Pierwsza konsola

Cześć!
Nadszedł czas… zastanawiam się nad kupnem pierwszej konsoli „dla syna” - oczywiście :wink:

Wymagania dość niewielkie - Minecraft + tryb 2-osobowy, będziemy grać razem ;-). Fajnie byłoby, żeby możliwe było utworzenie 2 profili dla dziecka i dla mnie - żebym mógł zagrać w coś bardziej krwawego (Fortnite, Diablo).

Co polecacie, obecnie spoglądam w stronę Xbox (za kontrolery ruchu) i Switcha (ze względu na mobilność).

Chcielibyśmy razem pograć także w coś, co zmusi nas do ruchu - nie tylko siedzenia przed telewizorem.

Z góry dzięki za rady, na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze.

Jak kupowałem swoją pierwszą konsole to sugerowałem się jedną rzeczą. Na czym grają znajomi? I wtedy wybrałem PS.

PS. Fortnite nie jest krwawy :wink:

2polubienia

Brzmi trochę jak Switch. Idealny do coopa, ma trochę ruchowych tytułów, Minecraft też się znajdzie. Kontrolę rodzicielską na profil też można założyć https://www.nintendoswitch.pl/kontrola-rodzicielska-w-nintendo-switch/

1polubienie

Wszystko pasuje do Switcha:

• konta użytkowników? Są
  • Minecraft, Fortnite (@pawelorzech wspominał, że poza iPhone to najlepsza konsola do Fortnite), Diablo - są + multum innych gier nastawionych na coopa (chociażby Mario Cart czy świetne Home Sheep Home: Farmageddon Party Edition)
  • gry w ruchu - są, Just Dance czy Ring Fit. Z tego co pamiętam to Kinect w XO się za bardzo nie przyjął, są problemy z zakupem nowego.

Na Switcha jest dużo gier “bezpiecznych” dla dziecka, bez krwi itp, zwłaszcza tych z Nintendo.

Pamiętaj, że są 2 wersje Switcha, lite i zwykły. Lite nie ma odłączanych Joy Conów i nie da się go podłączyć do TV. Zwykły nie ma tych braków, ale jest też droższy. Ze zwykłych Switchy bierz nowszego, dłużej trzyma na baterii.

2polubienia

Dzięki wszystkim!

Decyzja raczej zapadła, Switch :slight_smile: w wersji z wyjmowanymi kontrolerami. :+1:

2polubienia