Podcast Wyjdzie w Graniu

Cześć :slight_smile:

Od niedawna, wraz z grupką zmotywowanych przyjaciół, współprowadzę kanał o grach planszowych na YT - “Wyjdzie w Graniu”. A równolegle do tego kanału uruchomiliśmy też PODCAST o życiu i grach bez prądu. Gramy, mówimy, piszemy, nagrywamy. Dzielimy się własną, niefiltrowaną jak papierosy Keitha Richardsa, opinią.

Tutaj znajdziecie pierwszy odcinek podcastu na naszej własnej stronie:
https://wyjdziewgraniu.pl/podcast/jak-stracic-glowe-i-przyjaciol ?

Tutaj, dla wzrokowców, z dedykowaną animacją na YouTube (są też na tym kanale nasze inne materiały):
https://youtu.be/AymafysRbEY

Jesteśmy też na SoundCloud i Spotify :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru :slight_smile:

2 polubienia

Trochę pogrzebałem w dokumentacji i kodzie strony - czysty link do RSS
feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:902196046/sounds.rss

żeby sobie do swojego klienta dodać :wink:

2 polubienia

Zasubskrybowane, bo nigdy dość dobrych podcastów o planszówkach :slight_smile:

1 polubienie

Poproszę jeszcze o link do podcastu żeby nie był schowany albo iTunes :pensive:

Co masz na myśli przez link do podcastu? :slight_smile: Linki do Spotify i SoundCloud można znaleźć na naszej stronce podcastu, którą wyżej podlinkowałem. Na iTunes nas niestety na razie nie ma, ale zbadamy jakie są w tej kwestii możliwości i ograniczenia - i oczywiście poinformujemy jeśli się i tam pojawimy :slight_smile:

SoundCloud:
https://soundcloud.com/wyjdziewgraniu
Spotify:
https://open.spotify.com/show/4EzyU7RGPa0uyEgXADaOuZ?si=-zHz9HqWTtq7Dnq2PQLeGA

O coś takiego mi chodzi - żeby nie trzeba było tego szukać, bo wiele osób nie będzie wiedziało jak to znaleźć.
Spotify jako zamknięta platforma dla mnie odpada ze wzgledów światopoglądowych :smiley:
Soundcloud wymaga zainstalowania ich aplikacji, a ja słucham w swoim ulubionym odtwarzaczu i nie chcę go zmieniać (team #overcast).
Po prostu nie każdy chce być zmuszany do instalowania kolejnego shitu dla jednego podcastu - zwłaszcza, że podcasty z założenia powinny być możliwe do słuchania w dowolnym, wybranym przez siebie programie, dlatego link byłby mile widziany :smiley:

4 polubienia

Jeśli dobrze rozumiem w takiem razie - bardzo miły użytkownik @pgronkievitz wyżej wyręczył mnie w podaniu RSS. Jest to ten link: https://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:902196046/sounds.rss

Uściślijmy - SoundCloud nie wymaga aplikacji, żeby podcastu posłuchać w przeglądarce (jakkolwiek nieidealnym rozwiązaniem by to było). Jak wspomniałem - w swoim czasie zbadamy możliwość dodania do Apple Podcasts, ale jesteśmy też ogólnie otwarci na sugestie gdzie jeszcze warto/można udostępniać podcast :slight_smile:

Wyobrażasz sobie bieganie z uruchomioną przeglądarką na telefonie? :smiley:
No i słabo widzę pobieranie odcinka do słuchania offline wtedy.
A wydaje mi się, nie mój use case wcale nie jest aż tak odosobniony - w ten sposób po prostu ograniczasz sobie ilość potencjalnych słuchaczy.

5 polubień

Dlatego napisałem eufemistycznie, że rozumiem, że dla wielu to będzie nieidealne :wink: Ale jeśli ktoś słucha w domu - to tak można, dlatego chciałem to doprecyzować :slight_smile:

Tak jak mówiłem wyżej - jestem otwarty na sugestie gdzie jeszcze można podcast udostępnić / jak moglibyśmy jeszcze ułatwić słuchanie :slight_smile:

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę @pawelorzech @6ghost9 @AndrzejKotarski
Ale jeśli korzystasz z anchor to nie musisz się martwić bo to anchor zadba o to, by twój podcast znalazł się wszędzie gdzie się tylko da :smiley:

1 polubienie

Potwierdzam! :slight_smile:

