Oskary 2023

Wieloryba już widziałam i zrobił na mnie ogromne wrażenie, a to pierwsze mam w planach.

To nie jest jakiś duzy spoiler ale zasłonie na wszelki wypadek: podoba mi się ze zwrócili uwagę na uzależnienie i wstyd z niego wynikający. Może ten film jakoś wpłynie na niektóre „nieczułe” osoby, które nie rozumieją problemu uzależnienia . Wieeeeem, naiwne :stuck_out_tongue:

4 polubienia

This, już bez przesady. Oskary to rozrywka, mi największa sprawia ogladanie ich z kims. Dzięki za namiar grupkę, rzucę tam okiem.

3 polubienia

Grupka:

1 polubienie

Obejrzałem z tych filmów tylko Top Gun i pierwsze parenascie minut Batmana, ale zrezygnowałem.
Na zachodzie bez zmian pewnie obejrzę. Babylon myslalem, ze się skuszę jak wjechał na Paramount+, ale potem zobaczyłem ile trwa i mi się odechciało :stuck_out_tongue:
Reszty nie planuje.

2 polubienia

Duchy Inisherin są świetne i polecam :heart: Ale nie każdemu mogą sie spodobać. Chciałabym żeby Duchy… wygrały główna nagrodę, ale pewnie wszystko wszędzie na raz ja dostanie. Na Babilonie pod koniec juz mnie bolał tyłek :laughing: Imo TopGun nic specjalnego, po prostu kalka pierwszej części. Ale z mojej strony duza nostalgia :smiling_face_with_tear: Kocham klimat pierwszej części i swietnie sie bawiłam na drugiej. Nagrodę za efekty pewnie dostanie Avatar, ale chciałabym zeby wygrał ja TopGun.

Na zachodzie bez zmian podobno bardzo dobre i niektórzy mówią ze to czarny koń nadchodzących Oskarów. Ja jeszcze nie widziałam.

Edit. Sic, powtarzam się. Sorry, dwa dni studiów od 8 rano do wieczora i głowa wymęczona :stuck_out_tongue_closed_eyes: niech ten weekend juz się skończy, bo chce odpocząć! :joy:

Przypomnę tylko nieśmiało, że to Ty poleciłes mi “Uncut gems” czy “Boiling point” a te dwa filmy słabo się wpisują w “hyhy, tylko Top Gun i westerny”. Nas nie oszukasz.

A właśnie… chciałbym powiedzieć, że dawno nie widziałem tak złego Batmana. Bardzo lubię Patinsona (szczególnie Lighthouse) no ale nie uratował tego filmu…

1 polubienie

@margarete92 gdybym chciał obejrzeć na próbę jeden nominowany w dowolnej kategorii film (poza na zachodzie… bo i tak obejrzę), to co byś poleciła? Przyjmę wszystko poza scifi.

@piotrek69 Duchy Inisherin! Ale są specyficzne, nie wszystkim sie mogą spodobać. Wiec może coś bardziej lekkiego, Elvisa. Butler dobrze zagrał główną role, występuje też Hanks, muzyka świetna, a reżyser to Luhrmann. Ten sam który nakręcił Moulin Rouge, czy Gatsbego. Jego filmy maja troche taki klimat baśni, przez co mnie osobiście wciągają.

Zostawiam trailer: Baz Luhrmann's ELVIS | Official Trailer 2 - YouTube

I porównanie scen z filmu z realem: Elvis - scene comparisons - YouTube

1 polubienie

To tak jak w 1883! :wink:

Zacznę od tych duchów, skoro poleciłaś pierwsze. Wjadą w przyszły weekend.
Dziękować

2 polubienia

Elvis jest spoko.

A Luhrmann nakręcił też bardzo ważny film mojego pokolenia.

Bardzo pusty ale bardzo piękny :heart:

3 polubienia

Ja jeszcze nadrobię pewnie dokumenty, Blondynkę i na noże + krótkie metraże. A tak to chyba najbardziej “obejrzane” przeze mnie Oscary

3 polubienia

Tez polecałem Duchy, wiec jak Ci się nie będą podobały możesz i mi @margarete92 dac pierwsze ostrzeżenie za chujowe polecajki :wink:

2 polubienia

Tak jest :grin: Pan Generał :smiley:

Moje tez. Dawno tylu pozycji nie miałam zaliczonych przed galą.

IMG_1711

11 polubień

:laughing:

3 polubienia

Wieloryb obejrzany.
Przez 99% czasu trwania filmu Darren Aronofsky pięknie dźwigał doskonały scenariusz. Muszę przeczytać ten scenariusz. Chciałbym to zobaczyć w teatrze.

1 polubienie

Duchy nawet jednego Oskara nie dostały :frowning: :cry:

Wszystko wszędzie na raz (7) niekwestionowanym zwycięzcą, zaraz za nim Na Zachodzie bez zmian (4) .

Było dużo emocji :fire:

Ke Huy Quan odbiera statuetkę za drugoplanową role we Wszystko wszędzie na raz :smiling_face_with_tear::

Brendan Fraser za pierwszoplanową w Wielorybie:

Jamie Lee Curtis:

I zwycięzcy głównej nagrody:

Dodam ze Ke Huy Quan to jest ten chłopiec

Zagrał w ’84 w „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” :fire:

7 polubień

Jamie Lee Curtis :heart_eyes:

3 polubienia