💼 Pielęgnacja skóry (buty, portfele, casy na telefon)

Z chęcią zacznę wątek, bo jestem raczkująca w temacie, a podejrzewam, że sporo osób tutaj się na tym zna lepiej.

Zamsz - lecę taką gumową szczoteczką z drucianymi włoskami z jednej strony. Na to idzie impregnator Ryłko. Myślę w przyszłości o lepszym produkcie do zabezpieczania, z chęcią przyjmę polecenia.

Teraz myślę o mydle do skóry. Chciałabym wyczyścić Apple Case i torbę ze skóry buffalo. Polecacie coś? Odradzacie? Z chęcią z nisko-średniej półki. Na razie planuję zakup mydła Lettro, bo jest tanie, a jednak nie chcę teraz inwestować w środki więcej niż w rzeczy które miałabym nimi konserwować.

A gdyby ktoś wiedział z czego się takie mydła robi, to z chęcią się dowiem, bo w sumie robię hobbystycznie, to może bym sobie coś sama umydliła.

Edit: w sumie to polecanki miejsc, które robią renowację w Krakowie też z chęcią przyjmę.

1 polubienie

Rzuciłem okiem na tytuł i już myślami byłem przy opisie szafy mojej żonki i córek. Jaki krem do czego i na jaką porę dnia/nocy/roku.
Ale potem zobaczyłem że chodzi o normalną pielęgnację.
Uff. ;D

3 polubienia

A zastanawiałam się jak to zatytułować, żeby nie było nieporozumień :wink:

1 polubienie

Jakby to była pielęgnacja skóry as in kremy itd. to bym wołał dyrektora finansowego, bo wiem, że chętnie by o tym podyskutowała…

1 polubienie

Jak dyrektor finansowy założy temat to ja też sobie chętnie o tym podyskutuję.

1 polubienie

Go ahead, twórz temat! :grin:

http://leatherworker.pl/

Oraz

https://forum.butwbutonierce.pl/

Polecam, na pewno znajdziesz tam bardzo dużo informacji na temat pielęgnacji skórzanych butów każdego rodzaju.

1 polubienie

Kosmetyki do butów od Saphir używam, do tego cedrowe kopyta z Empiku i moje buty są nieśmiertelne - no poza zelowkami co wymieniam co 3mies u szewca.
Natomiast co do skór pozostałych totłuszcz do skór z woskiem pszczelim marki PALC, świetnie natłuszcza - pomógł mi ożywić po 2latach leżenia w piwnicy stare glany do stanu używalności. Poza tym do poczytania:

Czas gentelmenów

Jak będzie z dandysami?

Blog Dawida Tymińskiego - przykładowy art.
https://dandycore.pl/2014/11/zamsz-ekstremalna-renowacja.html/

nie oszczędzaj na szczotkach, bo będziesz klnąć na siebie :smiley:

1 polubienie

Odkopuje :wink: zbliża się zima i przyjdzie wyciągnąć cieplejsze buty, pytanie czym zabezpieczyć takie buty, totalnie się na tym nie znam a wiem że temat może być rzeka, nie chce wydawać tez fortuny ale zbliżają się sztormy i wieczny deszcz więc trochę mi ich szkoda.

Czy mamy tu magika od butów? Chodzi o renowację zarysowań. Zawsze chciałem się zagłębić w temat, ale nigdy nie było czasu. Lepiej odnowić samemu (byłby to pierwszy raz i potrzebuję pomocy) czy zlecić komuś?

@arsen na tym forum chyba jest TOP, jeśli chodzi o te tematy.

2 polubienia

Tak na pierwszy rzut oka widać niestety, że ta skóra tak ma, można zniwelować te otarcia pewnie kremem w kolorze koniaku (polecam Francuskie Saphir), może jak się skóra dobrze odżywi to efekt tak mocni nie będzie się objawiać.

2 polubienia

Dziękuję za odpowiedź. Pasujące wydają się dwa kolory:

Saphir light cognac 78
Saphir cognac 10

Nie wiem jak się zachowuje krem po nałożeniu (może wpada w jaśniejszy ton). “Na oko” wybrałbym koniak 78.

Tez mi się po zdjęciu wydaje bardziej 78. Ogólnie kremy nie koloryzują jakoś mega mocno (mało w nich pigmentu). To nie musi się zgadzać super idealnie.

1 polubienie