Problemy z adblockerami w safari

Hej,
od paru dni mam problemy z działaniem adblockerów w safari i się zastanawiam z czego to może wynikać. Do tej pory korzystałem głównie z wipr, ale jakiś czas temu przestał działać. Dzisiaj wypróbowałem już AdblockPlus, Ublock, 1Blocker i Adguarda i wygląda na to, że żaden z nich sobie nie radzi - reklamy nadal się pojawiają dosłownie wszędzie. Zaczynam się zastanawiać czy to ja coś przeoczyłem, czy może po ostatniej aktualizacji macOS/safari coś się w tej kwestii zmieniło? :confused:

Na pewno masz włączone w ustawieniach Safari? Wipr działał u mnie zawsze bez problemu, sprawdź tę sekcję w FAQ: Wipr FAQ, jest mowa o jakimś bugu w Big Sur, ale też opisuje korzystanie ze strony testowej Wipr.

Mam podobnie na iPadzie. Zarówno na Macu jak i na iPadzie mam kombo NextDNS + AdGuard. Na MBA reklam brak. Na tych samych serwisach na iPadzie są.

Już w tych ustawieniach trochę grzebałem przed napisaniem tutaj. Przed chwilą jeszcze raz wszystko sprawdziłem wg tego FAQ i wszystko jest ustawione tak jak powinno. Ogólnie zauważyłem, że część reklam Wipr blokuje - więc raczej wszystko jest poprawnie skonfigurowane. Może po prostu trzeba poczekać na aktualizację filtrów i się naprawi. :man_shrugging:

Ja na urządzeniach mobilnych nie korzystam z adblockerów więc trudno mi się odnieść - problem mam na macOS.

W sumie to możesz napisać maila do twórcy Wipr, z doświadczenia wiem, że dosyć szybko odpisuje :slight_smile: