PlayStation 5 - pierwsze wrażenia i wnioski

:video_game: Rozmawiamy o pierwszych wrażeniach z PlayStation 5. W środku:
0:00 - Intro
0:50 - PlayStation 5 i pad DualSense
10:04 - Astro’s Playroom
21:02 - Call of Duty: Black Ops Cold War
23:04 - na jaki sprzęt teraz kupować gry?
34:44 - Paweł Orzech at his finest. Must see!
37:23 - kiedy jest dobry czas na zakup PS5?
46:33 - wersja z napędem czy digital?
49:03 - garść ostatnich refleksji na temat PS5
1:03:17 - to finalnie: PS5 czy Xbox Series X?

Pawłowi rozjeżdża się audio z wideo. Wybaczcie. :wink:

:+1: Zasubskrybuj nasz kanał i bądźmy na bieżąco! Jeśli podobają Ci się nasze treści, zostaw komentarz i łapkę w górze! To nic nie kosztuje, a bardzo pomaga.

:speaking_head::microphone: Możesz słuchać nas także w formie audio tutaj:

:envelope_with_arrow: Dołącz do newslettera i oglądaj nasz podcast przed premierą: Nagrany Podcast

Obserwuj nas na Twitchu:
Wojtek Wieman: Twitch
Paweł Orzech: Twitch
Andrzej Kotarski: Twitch

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają opisy odcinków do końca. Jeśli jesteś tutaj, wpisz w komentarzu: Frostpunk na Maca!

2 polubienia

Transkrypcja:

0:17:41 - 0:17:51
“Wołam żonę i mówię: Zobacz to! Dałem jej […] w ręce i WOW. Chwilę posiedziała na tym, pobawiła się tymi zabawkami, nie?”

Nie mogłem zrozumieć jednego wyrazu, ale chyba to nie było nic kluczowego.
@AndrzejKotarski

5 polubień

People just being human :slight_smile:

2 polubienia

Frostpunk na Maca! Nie ważne, że nie mam Maca i nie grałem we Frostpunk :grin:

Jako osoba która ma nowego plejaka tydzień krócej od was jakoś szczególnie cieszę się na ten odcinek.

4 polubienia

Świetny odcinek Panowie. Miło sie słuchało jak Andrzej z Pawlem próbowali zaczarować rzeczywistość i wytłumaczyć sie z kupna drugiej konsoli.
Warto włączyć na YouTube bo audio nie oddaje w pełni cierpienia Wojtka. Całym sercem jestem z nim i mu współczuje bo chciał iść w Sony i powinien posłuchać serca. Wyszło jak wyszło :slight_smile:

12 polubień

Ja już się poddałem, jestem najgorszą osobą po prostu xD

1 polubienie

Ale musisz przyznać, że argumenty mamy. Słabe, liche, naciągane. Ale mamy! Prawda?!?!

3 polubienia

Ale tu @6ghost9 nie żałuję Xa. Chociaż ja i tak przeprosiłem, bo wiem co to bycie fanem marki PlayStation.

2 polubienia

Nie żałuję! :smiley: Plejstacja zawita i u mnie. Jak przyjdzie na to czas, lepszy czas.

6 polubień

Powiem Wam, ze ledwo swoje PS4 odpalam i w ogóle nie myślałem o kupieniu nowej, ale jak słucham o tych zapchanych dyskach, o wyborze między FPSami a grafiką W KONSOLI DO GIER to mi się odechciewa jeszcze bardziej.
Z mojej perspektywy laika to wyglada tak, że o ile moc rośnie z generacji na generacje, to user experience spada.

9 polubień

Ja nie ukrywam, że brak mi takich wielkich skoków generacyjnych. Takiego strzału w zęby jak przy przejściu z PSX na PS2, a później na Xbox 360 i erę HD. Tyle, że pola na rewolucję jest już coraz mniej. Dlatego doceniam zmiany w świetle, zmiany w audio, fps, szybkości działania. Ale Nostalgia za wypalonymi gałkami ocznymi w porównaniu Gran Turismo 2 i GT3 się już nie powtórzy.

1 polubienie

Jako totalny casual, pewnie bym się obył bez nowej konsoli. Gram średnio raz na dwa tygodnie, głównie w single. Nawet nie wiem czym mnie ta generacja kupiła. Czy obietnicą szybkiego działania, przełomowym padem, wsteczną kompatybilnością czy memicznoscią gry w której jesteś kotem w post apokaliptycznym świecie robotów.

