Postawienie serwera SQL, czy ktoś to robił i może pomóc?

Wąsy, czy jest tu może ktoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie w administrowaniu bazami SQL?

Potrzebuję postawić serwer SQL do obsługi programów do księgowości, dla dwóch użytkowników pracujących w różnych miejscach. To co udało mi się wygooglać nt. baz sql, to raczej kwestie związane z odpytywaniem baz itd. a nie z postawieniem serwera jako takiego. Wstępnie rozglądałem się za hostingiem baz SQL, ale jest na tyle dużo różnych opcji, że nie mam pojęcia jak określić własne potrzeby względem tego co jest oferowane i w ogóle jak się do tego zabrać.

Gdyby ktoś miał jakąś wiedzę w temacie i był w stanie pomóc, oczywiście przewidziane są cebuliony :slight_smile:

Masz już serwer pod to?

Jakiego rodzaju baza to jest? SQL jako tako nic nie mówi. Programy do księgowości z reguły są stawiane na bazach Oracle lub MSSQL, ale zdążają się też MySQL.

Już nie przesadzaj, najczęściej, ze względu na koszty wybiera się MySQL, PostgeSQL czy MariaDB :grinning:
Oracle to już nie ta półka cenowa, prędzej MSSQL ale on się aż tak dobrze nie sprawdza :grinning:

@Szperacz pisz na Priv albo na telegramie to ci napisze jak to zrobić jeśli chcesz samemu robić ewentualnie mogę ci postawić na fakturę jeśli tak preferujesz :slight_smile:

widocznie nie pracowaliśmy przy tych samych programach księgowych :slight_smile:

1 polubienie

Kwestia kosztów :grinning:
Mnie czasami dziwi na czym ludzie potrafią oszczędzać.

  1. Dokładnie jaka baza?
  2. Dwóch użytkowników z dwóch różnych lokalizacji? Potrzebujesz takiego dostawcy, który pozwoli Ci na dopieszczenie spraw sieciowych. Nie możesz sobie od tak otworzyć i przekierować portów. Tzn, możesz ale wtedy to YOLO.
  3. Dane krytyczne jak mniemam, backup, backup, backup. Znowu, lepiej taki dostawca, który ma to ogarnięte najlepiej.
  4. Dostęp ma być zawsze? Bez chwili przerwy? Clusterek się kłania.
  5. Budżet? Ma być tanio czy dobrze? :sunglasses:

Jeśli ten program księgowy ma interfejs w przeglądarce, to niepotrzebny ci dostęp do bazy, dostęp musi mieć tylko program backendowy.
Jeśli to gruby klient i jeszcze go nie kupiłeś, to może kup taki współczesny, w chmurze?

Była wspomniana baza dlatego poszedłem tym tropem. „Stare/lokalne” appki jakoś do tych baz muszą się podłączyć.

Po nowemu to tylko SaaS :sunglasses:

Mi Xero bardzo ładnie służy, czy ktoś w Polsce w ogóle tego używa?

Wracając do tematu, co to w ogóle za program ma być używany?