Pierwsza konsola

Cześć!
Nadszedł czas… zastanawiam się nad kupnem pierwszej konsoli „dla syna” - oczywiście :wink:

Wymagania dość niewielkie - Minecraft + tryb 2-osobowy, będziemy grać razem ;-). Fajnie byłoby, żeby możliwe było utworzenie 2 profili dla dziecka i dla mnie - żebym mógł zagrać w coś bardziej krwawego (Fortnite, Diablo).

Co polecacie, obecnie spoglądam w stronę Xbox (za kontrolery ruchu) i Switcha (ze względu na mobilność).

Chcielibyśmy razem pograć także w coś, co zmusi nas do ruchu - nie tylko siedzenia przed telewizorem.

Z góry dzięki za rady, na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze.

Jak kupowałem swoją pierwszą konsole to sugerowałem się jedną rzeczą. Na czym grają znajomi? I wtedy wybrałem PS.

PS. Fortnite nie jest krwawy :wink:

2 polubienia

Brzmi trochę jak Switch. Idealny do coopa, ma trochę ruchowych tytułów, Minecraft też się znajdzie. Kontrolę rodzicielską na profil też można założyć https://www.nintendoswitch.pl/kontrola-rodzicielska-w-nintendo-switch/

1 polubienie

Wszystko pasuje do Switcha:

• konta użytkowników? Są
  • Minecraft, Fortnite (@pawelorzech wspominał, że poza iPhone to najlepsza konsola do Fortnite), Diablo - są + multum innych gier nastawionych na coopa (chociażby Mario Cart czy świetne Home Sheep Home: Farmageddon Party Edition)
  • gry w ruchu - są, Just Dance czy Ring Fit. Z tego co pamiętam to Kinect w XO się za bardzo nie przyjął, są problemy z zakupem nowego.

Na Switcha jest dużo gier “bezpiecznych” dla dziecka, bez krwi itp, zwłaszcza tych z Nintendo.

Pamiętaj, że są 2 wersje Switcha, lite i zwykły. Lite nie ma odłączanych Joy Conów i nie da się go podłączyć do TV. Zwykły nie ma tych braków, ale jest też droższy. Ze zwykłych Switchy bierz nowszego, dłużej trzyma na baterii.

2 polubienia

Dzięki wszystkim!

Decyzja raczej zapadła, Switch :slight_smile: w wersji z wyjmowanymi kontrolerami. :+1:

2 polubienia