Program pocztowy Windows

jest już taki temat z wersją na Mac OS. Potrzebuję jednak czegoś sprawdzonego dla znajomych na Windows. Do tej pory był outlook ale to się robi drogo. Oni mają jeszcze starszą wersję Office i tam jest Outlook ale już nie jest wspierany update.
Duże skrzynki pocztowe IMAP. Program musi sobie z tym radzić, najlepiej jak by dobrze zarządzał historią ściąganych wiadomości, nie przekraczał lokalnego storage, ściągał tylko nagłówki wiadomości, umiał sam archiwizować stare wiadomości (ale nie usuwać z serwera).

Może są tu ludzie, którzy mają doświadczenie i mogą coś sprawdzonego polecić ew powiedzieć czego unikać.

Ja swojego czasu działałem na Thunderbirdzie ale niestety z dużymi skrzynkami się gubił. Nie mam pojęcia jak jest teraz. Plusem tego rozwiązania jest to, że na pewno będzie aktualna wersja (darmowe aktualizacje). Jednak jak to jest z jego stabilnością?

outlook + o365 i przeniesienie wszystkiego właśnie tam rocznie wychodzi 300pln - do przeżycia chyba:)

https://www.postbox-inc.com/ może?

Ja uzywam EmClient: eM Client | The Best Email Client for Windows and Mac
Platny. Ale mozna dorwac w niezlej cenie co jakis czas.
Jest tez wersja darmowa, ktora mozna uzywac chyba z max 2 kontami. Ja mam wiecej wiec zaplacilem.

Dziala u mnie z Gsuite, Office365, i GMX. Plus wbudowany kalendarz tez dziala z Gsuite co jest zadkoscia w innych klientach.

Swoja droga polecam tez wbudowany email w Windows10. O dziwo naprawde spoko dziala.

1 polubienie

Może Mailbird.

1 polubienie

Jeśli chodzi o klienta mail na windows, jeśli zależy ci na funkcjonalności i stabilności to jest tylko jeden wybór możliwy - the Bat !
Nic innego nie da ci takich możliwości :smiley:

Mailbird używam od 4 lat. Jak dla mnie bliski ideału. Fajnie, że cały czas się rozwija. Wprowadzają naprawdę dobre zmiany z każdą aktualizacją.

2 polubienia

https://www.postbox-inc.com/ - bardzo dobry program - intuicyjny w użyciu i schludny pod względem UX, z mnóstwem konfigurowalnych indywidualnie możliwości, jednocześnie bez niepotrzebnych “wodotrysków”.
Jedyny mankament to brak sprawdzania pisowni w języku polskim.

Ale mam jeszcze pytanie: czy możecie polecić jakiś serwis pocztowy działający na tej samej zasadzie co polecane w tym wątku programy, ale nie desktopowo, lecz z możliwością logowania się do serwisu przez przeglądarkę.
Mój dostawca, jak większość, oferuje możliwość logowania do skrzynki przez przeglądarkę, ale oprogramowanie jakie oferuje jest, delikatnie mówiąc, biedne.

gmail, outlook. Ale musisz sobie tam skonfigurować pocztę jeśli dostawca na to pozwala. Albo ustawić wysyłanie poczty na gmail i tam skonfigurować opcje wysyłania z pierwotnej skrzynki mailowej.

1 polubienie

Zacząłem korzystać z Mailbird. Podoba mi się na tyle, że kupiłem wersję Personal wykorzystując kod promocyjny.

1 polubienie

ja zainstalowam em client. Po przesiadce ze starych wersji outlook to jest jak wzięcie ogromnego haustu powietrza! Jak tu jest czysto i estetycznie. Ustawienia można bardo ładnie dostosować, niepotrzebne rzeczy powyłączać i poukrywać. Przy max 2 kontach wersja free jest w 100% wystarczająca.

1 polubienie

Ciesze sie ze sie podoba :sunglasses:

1 polubienie