PayPal 50 zł w plecy

3 polubienia

Gdyby nie to że PayPal to jedyny sposób w jaki mogę otrzymywać przelewy z jednego miejsca to zamknąłbym u nich konto już dawno, bo ich złodziejskie stawki za przewalutowania doprowadzają mnie do szewskiej pasji.
Widać od kiedy pojawiły się konkurencyjne fintechy dużo kont paypala zamarło i chcą je ożywić albo przynajmniej zgarnąć kasę jaka na nich leży :wink:

3 polubienia

A to nie jest tak, że jeżeli masz powyżej 50zł na koncie, to wtedy zapłacisz?

Jeśli masz jakiekolwiek środki poniżej 50 zł, to zabiorą ci je po roku nieaktywności, a jeśli masz więcej niż 50 zł, to będą brać 50/rok.

Niech biorą, mam aktualnie 33gr :smiley:

Jeśli to USD to jest sposób na wypłacanie bez ich prowizji, co prawda trochę kłopotliwy. Konto i karta debetowa w TransferWise, konto podpięte do paypala jako rachunek w USD, karta do revoluta. Później, żeby wypłacić
PP → transferwise → Revolut

3 polubienia

a znasz jakis sposob aby wyciagnac kase z karty przedplaconej EUR? Niestety nie da sie jej podpiac ani pod Recolut, ani Curve

Nie, jeśli warto kombinować to pomyśl może o doładowaniu portfela na jakiejś stronie, z której możesz wypłacić przelewem. Jakieś strony do tradingu, bukmacherzy itp.

Albo kupić giftcards jakieś i sprzedać za kryptowaluty.

ehh to sobie zostawie na jakies zagraniczne wakacje po prostu

Możesz z Revoluta sam do siebie wysłać żądanie kasy używając “Poproś za pomocą linku” i użyć do płatności tej karty. Minus jest taki, że od takich płatności Revolut pobiera prowizję.

1 polubienie

dzięki za cynk - i konto paypal zamknięte

1 polubienie

w takich portfelach sa pewnie spore prowizje - to juz lepiej normalnie zaplacic ta karta gdzies i zabulic za przewalutowanie.
jedyne co to udalo mi sie ja podpiac do portfela MasterPass, ale ten portfel jest malo poopularny i uzytecznoosc niewiellka. Np karte cicnkciarz mozna doladowac z Visa Checkout, niestety cinkciarz MasterPass ani tej karty - nie obsluguje. Sprawdzalem jeszcze SkyCach, TransferWise, PayU - i lipa.

Czy ktos z was ma konto maklerskie? Jak tam wyglada sprawa roznych walut? Np kupuje akcje w EUR, zabule przewalutowanie? A moze jakies zagraniczne konto maklerskie ktore nie ma tej wady?

Gdzie tak mozna ?

Osobiście nie korzystałem, ale wiem że są serwisy, które faktycznie działają i nie jest to żaden scam.
Sprawdź Redeem albo CoinCola

1 polubienie

Sprawdziłem I sposób z transferwise działa. Trzeba tylko pamiętać że na początek trzeba doładować konto na 20$ żeby w pełni je aktywować i wydanie karty niestety jest teraz płatne i kosztuje 25 zł. Ale po aktywowaniu karty debetowej w terminalu można przesyłać $ bez żadnych opłat na Revolut :grin:

1 polubienie

O, to ja się jeszcze załapałem na darmową kartę, to prawda z $20, ale bez problemu można to od razu wypłacić. To w sumie brzmi jak sporo pracy, ale bardzo łatwo to wszystko ustawić i już zawsze wypłacać usd bez prowizji. Szczególnie dobre jak złapiemy jakiśkontrakt z USA.

1 polubienie

Fun fact: mimo wprowadzenia 3% opłaty za przelewy do usa to i tak transferwise wychodzi taniej niż ich zdziercze przewalutowanie :money_mouth_face: