Otwieranie drzwi przez internet

Przychodzę do Państwa z nietypowym problemem pierwszego świata. Mam odkurzacz roborock S50, który w wyniku małego przemeblowania zmienił ostatnio pomieszczenie, z jednego z pokojów trafił do garderoby. Drzwi od niej z reguły były zamknięte, w przeciwieństwie do reszty pokoi.
Wiem, że to oporowo leniwe, ale kojarzycie jakiś system IoT, który uchyliłby mi te drzwi, w momencie jak wyszedłem z domu, chcę puścić odkurzanie, a zapomniałem te drzwi otworzyć i odkurzacz nie może wyjechać z garderoby?

1 polubienie

Konkretny systemu nie znam ale można zrobić samemu przy odrobinie uporu.
Apple czy Android?

Android. Samemu można na pewno, mam gdzieś Arduino i Raspberry luźne, taką ostateczną opcje gdzieś z tyłu głowy mam, ale jak znam siebie, to wtedy ustawię sobie przypomnienie co rano, żeby przed wyjściem uchylić drzwi i uznam że działa :joy:

Zakładając że to nie są drzwi przesuwne, tylko normalne to pewnie potrzebujesz jakis elektrozaczep i wypychacz, albo siłownik. Mi by się nie chciało xD

1 polubienie

Jaki zajebisty temat. Podłączam się!

Jakikolwiek mechaniczny siłownik sterowany impulsem dzwonkowym i wtedy podłączenie do HomeKit lub switchbot jako elektroniczny palec :slight_smile:

Proszę bardzo.

Konstrukcja banalna.
Do tego moduł dzwonkowy LeGrand’a lub SonOffa i dzida!

2 polubienia

O, dobre :slightly_smiling_face: Rozważę, troche boje się że to zautomatyzuję i przez zamknięta klamkę wypchnę przez internet drzwi z zawiasów :sweat_smile: