Pokemony, remake’i starych hitów oraz o co chodzi w tym podcaście

Panie kolego ja bym brał, ale w najbliższym czasie niestety nie mogę sobie pozwolić na wydawanie na głupotki, jakby Ci się nie udalo sprzedać to sie na pewno zgłoszę : D

2 polubienia

Podcast spoko. Nigdy nie oglądałam ani nie grałem w Pokemony a mimo to fajnie się słuchało. Już nie musicie się tłumaczyć.

2 polubienia

Ja przez jakiś czas karty w tym trzymałem. Teraz w środku Magici siedzą bo to ten sam format

5 polubień

słucham, słucham i Pan @AndrzejKotarski : mamy kontrowersje! :wink:
jak bym widział moją brakującą (gorszą!!!) połówkę giercowego świata. Ja z tych czasów to w zasadzie tylko RPG i rajdy. Tylko na komputerze. Tylko myszka i klawiatura. Z FPS to w zasadzie był tylko CS 1.6 (nigdy mi nie podchodziły rocket lunchery z Quake czy laser blasty z Unreala). WSAD > PAD :smiley:
Za to bardzo dużo godzin w Planescape Turment (jaka to była dobra gra!!! klimat, muzyka, poziom abstrakcji! Morty!) potem Baldurs Gate I i II z dodatkami, Icewind Dale (znowu kłania się moja miłość do gier z perspektywy, ostatnio to wróciło w Pillars of Eternity - wolę takie podejście niż FPP w RPG).

Pada pierwszy raz w ręku na poważniej to miałem chyba w liceum - od szaraka. Do dzisiaj pamiętam jak ciężko było mi się przestawić na to sterowanie a po kilku godzinach grania miałem normalnie odciski na kciuku! :smiley:

1 polubienie

Kiedy ja się cieszę, ze różne drogi prowadzą nas do jednego - wielkiej radochy z grania. Nie zamierzam dyskryminować nikogo grającego na PC, klawiaturze lub myszce tylko dlatego, ze ja to rzadko robiłem. Każdy robi, jak mu wygodniej. A ja do pada praktycznie przyrostem.

Tak samo jest z gatunkami. RPG wydawały mi się zbyt dziwne, ale nigdy specjalnie ich… nie próbowałem. Może tez fakt se z fantasy i sci fi nigdy nie było mi po drodze pogłębił ten efekt. Bo dla mnie w fazie kształtowania gustów Growych RPG był tak naprawdę jRPG, Final, Chrono Cross.

A dziś kocham Wiedźmina 3, świetnie bawię się nowymi Assasynami, rozwijam ochoczo postacie w GTA5.

Na koniec - nie fanatycznie, ale tez lubię się pościgać. Gran Turismo, Forza, Colin McRae, F1 - znam klasykę, choć dzisiaj bardziej bawi mnie większy arcade.

2 polubienia

Absolutnie! To ze się z Tobą „rozmijam” w kwestii wyborów i upodobań czyni całość jeszcze ciekawsza! :slight_smile: Zreszta tu nie ma „kosy”. Tu chodzi o gry! A w czasach młodości to była (chyba nie minę się z prawda) 1/3 mojego życia! U mnie właśnie nie było tego pon/środa/pt 15 i pokemony. U mnie była szkoła, boisko, komputer. TV był baaaardzo późno.

1 polubienie

Ta Lego Harry Pottera to serio dobre na PS4? Jak nigdy w lego nie grałem?

Co do gier z Harrym Potterem to ja dobrze wspominam 1 albo 2 część na PC, potem zmienili widok zza pleców na z góry i sterowanie chyba kilkoma postaciami i wtedy już się odbiłem. Ale 1 czy 2, granie w quidditcha tam i latanie po zamku - super sprawa. Taki remaster na PS4 bym teraz ładnie ograł. :slight_smile:

2 polubienia

Ja niestety jakość tych legogier znam tylko z demowek - nigdy się nie wkrecilem ani w to, ani w całe uniwersum Pottera. Co słychać przy okazji mojego wskazania dworca w Londynie :slight_smile:

Jakie to są serie kart (w sensie jaki producent). Możesz podesłać czy to te z TCG czy też nie.

A co do kolekcji to zacna. :slight_smile:

To są TCG oficjalne, jak jeszcze nie były w Polsce dostępne to ściągałem z UK, a teraz już są legitnie w Empiku i innych sklepach.

1 polubienie

Rozumiem dziękuję za info. :slight_smile:

Długo zastanawiałem się nad kupnem switcha, bo po co, w co ja będę grał, przecież nie gram już tak dłużo. Po przesłuchaniu tego odcinka stwierdziłem, że nie może tak być, że nie przejdę lets go czy sword/shield wiec mam już switcha i let’s go evee :smiley:
Najlepiej: prezent dla siebie z okazji bo tak :smile: Radość ogromna, jak tylko będę w jakimś sklepie kupię sword :joy: (wiadomo, pudełko musi być).
Fire red zrobione jakieś 20 razy na emulatorze na kompie, jak nie więcej :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Ja ze Switchem jestem podobnie sceptyczny. Ale… tu chłopaki mówią, ze to podstawowa maszynka do grania, ze odkrywa nowe horyzonty. No i się łamie. A myślą, która mnie już mocno mną wstrząsa jest Switch Pro/4K na horyzoncie na początku 2021. Kusi, nie powiem…

2 polubienia

Będzie do dupy.
Już się mówi, że ps5 nie daje rady stałe 4k utrzymać a switch ma to zrobić?
Chyba tylko w aplikacji YouTube.

Na stan mojej wiedzy ten brak trzymania stałego natywnego 4K w PS5 to bullshit i tylko plota.
Umówmy się też, że Switch to głównie możliwość… “switchowania”, a więc grania na handheldzie, więc tam o 4K nie ma co marzyć. Płynne 1080p (marzenie w 60 klatkach?, ale wystarczy płynne 30) i będzie gites.

2 polubienia

W wersji mobilnej 720p spokojnie wystarcza na ten wielkości ekranu.

Bardzo możliwe, choć już nawet YouTube nie nazywa 720p rozdzielczością HD:)

1 polubienie

W gruncie rzeczy od zawsze 720p było tylko HD Ready, a 1080p to było Full HD…

Jutub zmądrzał, bo skoro ma już materiały 4K/8K, a ekrany w telefonach mają rozdzielczości wyższe niż 1080p, to nazywanie 720p HD, to jak mówienie w 2020, że DVD ma dobrą jakość obrazu.

1 polubienie

Poleca ktoś Starcrafta? Gra którą znam tylko ze słyszenia. W 2017 wyszła wersja remastered a do tego nakładka komiksowa i musze przyznać że to jedna z najbardziej sweetaśnie wyglądających gier jakie widziałem :heart:

Tylko jeśli masz przeszczepione pająki do palców

1 polubienie