowe reminders i tam działa to tak jak opisujesz. W Reminders.app u mnie tez nie działa wyszukiwanie adresu kontaktu - iOS 13. Sprawdziłem sposób Piotrka i tez nie działa.

RIP. Coś tu jest nie halo. Albo my jesteśmy matolkami, albo jakiś mega fuckup.

Support apple?