Plex na Android TV - problem z napisami

Dobry dzień wąsy. Po polecajkach @pawelorzech zacząłem testować Plexa, aby oglądać zapisane lokalnie moje kopie zapasowe filmów :smirk: Spisuje się rewelacyjnie.

Używam appki na Andoird TV, z którą mam problem. Mam film mkv, który ma wbudowane napisy w kilku językach (nie po polsku, czyli takie jakie mi są potrzebne). Zaopatrzyłem sie w stosowny plik z napisami i umieściłem go na serwerze gdzie trzeba. Appka webowa jak i Android TV poprawnie rozpoznają, że używam napisów polskich z zewnętrznego pliku. Jednak na Android TV te “polskie” napisy są po angielsku - czyli tak jakby zaczytane były z tych wbudowanych w mkv. Sam plik zewnetrzny na 100% zawiera polskie napisy, zresztą poprawnie działa to w webowej plexowej appce.

Odinstalowywalem appke na android TV, czyściłem pamięć itp, itd. Nic nie daje rady.

Miał ktoś kiedyś taki problem?

Chlep. Bo i googlowanie w tym temacie mi nie wychodzi :neutral_face:

Nie używam Pleksa, ale czy napisy mają taka samą, poza rozszerzeniem, nazwę pliku jak wideo?
W infuse na przykład napisy się nie wykryją, jeśli tytuł filmu i napisów nie jest identyczny.

Spróbowałbym przemuksować ten MKV do kontenera MP4 z pominięciem napisów albo ich podmianą na te polskie, bo i przy okazji plik będzie bardziej kompatybilny, a wygląda na to, że plex jako nadrzędne wybiera napisy w języku filmu, jeśli wszystko jest prawidłowo otagowane wewnątrz pliku.

Mogę pomóc, spróbować zrobić lub coś podpowiedzieć w zależności od platformy

A w jakim formaccie masz napisy?

Ja mam założone konto na opensubtitles.org i dodane toto w ustawieniach Plexa.
Polecam tak ustawić i wybierać napisy z opcji “more…”

Szybciej toto ustawisz niż dojdziesz do tego dlaczego się nie wyświetlają poprawnie.

3 polubienia

And the winner is… @Tadek :partying_face:

Porzucam więc zabawy z zaczytywaniem swoich napisów z pliku. Jak pisalem, sam Plex je rozpoznaje, pozwala wybrac, w webowej appce są pokazywane poprawnie, a tylko z tą na TV jest jakis problem.

Pociągnięcie napisów z opensubtitles działa, pod warunkiem usunięcia mojego pliku. Ciekawe…

Ale kwestie, które poruszasz @kamilstec mnie zaciekawiły. Jakim softem sie posługujesz? Jest cos na Windę?

5 polubień

Yay!

happy-new-year-celebrate

1 polubienie

Jak na windę i MKV, to chyba Xmediarecode da radę
Ale MKV zawsze robię na Macu w Sublerze, stąd nie mam 100% pewności

W pomyślę o którym mówiłem, chodzi o to że z MKV x264 do MOV/MP4 h264 kopiuje się tylko strumienie audio i video zmieniając kontener i metadane, czyli jest szybko, bo bez konwersji, i bezstratnie

1 polubienie