Przesiadka z iPhone Xr - co kupić dalej?

Cześć, przypadkiem zezłomowałem dzisiaj mojego NIEBIESKIEGO iPhone Xr :<

Jakiego kolejnego iPhona polecalibyście mi kupić? W pierwszym odruchu zacząłem szukać uzywki Xr, ale może któraś z kolejnych edycji jest równie udana i warto otworzyc się na nowe (lepsze?)

Z Xr korzystało mi się wybornie, dlatego celowałbym w równie duży wyświetlacz, dobra baterię i min 128GB, do tego do Xr mam już fajne akcesoria :< Budżetowo to prywaciarzowi chętnie dam 1500-2000 , ale mogę tez kupic na firmę i zaangażować do 3000 brutto.

Pomóżta, bo od premiery Xr tak nie przyglądałem się w ogóle nowym urządzeniom i nie wiem co warto kupić :<

iP 13 tylko dołożyć troszke trzeba bedzie.

Imho najlepszym dealem cena/jakość jest teraz IP 11 PRO (jeśli zależy Ci na tym żeby był PRO) a jeśli nie to 12/12 mini.

1 polubienie

Moim zdaniem, celuj w 11 bez Pro. Zyskujesz tryb nocny i jeszcze trochę lepszą baterię za niewiele więcej. Ekran jest ten sam, więc nie będzie Ci przeszkadzał.

właśnie z tego powodu wybrałem z PRO lub 12. Faktycznie masz racje, że nie zobaczy różnicy - ale jak już kupować nowe to z jakimś upgrade a ekran oled moim zdaniem robi różnicę.

oj robi roznice w pyte. jak położyłem obok xr i 12 zeby sie przenieść to ekran wymiatal:)

Widzę, że człowiek chce wydać jak najmniej, to tak radzę. Jeśli nie, to oczywiście Pro, najlepiej z 1TB, żeby było miejsce na wideo w ProRes :rofl:

i radzisz całkiem niegłupio. Ja po prostu zwracam uwagę, że w sumie dopłacając niewiele zauważy skok, którego nie będzie widział przesiadając się Xr → 11

2 polubienia

Osobiście, gdybym kupował jutro, pewnie wziąłbym 11. Mój obecny telefon to 11. ¯_(ツ)_/¯
Z mojego osobistego punktu widzenia nie widzę żadnego benefitu nowszych iPhonów.

Każdy ma inaczej. Ja dawno przestałem się ekscytować telefonami, bo ich rozwój stał się nudny i przewidywalny. Telefon to dla mnie urządzenie pomiędzy Apple Watchem a iPadem. Nawet do dzwonienia rzadko używam bezpośrednio telefonu.

Gdyby nie bateria, celowałbym w SE, a gdyby Apple Watch łączył się bezpośrednio z iPadem, to zamiast iPhona miałbym iPada Mini.

2 polubienia

No to ja wracam z updatem :slightly_smiling_face:
Dziękuję za wszystkie porady, pogłoski o zezłomowaniu telefonu okazały się przedwczesne, pomimo tego że przyciąłem go w zawiasie klapy od bagażnika, tak że nawet obudowa się trochę przemieściła to udało się założyć nowy wyświetlacz. Plecki co prawda też dostały strzała, ale i tak noszę w etui więc w zasadzie mnie to nie boli.

Przyjrzałem się natomiast nowszym generacjom i podobnie jak kolega pnzrfst jestem miłosnikiem mojego obecnego telefonu, a nowsze generacje w moim odczuciu różnią się tylko lepszymi osiągami i lepszym aparatem i faktycznie lepszą baterią w niektórych wersjach.

W sytuacji, kiedy ogólnie jestem zadowolony z wydajności Xr w normalnym użytkowaniu, bateria ma dalej 89% pojemności, a zdjęć/filmów po prostu nie robię to reanimacja pacjenta na oryginalnym wyświetlaczu za 6 stówek zabrzmiała jak całkiem dobry interes :>

5 polubień