Reeder 4 + Feedly - błąd logowania

Hej wszystkim. Pytanie, czy ktoś może zalogować się na konto Feedly przez Reeder. Posiadam wersje 4 zarówno na macOS i iOS, po wylogowaniu z obu i próbie ponownego zalogowania wyrzuca znów na ekran logowania… Czy wiadomo coś o błędach? Nie było w ostatnim czasie żadnej aktualizacji Reedera, czy coś się zmieniło ze strony Feedly?

Mam u siebie od jakiegoś czasu ten sam problem na macOS w Reederze zarówno w wersji 4, jak i 5. Na iOS wszystko bangla🤔

Nie mogę znaleźć żadnych info. Twitter coś tam zapytuje, ale developer app nieaktywny od wydania ostatniej wersji, czyli od 10/2020, Reddit milczy, Google też. Zaczynam się zastanawiać nad alternatywą, po raz kolejny developer moim zdaniem leci w kulki. Ja rozumiem, że za dobrą app powinno się zapłacić. Ja chętnie zapłacę, ALE. Najpierw zrobiono wszystkich w konia przy wersji 3, zabrano wtedy odświeżanie w tle dla Feedly. Teraz z kolei sytuacja z logowaniem do Feedly. Tak czy siak ja te app kupiłem. Zgadzam się na brak wsparcia i aktualizacji - ale nie zgadzam się na obcinanie funkcjonalności bo wyszła nowa wersja. To nie subskrypcja. To był zakup jednorazowy. Wrrr.

Po co ci feedly? Reader5 i nie jesteś zależny od żadnego agregatora.

A synchronizujesz źródła pomiędzy urządzeniami?

Tak. iCloud XD

No wiem doskonale, że jest taka opcja. Ale to już chyba nie dla mnie. Ja po prostu mam problem z Reederem. Poza tym w żaden sposób nie nazwałbym tego modelu brakiem uniezależnienia.

Jak nie? Zamiast używać zewnetrznego agregatora typu feedly czy inoreader czy coś innego wszystko załatwia ci reeder.
PS zawsze możesz się na inoreader przenieść albo orzech RSS XD

Poprzeglądałem alternatywy, tak naprawdę opcją dla mnie byłby tylko NetNewsWire, jednak ciężko oczy przyzwyczaić :wink: Czy ktoś mógłby jeszcze polecić lub nie Reedera 5 + iCloud sync? Czy np. działa wtedy odświeżanie newsów w tle?

Ja tak używam XD
Odkąd reeder 5 nie potrzebuje zewnetrznego agregatora to zrezygnowałem z RSS readera dostarczanego przez @pawelorzech i przeszedłem w całości na reeder 5.
Jedyny minus to taki, że musiałem kupić wersje na iOS i macOS żeby mieć synchronizację na wszystkich urządzeniach, na szczęście to tania aplikacja.

2 polubienia

Działam tutaj z tym Reederem z iCloud. Tylko wytłumaczcie mi, bo nie mogę skumać. Zaimportowałem źródła z OPML. I teraz z jednych źródeł pobiera 10 newsów od razu, z innych 50, a z innych 100 parę. Zaznaczyłem, że ma archiwizować rzeczy za ostatni miesiąc. Ale ewidentnie nie ma wszystkich newsów. Dlaczego? Czy to kwestia zaimportowania z pliku? Czy od teraz będzie już mi synchronizować wszystkie newsy, które się pojawią w żródłach?

Szczerze? Nie wiem.
Miałem to samo po migracji ale oznaczyłem wszystko jako przeczytane i potem już wszystkie nowe działają normalnie :hugs:

Wracając do sedna. Oczywiście w Reeder 5 Freedly działa bezproblemowo, czyli w wersji 4 po prostu wyłączone zostało api :confused: Nie do końca jest tak różowo z przesiadką na iCloud feeds. Cześć moich źródeł nie działa w iCloud, a nie ma problemu w Feedly. Do tego dla części Reeder pokaże, że jest coś nie tak ale dla innych już nie. Odświeżanie w tle nie działa, pomimo zaznaczonej takiej opcji odświeża tylko po uruchomieniu.

To mnie ciekawi, w końcu RSS jest dość prosty i tam nie ma co nie działać.
Podrzucisz jakiś przykład?

http://www.cgm.pl/feed/rss/

W Feedly odświeża, w iCloud feeds nie. Reeder dodaje żródło i twierdzi, że wszystko ok.

Ciekawe XD
Niewiele myśląc stworzyłem ticket do supportu, bo sam jestem ciekaw o co chodzi.

I tak w ogóle. Jeśli ktoś ma jeszcze w kupionych Reeder 3 na Mac i chce przycebulić - Feedly śmiga jak ta lala (oprócz odświeżania w tle) :sweat_smile: