Płatności NFC a telefony z Chin i mniej popularne marki

Takie ostrzeżenie jak ktoś nie chce “wtopić”. Żeby korzystać z płatności NFC przez aplikację banków
bez pośrednictwa złego Google’a i GPay niektóre banki wymagają od telefonu posiadania certyfikacji EMVCo.

Tutaj dostępna jest wyszukiwarka:
https://www.emvco.com/approved-registered/approved-products/?action=search_products&approved_product_expiration_date=&px_search=xiaomi+OR+oneplus+OR+redmi+

Ja oczywiście, jak na cebulaka przystało, kupiłem OnePlusa z Chin i ta wersja nie jest certyfikowana. Jako pocieszenie pozostaje mi fakt, że alternatywny telefonem który rozważałem było Xiaomi Mi 9t, które także nie jest certyfikowane w żadnej wersji. Co ciekawe obejrzałem kilkanaście recenzji tego Xiaomi i żaden z recenzentów o tym nie wspominał (czemu mnie to nie dziwi).

UPDATE: Wpis zedytowałem, bo podejście banków jest różne.

5 polubień

The more you know. Szanuję za post.

A moje A5 jest :slight_smile:

Z dalszego riserczu wynika że banki różnie do tego podchodzą, ale z pewnością taki certyfikat zapewnia święty spokój w tej kwestii.

1 polubienie

Te recenzje to piszą tylko Hindusi i tryhardy, bez kitu. Tak samo jak we wszystkich prawie recenzjach OnePlusa nie przeczytasz o tym, że WearOS jest mega niestabilny i system sobie regularnie wywala appki działające w tle.