Problem z Apple CarPlay

Wąsacze, czy ktoś z Was ma problem z Apple CarPlay w swoim samochodzie objawiający się tym, że podczas rozmowy słyszy się drugą osobę bez problemów, ale ona już nie słyszy co się mówi? Dodatkowo muzyka bardzo często „trzeszczy”, przerywa.
Próbowałem dwóch różnych kabli (oryginalny Apple i BlitzWolf) i na obu jest to samo.

Głupia i prozaiczna sprawa - czy próbowałeś restartu telefonu?

Jeśli tak i nie pomogło, to może odparowanie i sparowanie ponowne z Carplayem?

u mnie nigdy czegoś takiego nie było.
Spróbuj ewentualnie zrestartować radio w samochodzie. Różnie to się robi np w VAG trzyma się bardzo długo włącznik (coś koło 30 sekund)

1 polubienie

Po bluetooth nie ma problemu z mikrofonem ?

Ilekroć próbowałem korzystać z tego cukierkowego badziewia, tylekroć miałem ten sam problem. Dodatkowo ciągle mi rozłączało telefon i żarło baterię jak opętane. Osobiście polecam zrezygnować z tego rozwiązania.

Próbowałem ponowne uruchamianie telefonu, ponowne parowanie CarPlay, za radą @luke-g zrestartowałem radio w samochodzie. Nic nie pomogło. Po bluetooth wszystko działa jak powinno.
A teraz ciekawostka - jak zadzwoniłem do osoby co ma iPhone, ta osoba mnie nie słyszy, ale jak do osoby z Androidem, wtedy ta osoba mnie słyszała (i w dodatku jeszcze siebie :smiley:). Nie mam pojęcia o co chodzi :stuck_out_tongue:

Twojego problemu u siebie nie mam ale za to mam kilka innych:

  • rozłącza się podczas słuchania muzyki / nawigowania i nie ma zamiaru się połączyć,
  • nie łączy się po podłączeniu / uruchomieniu samochodu,
  • nawigacja nie łapie GPS fixa (Waze, google maps, apple maps). Jak zresetuje się aplikację na telefonie to jest ok,
  • nie wyświetla mi biblioteki w aplikacji podcastowej (Castbox).

Przyznam, że wkurzałem się na Android Auto i upatrywałem w CarPlay lekarstwa na moje bolączki. Ależ się srogo zawiodłem…

2 polubienia

Ja też! Szczerze mówiąc myślałem, że AA będzie działać dużo gorzej niż CarPlay, ale zaskoczenie. Może to zależy od implementacji w aucie?

Możliwe. Ale powiem Wam, że w VW i Skodzie działa to dokładnie tak samo czyli “tak se”. Wiem, że to niemalże bliźniacze samochody i dużych różnic nie można się spodziewać.

Pisałem o implementacji, bo dużo czytałem o problemach z AA. Ja mam zaledwie dwa i to mało znaczące. Czasami traci się GPS i czasem przy podłączeniu telefonu uruchamia się kanał dźwięku z nawigacji, przez co muzyka gra ciszej. Tyle w sumie, gdzie tam do wywalania się apek czy większych ścinek, problemów z połączeniem czy rozmowami.

Ehh… chyba zwerbuję kogoś z Androidem i przetestuję AA. Jak okaże się, że AA działa bez większych problemów to chyba skończy się tym, że kupię jakiegoś nie za drogiego Androida, bo jednak nawigacja na większym ekranie jest (dla mnie) dużo lepszym rozwiązaniem niż nawigacja na ekranie telefonu :slight_smile:

Z tym niedrogim to uważaj. AA renderuje widoki na telefonie, więc przy słabym smartfonie będzie Cię denerwował. Przez tydzień używałem Samsunga A6 z 2016 z Androidem 7 (minimalna wersja wymagana przez Google). AA był na granicy używalności, responsywność Spotify była beznadziejna, a map Google praktycznie nie dało się używać. Wróciłem do swojego głównego telefonu i odzyskałem wiarę w tę technologię.

1 polubienie

Damn… dzięki za ostrzeżenie :slight_smile:

Z moich doświadczeń, nigdy nie miałem problemu w skodach. No może sporadyczne problemy z połączeniem. Ale restart radia i telefonu pomagał.
Natomiast ostatnimi czasy czasem łapie fuchę i mam okazje pojeździć nowymi mercedesami c,e,s i bezprzewodowy CarPlay to dramat, niestabilne jak cholera.

@simonnam w jakim samochodzie w ogóle masz ten problem?

Moja żona ma w Citroenie CarPlay i nie ma z tym żadnych problemów, podpina i działa. Może to jednak bardziej wina softu w aucie niż samego CarPlaya?

W Toyocie też nie miałem żadnych problemów z działaniem samego CarPlaya, raczej z konkretnymi appkami

np. znany powszechnie problem Tidala, który nie przerzuca utworów po dwóch odegranych, o ile nie uruchomiło się go w telefonie przed podłączeniem do CarPlay - wtedy przerzucanie działało poprawnie, ale sama muzyka zawsze i zewsząd bez zarzutu

Skoda Fabia III

Okej, wczoraj pochwaliłem skodowy CarPlay. Dziś w drodze do pracy Overcast wyłączał się przy Nagranym 3 razy, a potem w ogóle nie reagował na włączanie podcastu (klikam play i nic) dopiero po kliknięcie na telefonie, zaczynało grać

Przewodowo korzystałem w Oplu, a obecnie korzystam w Mazdzie - właściwie bez większych uwag. Zdarzają się sporadycznie akcje, że nie widzi akcesorium po podłączeniu ale to może na palcach 1 ręki. Z muzyką (Spoti, Apple Music, Deezer, radia internetowe) problemu nie mam, odpukać. Z Overcastem tez nie. Jedyna denerwująca mnie rzecz: często rozmawiam z kumplem, który ma zeszłoroczny model BMW 5, i wersję bezprzewodową CP. Tylko z nim mam krótkie opóźnienie podczas rozmowy tel. - takie 3-4 sekundy zwłoki, jak studio TV łączące się z reporterem terenowym. Ale to chyba babol u kumpla, bo on ma więcej zastrzeżeń co do poprawności działania tego bezprzewodowego CP. Jemu coś często przerywa, a przy przejazdach pod bramkami z viatollem (czy jak się ten system do ściągania opłat z ciężarówek nazywa) wycina całkowicie… Ciekawostką jest fakt, że w tej bavarii nie da się podpiąć CP przewodowo, a serwis rozkłada ręce…