Pobieranie z polskiego AppStore bez zmiany regionu

Cześć, mam ustawiony region na UK, w momencie jak chcę pobrać aplikację która jest tylko na rynek polski (co jest okropną głupotą z tymi regionami) muszę zmienić go na taki, problem pojawia się w tym że mając subskrypcje np na Apple TV+ nie mogę tego zrobić bez wcześniejszego anulowania jej.

Czy jedyną opcją jest drugie apple id z regionem na Polskę i pobieranie aplikacji tam? czy są jakieś łatwiejsze sposoby? :roll_eyes:

Ja mam dwa konta UK/PL - innego rozwiazania nie znalazlem.

2 polubienia

założyłem nowy iCloud, region Polska, nie wyszukuje mi aplikacji które są na region polski, jak znajduje je na macu i wysyłam link do appstore na iPhone to i tak dostaje komunikat że nie jest dostępne w moim kraju. Zalogowałem się w Appstore na macu tym nowym iCloud, również nie mogę ani wyszukać ani pobrać aplikacji które są na Polskę :man_facepalming:

Ja mam to zrobione tak, że mam dwa konta. Jedno na UK, drugie na PL.

Wystarczy przelogować konto w appstore i możesz pobierać. Co ciekawe, do aktualizacji nie musisz robić nawet tego, aplikacje są aktualizowane z kilku regionów, co najwyżej na początku kilka razy zapyta cię o hasło do nieaktywnego konta.

Jakbyś miał z tym problem, to wal na prv albo na telegram.

no to właśnie zrobiłem nowe konto z regionem Polska, ale nadal nie wyszukuje mi aplikacji tych z “polski” a jak wyszukuje je np przez mac i wysyłam sobie linka to na iPhone pojawia się komunikat że nie jest dostępna w moim regionie :thinking:

nie mam tam podpiętej karty żadnej, ale to chyba nie jest wymagane bo jest opcja do zaznaczenia jako “none”

Zmieniłeś konto w appstore?

Appstore => ikonka twojego profilu (tam gdzie widać aplikacje do zaktualizowania), przewijasz na sam dół i tam masz “Sign out”

A potem w tym samym miejscu, ale na górze logujesz się kontem z drugiego kraju.

3 polubienia

iOS:
Settings > Apple ID > Media & Purchases > Sign Out

1 polubienie