Przesiadka z androida na ios. Warto?

Jesli nie chcesz kupić w iTunes Store, to na PC z windowsem:
Dodajesz mp3 do iTunes. Prawy klik na piosence i „konwertuj do AAC” czy coś takiego. Potem lokalizujesz ten nowy plik w windowsowym odpowiedniku Findera, zmieniasz mu rozszerzenie z m4a na m4r i ponownie dodajesz do iTunes. Dla pewności możesz mu zmienić „prawy klik > więcej informacji, czy coś takiego” typ na dzwonek.

Czego używałeś do zdjęć na Androidzie? Jeśli Google Photos, to jest też na iOS.

To co Piotrek napisał albo jest jeszcze opcja z GarageBand ale osobiście nie testowałem wiec nie zrobię opisu krok po kroku.

Jakkolwiek to górnolotnie nie zabrzmi zmiana systemu to jest zmiana filozofii działania.

Jeśli będziesz chciał w nowym środowisku zrobić jak najbardziej po staremu to się pokaleczysz.

Młotkiem i pneumatyczne wbijesz gwóźdź ale w zupełnie inny sposób (nie porównuje żadnego systemu do któregoś z tych narzędzi żeby za raz ktoś się nie obruszył - metafora).

Najlepiej do Mac czy IP przystosowują się ludzie nie mający dużych doświadczeń z PC czy android.

Najlepiej oduczyć się pewnych przyzwyczajeń bo będziesz walczył albo z urządzeniem albo ze sobą. Bądź biała kartka i spróbuj się dowiedzieć (mnóstwo tego na yt) jak to natywnie działa. Jeśli uznasz ze to jest nie dla Ciebie to nie ma sensu się męczyć.

2 polubienia

Wy serio nie rozwlekacie te tematy?
Napisałem ogólnikowo moje wrażenia i tylko przyzwyczajenia do samych zdjęć.
Napisałem przecież o dzwonku że juz jest, to juz temat o dzwonku.
Napisałem, że przez aplikacje sobie wgram muzykę, to już znów co mam robić…
Czasami widzę, że lepiej nic pisac, bo niektórzy to będą o słowo sie czepiac i tworzyć długie posty.

ITunes, to chyba pisałem, że tu lepiej kablem przesyłanie by było na twardy dysk telefonu, bo inne kombinacje to Spofity lepiej będzie działał i jest streaming dodatkowy.

Dobra. Koniec tematu.

Chcieliśmy Ci pomoc i nikt nie robił personalnych docinek. Nie rozumiem czemu masz takie nastawienie. I absolutnie mnie to nie interesuje (możesz mieć swoje powody i ja to szanuje). Chciałbym Ci tylko wyklarować ze możesz mieć swoje odczucia a jeśli zapytałeś o poradę osoby, które są w temacie pare ładnych lat to mogłeś otrzymać odpowiedz inna od spodziewanej.

14 polubień

z zdjęciami to w iOS jest inna filozofia i ona ma racje bytu w czasach chmury (czyli ejpel wyprzedził swoje czasy tak naprawdę) po prostu iOS bazuje mniej więcej na tagach w zdjęciach. czyli odpowiednio opisujesz zdjęcie metadanymi i ono trafia do odpowiedniego albumu (smart folderu). MS się tego nauczył w shareponcie (po przejęciu projektu Jasmine w 2000) ale nie chciał z jakiś przyczyn tego wymuszac w systemie operacyjnym tylko zrobił “inteligentne foldery” a ejpel sie nie szczypał tylko powiedział tak ma być i od teraz i tak jest.
tak jest z zdjęciami tak jest z muzyka w itunes tylko tam to sie nazywa playlisty:)

2 polubienia

Wszystko fajnie ale czy te tagi zapisują się w zdjęciu? Exif ma specjalne pola na tagi i ja do tej pory nie mogę pojąć czemu nie są powszechnie wykorzystywane.

nie:(

nie chcę tworzyć nowego tematu i chyba najlepiej to pasuje tutaj, mam użytkownika który przesiadł się z Androida na iPhone, przeniósł dane i teraz takie pytanie, bo nie mam tego tel w ręku a jest zbyt daleko żeby to samemu rozkminić, czy ktoś mi wyjaśni co to za folder “Na moim iPhonie 32GB” jak sprawdzić co to za pliki, czy gdzie tego szukać :thinking: ewentualnie jak się tego pozbyć



Aplikacja Pliki/Files, tam będzie wgląd do tego co jest na iPhonie w pamięci

tylko czy to będzie w jakimś folderze typu “Na moim iPhonie” czy będą widoczne te foldery które tutaj na screen mam, czy po prostu rozwalone same pliki w cały świat :thinking: właściciel to osoba kompletnie nietechniczna i trudno ogarnia.

Tam będą widoczne wszystkie te foldery

2 polubienia

Ok, nie myślałem, że konfiguracja przejdzie tak bezproblemowo. Mogłem się zalogować przez iPada a potem samo mi zaproponowało aplikację do przeniesienia się z Androida. Jestem pod wrażeniem. Nie zdecydowałem się na fresh start, bo za dużo mam rzeczy w google żeby to porzucić. To trzeba na spokojnie, usiąść, pomyśleć.

15 polubień