Programy do kupowania i czytania komiksów

Ostatnio w Rozgrywce opowiadali o komiksie The Boys. Zainteresował mnie. Papier mnie mniej interesuje. Jakie macie aplikacje do kupowania i konsumowania komiksów. Pamietam że kiedyś testowałem jakaś, która sama przechodziła po kolejnych dymkach. Co było odświeżające w porównaniu do zwykłego wyświetlenia następnej strony i ręcznego przybliżania na dymki.

Do oglądania używam tego:

Obsługuje komiksy w formacie cbz, cbr, cb7 (które są niczym innym, jak spakowanymi obrazkami stron w formacie odpowiednio zip, rar, 7z i zmienionym rozszerzeniem). Można oglądać całą stronę na raz (do czego przyda się pivot), albo rozszerzyć stronę do szerokości ekranu.
Może nie ma 2k opcji, ale jest mały i jak dla mnie - wystarczający.
Bibliotekę komiksów mam stąd:
http://polskascenatranslacyjna-spis.blogspot.com/

Nie wiem absolutnie nic o komiksach poza tym, że komiks gigant był super dwadzieścia pare lat temu.
Obejrzałem za to pierwszy sezon The Boys na Prime Video i to jest coś wspaniałego. Polecam.

PS:

2lajki

CloudReaders pdf,cbz,cbr — Satoshi Nakajima

Darmowy, całkiem przyjemny czytnik cbr/cbz etc.

Dawno temu używałem tego: https://www.comixology.eu
Nic specjalnego, ale i kupisz i przeczytasz c:

2lajki

Wyglada na to że z aplikacji ze sklepem i czytnikiem to tylko comiXology się liczy. DC i Marvel maja tę samą aplikacje. Jakby jeszcze subskrypcja comiXology działała w EU.

Yhhh…
Niestety, świat, mimo że chce być globalną wioską, nadal jest strasznie rasistowskim miejscem które każe cię za to gdzie aktualnie jesteś.

Do kupowania przede wszystkim polecam comixology.eu
Czasem trafiają się fajne pakiety w humblebundle.com
Do czytania na iPad (wszystkiego poza comixology) polecam Chunky http://chunkyreader.com

1lajk

Mi osobiście chunky nie podszedł, nie wiem dlaczego, ale na szczęście jest masa apek do czytania, wystarczy wpisać w szukajce “cbr” :slight_smile:
Choć dla mnie na chwilę obecną na ipadzie wygrywa CloudReaders.

Komiksy są też w iBooks. Nie wiem czy ktoś chciałby tam je kupować, ale są. Kiedys kupiłem parę tomów jakiegoś czegoś. Nawet nie wiem dlaczego, ale kupiłem, więc można i są.

Temat czytania komiksów w sferze cyfrowej jest dosyć szeroki i rozwija się dosyć mocno.
Zacznijmy od The Boys. Szkoda, że wcześniej nie napisałeś dosłownie parę dni temu skończył się humble bundle, w którym była całość + jeszcze kilka innych za 70 zł.

Idąc dalej przez odpowiedzi — podsyłanych readerów jest mnóstwo. Ja głównie komiksy kupuję w Comixology/Humble Bundle i wtedy czytam w ich apce, a te z bundli w iBooks. Próbowałem korzystać z propozycji kolegów ale wkurzały mnie.

@piotrek69 Wrzucił link gdzie na tablecie widać komiks Blackbird <3, a co pochwalę się jakim nerdem jestem.

Przejdźmy jednak do rozwiązań autorskich.

Zakładam więc, że nie interesują Cię rozwiązania niedostępne w polsce więc pominę archie unlimited, comixology unlimited i inne.

Co nam zostało -

• Comixology - w formie sklepu, trzeba przez strone kupować, bo wycofali w applu zakupy, żeby cen nie podbijać. Szału nie ma ale często są promocje, zresztą na chłopaków była nie tak dawno.
  • Marvel Unlimited - usługa subskrypcyjna tylko komiksy marvela.
  • Yatta Reader - kompletna nowość na naszym rynku, takie Comixology. Póki co same mangi, ale są otwarci na współpracę z innymi wydawnictwami. No ale trzeba podkreślić bo to polskie.

W przypadku kupowania ze stron, niektórych wydawnictw automatem komiksy przypisują się do Comixology.

Są też inne strony z Bundlami np Fanatical ale tam, to bardzo różnie jest.

1lajk

Tu mnie zaciekawiłeś, aż sprawdzę co to.

1lajk

Prawdziwym kombajnem do czytania komiksów jest ComicRack. Wersja na Win ma tyle możliwości, że głowa mała. Wersja na Androida też jest niesamowicie rozbudowana, do tego synchronizuje się z komputerem, robi pranie i prasuje koszule. Super sprawa.