Nieumieszczanie podcastu w Apple Podcasts to tak jak tworzenie video i umieszczanie ich wszędzie, tylko nie na YouTube.
Jeśli zależy Wam na zasięgach, to raz dwa :slight_smile:

4 polubienia

Serio, najprościej będzie jak założycie sobie konto na Anchor i tam będziecie wrzucać .mp3 z audio podcastu. Anchor zajmie się dystrybucją na Spotify (jak wkleicie w Anchorze linka do już istniejącego podcastu na Spoti, to nie zrobi duplikatu, więc spoko), PocketCasts, Overcast, iTunes i wszystkich innych miejscach, gdzie słucha się normalnie podcastów. :slight_smile: Soundcloud jest dla zwykłego użytkownika podcastów najmniej intuicyjny tak naprawdę.

To nie jest dużo pracy z Waszej strony, bo tylko wrzucacie mp3 i kopiujecie tytuł i opis do Anchora. A benefity duuuuuuże. :slight_smile:

Trzymam kciuki, bo sam w planszówki grywałem/będę grywał. :smiley: Mamy dość pokaźną kolekcję, nawet z białymi krukami (Ankh Morpork).

13 polubień

Dziękujemy za rady :slight_smile:

Podcast jest już dostępny na Apple Podcast, o tutaj link:
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/wyjdzie-w-graniu/id1539306064

Słyszeliśmy o anchor.fm, ale ma pewne istotne ograniczenia, niedogodności i braki względem SoundCloud z powodu których się na niego nie zdecydowaliśmy. Ale nie jest wykluczone, że w nieodległej przyszłości przyjrzymy mu się ponownie, dokładniej, wraz z różnymi innymi możliwościami udostępniania podcastu :slight_smile:

3 polubienia

Czy w takim razie mogę w jakiś sposób dodać podcast do Pocket Cast?

Tak, możesz po prostu wyszukać podcast w PocketCasts.

2 polubienia

Przyszedł czas na drugi odcinek naszego podcastu. Tu znajdziecie go na YouTube:
WWG Podcast #2: Plansza zalana, karty porwane – dobra zabawa czy serce złamane?

Jest też na naszej witrynie wraz z linkami do SoundCloud, Spotify i Apple Podcasts:
https://wyjdziewgraniu.pl/

Oczywiście wszelki feedback mile widziany :slight_smile: Dajcie też znać (tu albo w komentarzach na YouTube albo gdzie Wam najwygodniej) jak Wy dbacie o gry? Czy zgadzacie się z naszymi obserwacjami czy macie zupełnie inne/odwrotne? :slight_smile:

Podcast cały czas stopniowo rozwijamy, a w tym tygodniu pojawił się czwarty odcinek, gdzie mówimy o RoboDerby, Moim Mieście, Fasolkach i Na Skrzydłach, ale też nareszcie odpowiadamy w Q&A na pytania widzów i słuchaczy - co stało się punktem wyjścia dla paru różnych tematów mniej i bardziej związanych z grami:

WWG Podcast #4: Miejskie roboty, wiejskie ptaki, gatki szmatki i robaki (oraz Q&A)

1 polubienie

W piątym odcinku podcastu rozmawiamy o tym czy faktycznie czym bardziej skomplikowana planszówka tym lepsza i czy proste gry nadają się tylko dla dzieci (i dlaczego tak/dlaczego nie) i o grach: Miodek, Cytadela oraz Aeon’s End, którego wideorecenzję niedawno na naszym kanale zaprezentowała Madzia.

WWG Podcast #5: Czy dobre gry muszą smażyć mózgi? Relaksujący miodek i pogromcy karcianej mądrości

Hej, spieszę tylko poinformować, że na naszym portalu jest już 7 odcinek i mówimy w nim o czymś co dla niektórych może być bardzo kontrowersyjne - graniu poza domem i stołem :laughing:

WWG Podcast #7: Gdzie grać, co brać, z kim się bawić, wakacje
podcast7small

A dokładniej wymieniamy się pomysłami na najciekawsze miejsca, które nadają się do planszówkowania, a przy okazji też o tym kogo można tam spotkać i jakie gry zabrać.
Wymieniamy się też przemyśleniami o 3 grach - Little Town, Kolejowym Szlaku i Gold West

Serdecznie polecamy się z Madzią i Wojtkiem do posłuchania w tle niedzielnego poranka :blush: