Problem z tabletem Wacom + Mac

Cześć wszystkim. Mam tablet One by Wacom (CTL-672) z dołączonym zwykłym kablem USB-A ↔ microUSB. Mam macbooka, który ma tylko porty USB-C. Do niedawna korzystałem z tabletu przez hub USB (Green Cell AK50). Hub działa tylko, gdy podłączę zasilacz bezpośrednio do huba, ale to mi jakoś szczególnie nie przeszkadza.

Wczoraj, gdy podłączyłem tablet do komputera jak zwykle, tablet zwyczajnie nie zareagował. Ani nie zaświeciło się światełko, ani tablet nie reaguje na rysik. Próbowałem podłączać go przez różne porty w hubie i nic to nie dało. Reinstalacja sterownika też nie zmieniła sytuacji. Problem nie jest stały, bo gdy zostawię tablet na kilka godzin i podłączę to czasem zadziała a czasem nie. Inne urządzenia podłączone do huba działają normalnie (iPhone importuje zdjęcia), tak samo tablet podłączony bezpośrednio do urządzenia z Windowsem działa bez problemu.

W różnych materiałach pomocy technicznej Wacom oni wspominają, że tablet nie powinien być podłączony przez hub, tylko bezpośrednio do komputera. Mimo to w moim przypadku hub+tablet działał przez kilka miesięcy zanim wystąpiła ta sytuacja.

Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Wiecie jak to rozwiązać? Czy jest jakiś kabel USB-C ↔ microUSB, który mógłbym kupić, żeby rozwiązał mój problem? (najlepiej z dostawą do poniedziałku/wtorku)

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

A może to update cataliny coś popsuł?

Hmm… mam ciągle wersję 10.15.4, a ona jest chyba z marca. Widzę, że aktualizacja do .5 jest widoczna jako dostępna do pobrania.

Gdyby ktoś szukał odpowiedzi, zadziałało to: Mac USB Ports Stopped Working? It’s Likely Easy to Fix

Temat do zamknięcia.