Przejściówki do iPada

Wąsy, mam taki problem i może ktoś mi wytłumaczy o co biega. Jako że iPadOS ma wspierać pliki z zewnętrznych napędów to tak sobie spojrzałem na przejściówki i … mam zagwozdkę.

https://www.apple.com/pl/shop/product/MD820ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-micro-usb
https://www.apple.com/pl/shop/product/MK0W2ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-złącze-usb-3-aparatu
https://www.apple.com/pl/shop/product/MD821ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-złącze-usb-aparatu
No i na dodatek
https://www.apple.com/pl/shop/product/MJYT2ZM/A/czytnik-kart-sd-ze-złączem-lightning
Ta ostatnia - ok, rozumiem, tylko karta SD. Ale te pierwsze? Czy wszystkie zapewniają taką samą funkcjonalność? Bardziej do mnie przemawia przejściówka na USB do której jak będę potrzebował to i czytnik kart SD podepnę i pena :slight_smile:
Zwłaszcza te przejściówki na USB - w przypadku iPada Air 3 ich funcjonalność jest identyczna, czy różna? Bo na stronie opisane są różnice w przypadku Pro 9,7 i Pro 10,5 i pytanie jak Air3 - niby obudowa z Pro 10,5, ale bebechy?

Ta najdrozsza chyba bedzie tylko dzialac bo port lightning podaje za malo pradu i trzeba go ratowac podpieciem ladowarki. Wydaje mi sie, ze widzialem test na YT tych adapterow. W pro z usb c jest troche inaczej bo tam jest podawane wiecej mocy.

Zwiększ możliwości iPada Pro, podłączając do niego przejściówkę ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu pełniącą jednocześnie rolę zasilacza. Pozwoli to podpiąć urządzenia peryferyjne z interfejsem USB takie jak koncentratory, przejściówki z USB na Ethernet, interfejsy audio/MIDI oraz czytniki kart CompactFlash, SD, microSD i nie tylko.

Przejściówka ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu obsługuje standardowe formaty zdjęć, w tym JPEG i RAW, oraz formaty wideo SD i HD, w tym H.264 i MPEG-4. iPad Pro 12,9 cala oraz iPad Pro 10,5 cala przesyłają dane z prędkością właściwą dla interfejsu USB 3, natomiast iPad Pro 9,7 cala korzysta z interfejsu USB 2.

Dobra, czyli podobnie jak ja myślałem, ale wolałem zapytać bo szkoda kasę wyrzucić w błoto :slight_smile:
Powoli się robi lista rzeczy do kupienia na oficjalną premirę iPadOS :smiley:

Żadne eHDD nie pójdą przez lightning.
Żadne eSSD nie pójdą przez lightning bez ładowania.
Niektóre USB Sticki pójdą przez lightning bez ładowania.
Niektore eSSD pójdą przez lightning z ładowaniem.

2 polubienia

Jeżeli masz iPada Pro z Lightningiem to zdecydowanie bierz tą:

https://www.apple.com/pl/shop/product/MK0W2ZM/A/przejściówka-ze-złącza-lightning-na-złącze-usb-3-aparatu

Daje możliwość podpięcia mnóstwa różnych akcesoriów (Interfejs audio? Bardzo proszę! Dysk zewnętrzny? Ofkors! Przejściówka USB na Ethernet? No problemo (ale tylko oryginalna Apple działa xD)! Czytnik kart SD? Jak najbardziej, jeszcze jak!)

Sam już na iPadOS beta wykorzystałem ją do podpięcia mojego Zooma F1, żeby zgrać z niego nagrany plik audio (nie chcesz wiedzieć jak wcześniej trzeba było to robić, bo szkoda szczempić ryja) - działa tak jak powinno od zawsze. :wink:

Minusem oczywiście jest to, że potrzebuje jednak podpięcia ładowarki z zasilaniem, no ale mamy (bo ja też) starego iPada, więc musimy się liczyć z utrudnieniami - w nowych z USB-C niczego podpinać nie trzeba (chociaż też niekoniecznie zawsze - to jeszcze niezbadane terytorium dla mnie).

A tak przy okazji - czekam na USB-C w iPhonie właśnie ze względu na kompatybilność z mnóstwem akcesoriów, które już dzisiaj mają USB-C, ale trochę boli, że kurde WSZYSTKIE przejściówki zbierane latami ostatecznie pójdą na przemiał (Allegro :P). A mam tego trochę…

3 polubienia

Hej, wybaczcie że odgrzeję nieco temat, ale chyba lepsze to niż zakładać drugi.
Mam iPada 9 gen. czyli jeszcze na złączu Lightning.
Mam też obie wersje huba od GreenCell:

Jak widać oba są na usb-c. Czy jeżeli zastosuje przykładowo taką przejściówkę z lightning na usb-c to wszystko będzie działać?
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-lightning-usb-typ-c-do-iphone-ipad-fv-11625964468
Zależy mi głównie na USB 2.0/3.0 i HDMI. Pytanie też czy będę musiał do takiego zestawu dołączać zasilanie z zewnątrz, żeby to działało? Pytam bo w większości adapterów widzę, że wymagają zewnetrznego zasilania bo iPad zasili tylko 100mA.