Programy do kupowania i czytania komiksów

Ostatnio w Rozgrywce opowiadali o komiksie The Boys. Zainteresował mnie. Papier mnie mniej interesuje. Jakie macie aplikacje do kupowania i konsumowania komiksów. Pamietam że kiedyś testowałem jakaś, która sama przechodziła po kolejnych dymkach. Co było odświeżające w porównaniu do zwykłego wyświetlenia następnej strony i ręcznego przybliżania na dymki.

Do oglądania używam tego:


Obsługuje komiksy w formacie cbz, cbr, cb7 (które są niczym innym, jak spakowanymi obrazkami stron w formacie odpowiednio zip, rar, 7z i zmienionym rozszerzeniem). Można oglądać całą stronę na raz (do czego przyda się pivot), albo rozszerzyć stronę do szerokości ekranu.
Może nie ma 2k opcji, ale jest mały i jak dla mnie - wystarczający.
Bibliotekę komiksów mam stąd:
http://polskascenatranslacyjna-spis.blogspot.com/

Nie wiem absolutnie nic o komiksach poza tym, że komiks gigant był super dwadzieścia pare lat temu.
Obejrzałem za to pierwszy sezon The Boys na Prime Video i to jest coś wspaniałego. Polecam.

PS:

2 polubienia

CloudReaders pdf,cbz,cbr — Satoshi Nakajima


Darmowy, całkiem przyjemny czytnik cbr/cbz etc.

Dawno temu używałem tego: https://www.comixology.eu
Nic specjalnego, ale i kupisz i przeczytasz c:

2 polubienia

Wyglada na to że z aplikacji ze sklepem i czytnikiem to tylko comiXology się liczy. DC i Marvel maja tę samą aplikacje. Jakby jeszcze subskrypcja comiXology działała w EU.

Yhhh…
Niestety, świat, mimo że chce być globalną wioską, nadal jest strasznie rasistowskim miejscem które każe cię za to gdzie aktualnie jesteś.

Do kupowania przede wszystkim polecam comixology.eu
Czasem trafiają się fajne pakiety w humblebundle.com
Do czytania na iPad (wszystkiego poza comixology) polecam Chunky http://chunkyreader.com

1 polubienie

Mi osobiście chunky nie podszedł, nie wiem dlaczego, ale na szczęście jest masa apek do czytania, wystarczy wpisać w szukajce “cbr” :slight_smile:
Choć dla mnie na chwilę obecną na ipadzie wygrywa CloudReaders.

Komiksy są też w iBooks. Nie wiem czy ktoś chciałby tam je kupować, ale są. Kiedys kupiłem parę tomów jakiegoś czegoś. Nawet nie wiem dlaczego, ale kupiłem, więc można i są.

Tu mnie zaciekawiłeś, aż sprawdzę co to.

1 polubienie

Prawdziwym kombajnem do czytania komiksów jest ComicRack. Wersja na Win ma tyle możliwości, że głowa mała. Wersja na Androida też jest niesamowicie rozbudowana, do tego synchronizuje się z komputerem, robi pranie i prasuje koszule. Super sprawa.