Problem z Macbookiem 16

Cześć, mam macbooka pro 16, po zamknięciu ekranu odbija się klawiatura. Raz tak się zdarzyło to uznałem, że może klawiatura była mocno brudna i się odcisnęła, wyczyściłem ją. Jednak następnego dnia stało się to samo. Dbam o sprzęty. Jak używam komputera to mam czyste ręce. Wcześniej miałem macbooka air 13 (2015) i tak się nigdy nie zdarzyło. Boje się, ze ekran się porysuje. Może miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?

w 15 jest to samo. Apple twierdzi ze za bardzo sciskasz laptopa (np wsadasz do ciasnej torby) i dlatego sie odciska. jedyne rozwiazanie to chyba jakas szmatka, ale to byloby mega niewygodne.

Tez mam 16-ke i nie mam takiego problemu. Po pierwsze i oczywiste uważaj, żeby nie ściskać, a po drugie - RÓWNIE WAŻNE - pod żadnym pozorem nie zamykaj ciepłego laptopa tuż po pracy. Możesz w ten sposób uszkodzić powłokę oleofobiczną i permanentnie uszkodzić szybę. Podejrzewam, ze właśnie robisz to drugie, bo tak właśnie wyglada przegrzana powłoka „antypaluchowa”.

2 polubienia

Tego pod żadnym pozorem nie rób. To fatalna rada. Zniszczysz sobie ekran. W złożonym, niezciśniętym MacBooku klawiatura nie dotyka ekranu. Jeśli włożysz jakaś microfibre to sobie wspomniana powłokę tluszczoodporna powycierasz i Twój ekran zrobi się miejscami matowy i te plamy zostaną na zawsze.

Laptop nigdy nie był w torbie, ciagle stoi na biurku.

W moim setupie mam zawsze zamkniętą pokrywę + podłączone 3 monitory. Problem rozwiązałem stosując fabryczne zabezpieczenie ekranu. Po prostu kiedy nie korzystam wkładam pomiędzy ekran i klawiaturę tą kartkę papieru/pergaminu i wszystko jest ok. Czasami idąc na spotkanie jej nie wyjmę i z głupim wyrazem twarzy wyciągam ją przy wszystkich :joy:

2 polubienia

Czyli nie ma sensu nieść na serwis, skoro inni tez tak mają?

serwis niewiele ci pomoze jesli nie zmienisz przyzwyczajen :slight_smile:

Jakich przyzwyczajeń? :joy: wcześniej miałem macbooka air i nosiłem go w torbie i nigdy tak się nie zdażyło a teraz laptop stoi na biurku i pojawia się takie coś.

Wkładania “ochronki” pomiędzy klawiaturę i ekran, oraz nieściskania laptopa podczas transportu
Inaczej po wymianie ekranu wkrótce problem wróci

Nie nosze go w torbie, bez przesady laptop za 12 tys i jeszcze mam ochronkę kupić XD

2 polubienia

Jeśli jest w ogóle tam powłoka oleofobowa to nie ma co jej oszczędzać - to jest prosta chemia :slight_smile: powłoka wyparuje w kilka miesięcy do roku sama z siebie.

1 polubienie

ten typ tak ma… jak ktoś używa komputera, a nie się nad nim spuszcza to niestety będzie Ci to towarzyszyło. Ja nadal na 15-tce bo czekam na jakiegoś nowego desktopa. 13-tki, 15-tki (nie wiem jak 16-tki, ale one są takie same jak 15-tki) mają ten sam problem. W necie wiele osób o tym pisze :slight_smile:

Klawiatura po prostu się odciska bo jest bardzo cienka klapa

1 polubienie

Znaczy mi to trochę przeszkadza ale bez przesady :slight_smile: tylko żeby ekran się nie porysował :slight_smile:

Ja w swojej 13 z 2015 mam każdy przycisk odbity, trochę rys na ekranie - skąd, zielonego pojęcia nie mam.
Ale! Szlag mnie trafia tylko kiedy go dokładniej czyszczę przy wyłączonym ekranie. Kiedy go używam na co dzień po prostu o tym zapominam.

1 polubienie

Od lat korzystam z tego i nie mam żadnych rys: MacBook Pro keyboard cover, screen protector and cleaner

4 polubienia

Serio trzeba to kupować? Słabe to…

Generalnie skoro ludzie tutaj maja 16 to ktoś mi powie w jakie najlepsze gierki da się na nim pograć?:smiley:

1 polubienie

Żartowniś

4 polubienia

ponoć właśnie da się pograć we wszystko. Na necie piszą i youtubują, że jest nieźle pod bootcampem, ale granie na tym kompie to raczej kiepski pomysł :slight_smile:

1 polubienie

Ale ja serio się pytam ;( Na MacBook Air gram w Stardew Valley.

@luke-g dlaczego kiepski? Nie mówię żeby kupić go jak laptop gamingowy.