📝 Programy do notowania

Czy tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie?

to akurat jest gorsza wersja, jak jeszcze nie było templatek do tabel

zrób sobie drugą tabelę z opisami i dodaj sobie relację do niej z zamówień
a template będziesz tworzył z tego dropdowna przy New w tabeli opisów zamówień (czy czego tam chcesz)

a, jeszcze coś - będziesz mógł dodać wiele stron do jednego zamówienia, bo tabele w notion zawsze mają relację many to many

1 polubienie

Długo wyczekiwana aktualizacja już tu jest: https://evernote.com/blog/unlocking-evernotes-future/

2 polubienia

ooo, elegancko wygląda!

O wow, zabrali możliwość anotacji PDF na iPadzie.

Halo Wąsy, czy ktoś tutaj używa jakiegoś programu wraz z Apple Pencilem na iPadzie? Czy uważacie, że jest to w stanie wam zamienić zwykły notatnik?

Goodnotes 5 + apple pencil 2. Niestety nie moge powiedziec, ze zastapilo mi to dlugopis i kartke papieru, raczej jest 50/50.

1 polubienie

Jesli chodzi o ipad to najlepsze co mozesz miec moim zdaniem to nebo:

1 polubienie

Nie do notowania, ale ta firma od Nebo robi fajny kalkulator

Nebo teraz można spokojnie wypróbować bo podstawa jest za darmo. Dobrze działa jako ocr, ale ma pewne wady. Jest mało plastyczny - jeżeli chcesz coś innego niż „liniowe” notowanie, nie jest super intuicyjny. To samo w przypadku zarządzania notatkami, jest bardzo średni. Jeżeli to jest ważne to nie jest w stanie zastąpić notatnika.
Duży plus - mocno go rozwijają.

No tu sie nie zgodze - papierowy notatnik jest w pelni liniowy i nie ma zadnego zarzadzania notatkami :stuck_out_tongue: wiec nebo moze go zastapic bez problemu, a jednoczesnie daje kilka dodatkow typu wlasnie ocr, szukanie w tekscie, rozpoznaje jezyk polski (patrze na ciebie apple, notes.app ciagle tego nie potrafi !!)
No i daje mozliwosc latwej edycji notatek, czego papierowy notatnik ci nie da :smiley:

I tak i nie :wink: w Nebo jest to tak toporne jak wyrywanie kartek z notatnika i przeklejenie ich w odpowiednie miejsce…
Dodatkowo w papierowym notatniku nie musisz trzymać się lini i w każdym momencie dorysować coś lub dać strzałkę/odnośnik. Tu (nebo) jest taka możliwość ale musisz o tym pomyśleć przed pisaniem aby uruchomić odpowiedni notatnik.

Pozwolę sobie wbić się tutaj z pytaniem, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Czy znacie i polecacie apki na iOS do notatek głosowych? Najlepiej takie z transkrypcją po polsku, ale to pewnie w sferze marzeń na razie tylko :stuck_out_tongue:
Gdyby jeszcze dało się je zgrać z Siri aby można było za jej pomocą rozpoczynać notowanie to byłaby bajka!

to nie jest w 100% to o czym mówisz, ale może podpasowałoby Ci rozwiązanie pt. defaultowy notatnik iOsowy i funkcja dyktowania?

Co do zgrania z siri, może spróbuj utworzyć skrót w shortcuts app, który połączy Siri z np. uruchomieniem notatnika i włączeniem funkcji dyktowania.

Niestety nie powiem dokładnie jak to zrobić, bo nigdy się w to nie zagłębiałam, ale myślę, że nie jest to trudne i za pomocą google na pewno znajdziesz w sieci jakieś tutoriale. Tym bardziej, że już kilka razy, inne aplikacje prosiły mnie o pozwolenie na utworzenie skrótu łączącego je z Siri, zatem na pewno taka możliwość istnieje.

2 polubienia

Nie wiem czy ma język polski, ale ta apka jest wszędzie polecana

2 polubienia

Odnośnie iPada+apple pencil’a, widzę, że korzystacie z GoodNotes (to juz mam i jestem zadowolona, super apka), Nebo obczaje, a miał ktoś styczność z Notability? Słyszałam, że mocno konkuruje z GoodNotes i wiele osób przenosi się na nią właśnie z GN.

Edit. NIEWAŻNE. Poznałam Nebo i zakochałam się. Ta apka jest epicka

Świetny pomysł z tymi Shortcutami, tak naprawdę o to mi chodziło :slight_smile: dzięki wielkie!

1 polubienie

Cieszę się ze mogłam pomoc ^^

Mam to samo chciałbym tylko widzieć się z tymi notatkami jeszcze na iPhonie i Macu

@amnesiac oże GoodNotes5? Płacisz raz i masz dostęp na iPhone, iPadzie i macu.
Tylko, że to apka (przynajmniej w mojej opinii) głównie do notowania ręcznego. Można wstawiać tekst drukowany, ale to trochę niewygodne.

Jeśli chodzi o pisanie “klawiaturą” , to korzystam z defaultowych Notes. Jest pełne synchro miedzy urządzeniami apple

1 polubienie