Oprawki do okularów

Drogie Wąsy, zaczynam powoli rozglądać się za nowymi oprawkami do okularów. Od mniej więcej 15 lat kupuję swoje oprawki w Vision Express, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy dostanę może gdzieś coś lepszego. Oprawki muszą być przede wszystkim wytrzymałe (spędzają na mym nosie cały dzień, codziennie przez cały rok), i dostosowane do grubszych szkieł. Jakie macie doświadczenia z tym tematem?

1 polubienie

Ja kupiłem okulary tutaj: https://muscat.pl

Może akurat coś znajdziesz dla siebie?

1 polubienie

Ja od siebie tak jak @pawelorzech rownież polecę Ci #Muscat.
Swoje mam od kilku miesięcy, zapłaciłem 695 pln bo musiałem dociąć szkła za +200 pln (zbyt dużą wadę mam, by zmieściło się to w przedziale za 0 pln). Jest bardzo mocno zadowolony. Kiedy chciałem je poprawić bo miałem zbyt mocno zagięte to nie było żadnego problemu w salonie w Stolicy czy Wrocławie. Obsługa zawsze na bardo dobrym poziomie, każdy uśmiechnięty, pomocny et cetera.
Dość często aktualizują swoje kolekcje, więc warto śledzić ich www/fp na bieżąco. Wcześniej miałem oprawki różnych firm (mniej lub bardziej luksusowych) i żadne nie były tak dobre jak te z naszej polskiej firmy. :slight_smile:

1 polubienie

Szczerze, nigdy nie kupiłem okularów w sieciówce. Od lat mam sprawdzonego optyka i optometrystę, u którego się zaopatruję. W zeszłym roku trafiło na oprawki Jisco, które są mega lekkie, a że mam wadę dochodzącą do 9 dioptrii + cylinder, to szkła też nie są zbyt cienkie.
Generalnie oprawki wyglądają tak.


O Muscacie słyszałem już dużo pochlebnych opinii, więc na pewno sprawdzę. Jedyne co mnie odpycha, to to że ich oprawki są zrobione z tworzywa - jakoś do metalowych mam więcej zaufania.

@RioT_PL bardzo fajne, poszukam czy można gdzieś przymierzyć w Stolicy

1 polubienie

Majk, to musisz sprawdzić bo o ile mnie pamięć nie myli to wypuścili niedawno model metalowy lub aluminiowy.
Mi moje z tworzywa spadły raz jeden jedyny z wysokości circa 1,6m i nic, ale to dosłownie nic się nie stało. Szkło się nie wysunęło, zawias się nie skrzywił, nic nie ociera. Naprawdę szczerze je polecam. :slight_smile:

PS

Vision Express nie polecam - tacie i mamie dobrali źle okulary.

Oprawki Oakley. System Three Point Fit to najlepsze co mnie spotkało odkąd noszę okulary (stykają się z twarzą wyłącznie w trzech punktach).

Obecne wyszły mnie coś koło 1100 zł ale warte każdej złotówki. Zero odgniecionych miejsc na nosie czy uszach, zero zmęczenia. Szkła Zeiss.

1 polubienie

Super, to oprawki jakieś wybiorę. A jakie polecacie szkła? I gdzie je najlepiej montować - w grę wchodzi Wrocław albo Warszawa.

Ze szkłami to znów zależy. Czy masz dużą wadę i potrzebujesz szkła z wysokim indeksem, czy nie. Ja z racji wady -8 i -8,5 plus cylinder na każdym oku, lecę na szkłach AS Stylis z indeksem 1.67 Crizal Sapphire UV.
Co do miejsca nie poradzę, ale poszukaj miejsce gdzie będzie optometrysta i dobierze Ci odpowiednie szkła.

1 polubienie

Jakiś czas temu kupowałem w Kodano. Teraz zbliża się czas wymiany i chyba ponownie kupię tam. Muscat też obyczaje skoro polecacie.

Kupiłem swoje muscaty :grinning: mieliście tak, że po zmianie okularów bolały was oczy i głowa po dłuższym noszeniu? Mam okulary -1 i -,1,25

2 polubienia

Podobnie. Zawsze coś mam przez ~10 dni po zmianie okularów na nowe.

Z tymi okularami nie ból głowy, ale miałem wrażenie że prawe oko pracuje inaczej, ciężej. Przeszło po niecałych 2 tyg. Za to teraz mam wrażenie że bez okularów widzę gorzej - przy poprzednich miałem tak że różnica po zdjęciu była ale nie aż tak duża. Weekendy spędzałem bez okularów