Pixel 3a

Dzisiaj miałem okazję pobawić się Pixelem 3a i muszę przyznać, że był to mocno rozczarowujący experience.

  • Lagujący system
  • Taniość urządzenia jest mocno wyczuwalna. Plastik fantastic
  • Zabugowany jest jak na razie. Podczas zabawy raz się zrestartował. Właściciel twierdzi, że 2x dziennie łapie respringa
  • Asystent nawet w anglojęzycznym singapurze ssie, więc trzeba chyba być w US, aby mieć te wszystkie geekowskie bajery. Np za chiny nie mogłem go zmusić, aby rozmawiać bez tego głupiego wywoływania asystenta głosem lub squeezem boczków telefonu.

Chwila zabawy wyleczyła mnie z chęci zakupu i migracji poza obóz Apple.

7 polubień

Wow, nie spodziewałem się, że tańszy „flagowiec” googla może być tak zepsuty :open_mouth:

Czekam na opinie innych użytkowników, zasmuciła mnie ta.

Ok, wychodzę z kontra :wink:
Od razu zaznaczam, że nie ja jestem głównym użytkownikiem telefonu, jest nim osoba, dla której IMHO telefon jest stworzony - moja żona.

Przesiadka była z iphona 6s, więc już nie pierwszej świeżości telefonu, więc nie powinno dziwić, że od 2 dni słyszę same zachwyty.

Teraz po kolei:

BUDOWA:

Tak jest to plastik, ale nie jest to w żadnym stopniu chamski plastik. Naprawdę wygląda to solidnie, dużo lepiej niż w innych telefonach z tej pułki cenowej, aczkolwiek nie mam z tą pulka tak dużo doczynienia.

EKRAN

Tutaj nie mogę powiedzieć nic złego, dużo lepszy niż się spodziewałem po cenie. Na serio dobry amoled. Kolory oddane świetnie, jasność solidna. Stary 6s żony nie może się zbliżyć jakością.

WYDAJNOŚĆ

Tutaj tak, ja miałem problemy przy dłuższej zabawie, zaczął mylić, aplikacje się przeladowywaly itp. Aaaale, no właśnie, duże ale. To nie jest telefon dla mnie, jestem użytkownikiem, który sięga po górna oulke telefonów, więc jestem przyzwyczajony do otwierania sporej ilości aplikacji i używania ich w tym samym czasie, do szybkiego przełączania się między nimi i do nie myślenia o tym zbytnio.
3a jest telefonem dla mojej żony, ona nie narzeka w ogóle na mulenie. Wręcz była zdziwiona jak o tym powiedziałem. Dla niej telefon jest oknem na Instagrama, do kontaktu ze znajomymi na whatsappie, do posłuchania muzyki i podcastu. Teraz się dodatkowo uczy życ z asystentem. Ale to tyle. Czasem jeszcze dojdzie obróbka zdjęcia w snapseedzie i do takiego właśnie używania telefon jest stworzony.

APARAT

Tak jak już wiele mądrzejszych i lepiej znających się idę mnie glow powiedziało, aparat jest świetny. Za tą cenę niespotykanie dobry. Tylko minimalnie gorszy od zwykłego pixela 3,ktory chyba wszyscy wiemy jak wymiata. Każdy tryb, każda opcja śmiga. Jakość wideo jest bardzo dobra, a stabilizacja jest mega.

BATERIA

Tutaj mogę tylko odpowiedzieć z perspektywy żony, której telefon wytrzymuje dzień spokojnie. Czyli bez szału żadna stronę.

To chyba tyle, jak pisałem. Jeśli szukacie naprawdę dobrego androida ze środkowej pułki, bierzcie. Jeśli jesteście bardziej intensywnymi użytkownikami szukajcie dalej :wink:

4 polubienia

Kurde jeśli tak wygląda średnia półka w Androidzie to przykro mi, że ludzie skazani są aż na taki słaby experience. Pamiętam jak wiele lat temu kupowałem sobie Nexusa 5, który był uznawany za telefon ze średniej półki i wszystko wtedy zajebiście śmigało, a Pixel 3a? Wiem, że brzmi to głupio może bo tym sposobem możesz chcieć kupić Kia Picanto, ale ktoś Ci powie, że warto dołożyć i w końcu kończysz min na klasie G, ale naprawdę kupiłbym pixela 3. Jest dużo tańszy niż na początku, a działa o niebo lepiej. Niebo

3 polubienia

Pixel 3 teraz nie wychodzi za £400 - trade in 6s + chromebook o wartości ~£200 :wink:

1 polubienie

A to nie wiem. U mnie jest $100 różnicy tylko między słuchawkami. W życiu by mnie nie zmuszono do 3a :wink:

Pixel 3a masz na myśli.

