Potłuczony iPad

Cześć, przychodzę po poradę, stłukłem ipada pro 11 2018 :cry:

Co zrobilibyście na moim miejscu?

  • Naprawić czyli wymienić na nowy za 2500 zł
  • Kupić nowy z 2021 roku
    czy
  • zakleić go folia i poczekać na nowy z 2022 roku, chyba ze apple pokaże jakiś (pro) we wrześniu w co wątpię

Z jednej strony, chciałoby się nowy bo już w 2018 brakuje mi mocy często, a z drugiej to jest dużo pieniędzy i ten z 2021 różni się chyba tylko procesorem.

Proszę o poradę :smiley:

Ja się nie znam, ale się wypowiem. Pewnie w 2022 nie będzie nowego iPada, więc jeśli kupować jakiś nowy to ten z tego roku. Jeśli brakuje Ci mocy to kupiłbym nowego, zamiast kolejnego 2018. Gdyby ten, który masz ci wystarczył to wydałbym mniej kupując taki sam.
Z drugiej strony jeśli po prostu masz pieniądze na nowego I nie będziesz sobie musiał odmówić czegoś innego, równie ważnego lub ważniejszego, to wziąłbym nowego, bo dłuższe wsparcie itd.

3 polubienia

Pewnie musiałbym odmówić wymiany apple watcha z 4 na 7, ale chyba tez najbardziej tej opcji jestem przychylny

A w sumie to przy czym brakuje ci mocy? :thinking:

Np przy pisaniu muzyki w staffpadzie

Nie wiem jak czesto korzystasz z iPad i jak intensywnie (jeśli brakuje mocy to pewnie intensywnie).
W takim przypadku próbuje odkleić się od tego ze jest to elektronika i patrzę jak na narzędzie.

  1. Czy mogę pracować uszkodzonym narzedziem?
  2. Jak wielki dyskomfort i jak często będę musiał znosić?
  3. Czy za raz ma wyjść coś nowego (potwierdzone info a nie domysły)?

I jak mi w takim drzewku decyzyjnym wychodzi ze zdrowy rozsądek /komfort pracy > widzimisie to kupuje. Jak nie to boleje nad swoim pechem i chodzę z uszkodzonym/naprawionym sprzętem.

1 polubienie

Używać mogę, bo jeszcze ekran działa pytanie jak długo bo pękł po całości. Z ipada używam codziennie dosyć długo, zobaczymy pewnie nie wyjdzie nowy teraz bo w sumie to by było bezsensu, bo niedawno przecież 11 wyszła, chociaż było kilka razy tak, że nowe sprzęty apple wypuszczało częściej niż raz w roku.

A sprawdzałeś ile kosztuje wymiana w nieautoryzowanym serwisie?

Nie chce wymienić w nieautoryzowanym serwisie, jakos nie ufam im :confused:

1 polubienie

ew możesz sprawdzić jaka jest wycena sprzętu w obecnym stanie. Może wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję o kupnie nowego.

2 polubienia

A jak to zrobić?

wystaw na OLX z opisem co sie stało, daj cene jaka bys chciał, zaznacz opcję do negocjacji. Może będą jakieś oferty.
Zadzwon do nie autoryzowanego serwisu i zapytaj czy sa zainteresowani odkupieniem uszkodzonego urządzenia (dadza mniej niz osoba prywatna - tak podejrzewam).

1 polubienie

ok, spróbuje