Podłączanie zasilania do karty graficznej

Właśnie składam nowego kompa i mam szybkie pytanie. Czy można podłączyć 8-pinową wtyczkę do 6-pinowego gniazda karty graficznej? Bo z tego co rozumiem to 8-pinowa wtyczka jest zasadniczo taka sama jak 6 tylko ma dwa dodatkowe piny, no i sam kształt powoduje że nie da się ich źle podłączyć :thinking:

Jesteś pewien że nie masz źle podłączonego kabelka do zasilacza (lub co gorsza nie patrzysz na kabelek dla CPU)? Bo większość dobrych zasilaczy ma raczej te kabelki w konfiguracji 6+2 dla grafiki (właśnie po to by móc odczepić dwa).

2 polubienia

Używam Siletiumpc Vero L3 i o pomyłce raczej nie ma mowy bo kable są opisane, a na tym jest wyraźnie napisane PCI-E :grin:
O tym, że to jest taki kabel 6+2 tyle że te dodatkowe nie są odczepiane sugerowałoby to że na samej wtyczce są one wyraźnie oddzielone kreską.

Sprawdziłem dokładnie na pudełku i te przewody są tam oznaczone jako 6+2 co jednoznacznie by pokazywało że można je używać także do gniazd 6 pinowych :grinning:

Ok. To możesz, choć z tego co widzę na filmach to powinno się dać wysunąć. Ale jeśli tylko pasuje to nie ma problemu.

Fktycznie, daje się wysunąć :rofl:
Tak kreska o której pisałem to było po prostu łączenie tworzące z dwóch wtyczek jedną :sweat_smile:
Sprawa wyjaśniona, dzięki.

1 polubienie