Prawie jak za darmo, tylko oddaj stary telefon. Świetny deal.

Otóż to, a jak pisałem. Telefon dodatkowo jest wręcz zbudowany, pod użytkowanie jako aparat + socialki.

1 polubienie

Ciekawe jak on się sprawdzi za 2 lata. Bo co z tego, że Google będzie go wspierało jak już teraz są lagi. W świecie Androida nikt nie dba o zasoby jak pisze kod :slight_smile:

1 polubienie

Ja tam tego Pixela 3a poważnie rozważam jako zamiennik za mojego iPhone’a SE.

Wiadomo, że recenzje czasami mogą podkolorować rzeczywistość ale aż takiego dysonansu między nimi a pierwszą wiadomością w tym wątku się nie spodziewałem. Gdyby ktoś chciał się jeszcze podzielić swoimi doświadczeniami to dawajcie znać :stuck_out_tongue:

  • gdzie łatwo i bezboleśnie mógłbym takiego Pixela 3a kupić w Polszy?
1 polubienie

Będę miał swojego Pixela w przyszłą środę. Pobawię się nim trochę i dam coś znać.
Czytałem o tym, że są jakieś problemy z tymi telefonami (restarty, krzywe wycięcia na spodzie do USB-C/głośnik/mikrofon). Zastanawia mnie tylko czy to są po prostu takie przypadki, które nagłośniono, czy może faktycznie większość tych telefonów jest felerna. A jeśli chodzi o restarty to liczę, że następny patch to rozwiąże.

Ja będę się przesiadał z iPhone 6 Plus (od tygodnia leży w szufladzie, w tym momencie używami Xiaomi Mi6 z custom romem), więc pewnie będę miał podobne wrażenia jak żona @Matelan. Jeśli chodzi o przeładowywanie aplikacji, to mam to od dawna w iP, gorzej być nie może :wink:

Jak poużywam parę dni to się wypowiem!

2 polubienia

W Polsce chyba pozostaje tylko Allegro póki co, bo oficjalnie go nie można go u nas kupić. Chyba, że zaraz jakieś x-komy będą miały itp.

dzisiaj byłem w sklepie i przy okazji pobawiłem się oboma pixelami na standzie. U mnie promka jest z Home Mini - szkoda, bo gdyby był home hub to może bym kupił jako drugi tel. W każdym razie niestety te telefony na razie mają jakiś problem softowy, wydaje mi się, że to jest niemożliwe, aby tak źle działały.

Jeśli to soft, a wszystko na to wskazuje to będzie dobrze. Mały pixel załapał respringa. Duży był w sumie spoko, nic złego jakoś się z nim nie działo, ale app drawer lagował podczas uruchamiania. Generalnie na moje oko było <20 fps przy odpalaniu szuflady, a wiadomo, że to wymagające super nie jest. Tak samo lag przy wyświetlaniu aplikacji otwartych.

Tak trochę w nawiązaniu do treści podcastu - macie jakieś doświadczenia z korzystaniem z dual sima? Albo inaczej - jakieś doświadczenia z betą androida która go obsługuje? Dual sim to dla mnie niestety must have, na szczęście mam kartę operatora który obsługuje esim.

Przyznam, że mocno zaskoczyły mnie te historie o zwiechach i respringach, jak na janusza przystało mam tanie dwuletnie xiaomi i takie historie miałem tylko przy korzystaniu z jakichś aplikacji w fazie rozwojowej.

1 polubienie

(offtop) Znam takich, co dalej korzystają z tego Nexusa i zarzekają się przed zmianą na cokolwiek innego. :man_shrugging:t3:

Nie dziwie się. Cudowny telefon to był do momentu jak mi płyta główna nie padła po podłączeniu ładowarki w USA (jak czytałem to jakiś znany problem ze zmiana napięcia w gniazdkach).

1 polubienie

U mnie też był problem z płytą główną, ale całe szczęście w ostatnim miesiącu gwarancji ^^

Ja korzystam intensywnie na co dzień z Dual SIM na XS Max i działa bardzo stabilnie. Jedyny minus - iMessage może działać na jednym numerze. Mam fizyczna kartę Singapurską, a eSIM Orange PL.

W dodatku na wyjazdach czasem przełączam Orange PL na Truphone zeby mieć internet i tez to działa świetnie.

Jedyny minus w takim setupie - czekam na TRI-SIM :smiley:

1 polubienie