Pierwsza konsola

Cześć!
Nadszedł czas… zastanawiam się nad kupnem pierwszej konsoli „dla syna” - oczywiście :wink:

Wymagania dość niewielkie - Minecraft + tryb 2-osobowy, będziemy grać razem ;-). Fajnie byłoby, żeby możliwe było utworzenie 2 profili dla dziecka i dla mnie - żebym mógł zagrać w coś bardziej krwawego (Fortnite, Diablo).

Co polecacie, obecnie spoglądam w stronę Xbox (za kontrolery ruchu) i Switcha (ze względu na mobilność).

Chcielibyśmy razem pograć także w coś, co zmusi nas do ruchu - nie tylko siedzenia przed telewizorem.

Z góry dzięki za rady, na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze.

2 polubienia

Jak kupowałem swoją pierwszą konsole to sugerowałem się jedną rzeczą. Na czym grają znajomi? I wtedy wybrałem PS.

PS. Fortnite nie jest krwawy :wink:

2 polubienia

Brzmi trochę jak Switch. Idealny do coopa, ma trochę ruchowych tytułów, Minecraft też się znajdzie. Kontrolę rodzicielską na profil też można założyć https://www.nintendoswitch.pl/kontrola-rodzicielska-w-nintendo-switch/

1 polubienie

Wszystko pasuje do Switcha:

  • konta użytkowników? Są
  • Minecraft, Fortnite (@pawelorzech wspominał, że poza iPhone to najlepsza konsola do Fortnite), Diablo - są + multum innych gier nastawionych na coopa (chociażby Mario Cart czy świetne Home Sheep Home: Farmageddon Party Edition)
  • gry w ruchu - są, Just Dance czy Ring Fit. Z tego co pamiętam to Kinect w XO się za bardzo nie przyjął, są problemy z zakupem nowego.

Na Switcha jest dużo gier “bezpiecznych” dla dziecka, bez krwi itp, zwłaszcza tych z Nintendo.

Pamiętaj, że są 2 wersje Switcha, lite i zwykły. Lite nie ma odłączanych Joy Conów i nie da się go podłączyć do TV. Zwykły nie ma tych braków, ale jest też droższy. Ze zwykłych Switchy bierz nowszego, dłużej trzyma na baterii.

2 polubienia

Dzięki wszystkim!

Decyzja raczej zapadła, Switch :slight_smile: w wersji z wyjmowanymi kontrolerami. :+1:

2 polubienia

To ja się podepnę i ożywione temat :slight_smile: Zaczęliśmy w domu marzyć o Hoghwart Legacy… Mój laptop, kupowany kilka lat temu do gier i taką funkcję spełniający do dziś może już tej gry nie udźwignąć ;( Więc zamiast kupować jakiegoś nowego kompa pomyślałam o konsoli. W życiu nie miałam konsoli, grałam może z raz. Rozstrzał cen między X BOX S, a Playstation 5 jest tak duży, że też mnie to mocno kołuje. Rozgrywka niemal na 100% będzie w single player więc to co mają znajomi nie ma znaczenia.

Teoretycznie PS5 ma jakies dodatkowe gadżety na wyłączność dla Hogwarts Legacy, ale to chyba żaden gamechanger serio (dodatkowa misja i jakieś kosmetyczne dodatki)

jeżeil brać pod uwagę budżet PS5, to w ~tej samej cenie jest Xbox Series X i jako pierwsza konsola byłaby równie dobrym wyborem, pełna wydajność next-genowa, kompatybilność gier również z porzedniej generacji, no i GamePass - jeśli tylko znajdziecie w nim coś dla siebie, to wystarczy na długi czas

Series S na którymś etapie na pewno zawiedzie wydajnością w nowych grach, więc brałbym tylko dla casualowego grania w casualowe gierki, albo tylko do gamepassa własnie

2 polubienia

dzięki za odpowiedź, coraz bardziej skłaniam się do XBOX S ze względu na cenę i chyba jednak w zupełności wystarczające dla mnie wymagania. Gdyby jednak wybierać między XBOX X a PS5 - jakie najważniejsze różnice wziąć pod uwagę Waszym zdaniem?

PS5 tylko dla exow imho.

głównie ilość miejsca w salonie :smiley:

a tak serio to:

bo na X-a masz chyba tylko Forzę, a PS to jednak cała biblioteka exów pokroju Uncharted/TLoU/Horizon/GoW/Death Stranding… itp

jeśli w grę wchodza tylko multiplatformowe produkcje, to może niech decyduje dostępność i cena

1 polubienie

Mogę się mylić, ale na Xboksa jest większa wsteczna kompatybilność i więcej starszych gier.

2 polubienia

Jeśli nie masz telewizora 4K, to sugerowałbym tego Xbox S - oko casualowego gracza raczej nie jest wyczulone na niższą liczbę klatek na sekundę.

1 polubienie

Mam jakiś stary TV, który został od poprzednich właścicieli mieszkania :wink: Jestem jedną z tych osób, które w swoim 39letnim życiu jeszcze nigdy nie kupiły telewizora, więc myślę, że moje oko absolutnie nic nie wyłapie :smiley:

Dzięki ponownie za odpowiedzi :slight_smile:

1 polubienie

Xbox Series S już od kilku dni stoi sobie przy moim starym TV :slight_smile: Fajna zabawka, miejsca na dysku faktycznie trochę mało, ale czasu na granie też nie za wiele, więc jakoś damy radę :wink:

6 polubień