Jak się tak zastanowić to jednym z głównych powodów dla których kupiłem PS4 było to, że nowe gry z serii Assassins Creed przestały wychodzić na PS3, a to jest chyba jedyna seria której jestem die hard fanem (może poza Silent Hill, niech spoczywa w pokoju) cokolwiek by o niej inni nie mówili, i jak bardzo by nie odeszła od pierwotnych założeń, ja się na każdej części bardzo dobrze bawię.

Tak się akurat złożyło, że przeskakuję na nową generację w połowie AC Valhalla. Zrobiłem mały test. Zmierzyłem czas od kliknięcia kontynuuj w menu głównym do momentu kiedy można już grać. W wersji ps4 slim to było 2 minuty 40 sekund. Na PS5 to zeszło do 21 sekund, na lepszej grafice i większym fps. Plus przeskoki na mapie są prawie natychmiastowe. To droga bez powrotu. Więc zgadzam się z Andrzejem, miło będzie nawet starsze gry ograć. Może nawet wrócę do RDR2, które porzuciłem szybko, bo jak myślałem ile będę musiał czekać, aż się załaduje to wybierałem coś innego do pogrania.

Czy mam jakieś argumenty za PS5, które byłyby przeciw Xbox? Chyba nie. Nigdy nie miałem drugiej konsoli, dla mnie playstation to taki default wybór. A, że mi dobrze to nie szukam nic innego. No i mam plusa chyba do 2023. Jedyne gry jakich mi aktualnie brakuje na pleju to Medium, i Forza (tylko dlatego, że kocham wersję lego). Dlatego mam je na laptopie i problem solved.

Jeśli chodzi o posiadanie dwóch konsol. W moim przypadku to playstation i Switch. PS i XBX nie są dla mnie wystarczająco różne.

3 polubienia

Całkowicie to rozumiem. W takim układzie nawet Switch to taki plus. Serio, posiadanie teraz tych trzech konsol bez podcastu byłoby szalone. :slight_smile:

2 polubienia

hejka!
Myśle że taką fajną opcją, jeżeli ktoś chce ograć obydwie konsole jest

Xbox series S + gamepass (stawiasz konsole w swoim pokoju i rąbiecie multi ze znajomymi po nocach, może nawet streaming).
Playstation5 z napędem do ogrania singlów i exclusivów (stawiasz w salonie na TV ogrywasz z rodzinką lub podczas domówek po lockdownie).

Sensowne rozwiązanie.

1 polubienie

Czyli prawie tak, jak mam ja (mam series X i PS5 digital)

1 polubienie

No no tak samo tylko odwrotnie :smiley:

2 polubienia

Nie ukrywajmy, że dla Ciebie byłoby to combo idealne. Ale kto to wiedział :slight_smile:

2 polubienia

Szczerze to myślałem ze Wojt weźmie XSa dla porównania z waszymi (podcastowi dobrze by to zrobiło). No bo wiadomo było ze trzeba dokupić gamepassa, szanujmy się.
W odpowiednim momencie 6GhosT9 dokupił by PS5 digitala i szach mat :wink:
Wy panowie mogliście się ratować PS5 z napędem.
Ale w obecnej sytuacji to nie wiem jak wy z tego wybrniecie. Zalejecie problem pieniądzem i będziecie subskrybować dwie usługi? :grin:

Pozdro dla całej trójki :raised_hand:t2:

A jak inaczej? Plus I Game Pass to bardzo dobre opcje. Ja przez Plusa mam teraz do ogrania z 5 dużych singli. Z Game Pass single wyciągnąłem te, które już chciałem. Place głównie za dostęp do Online.

Wciąż nie uważam, że zakup Digitala był zły. Może bym kupił że dwie płyty. Jak odsprzedajesz gry, to idź w płyty. Jak nie, wybór nie jest tak oczywisty. I nawet w najgorszym wypadku, przepłacę tylko za exclusive na PlayStation. Wszystko inne jest kwestia wyboru.

6 polubień

Hmm :thinking:Jest w tym logika panie Andrzeju!
Aż się prosi żeby odczarować PS Plus może to lepsza usługa niż się wydaję.
Może warto poświęcić odcinek Nagranego PS Plus/GamePass.

1 polubienie