OnePlus

O to akurat często, używam każdego dnia… Ale to nie jest tak, że nie ma alternatyw. Są nawet jakieś appki, które pozwalają na coś podobnego z tego co pamiętam.

Chyba bitwa we mnie jest teraz taka, że nie chce mi się przechodzić znowu przez cały proces - kup, sprzedaj, itp. itd. potem przenieś, skonfiguruj… Uciekłem z Gmaila na Fastmail, co też byłoby pain in the ass, bo miałbym “martwe/puste” konto Gmailowe, które jedyne co ma, to… zakupy z Google Play. Bo kwestię aplikacji mam obcykaną. Mam nawet listę aplikacji, którą zapisałem w notatkach (o, korzystam z notatek…) i gdybym miał przejść na Androida, to mam tam ściągawkę co potrzebuję itd.

BTW. Lista. Może komuś się przyda.

2 polubienia

Z tego co wiem to mozesz sobie zalozyc konto na Google uzywajac innego email (znaczy sie nie od Google) i to spokojnie dziala. musial bym pogrzebac gdzie to wykopalem. Ale jest to sensowna alternatywa jak nie chcesz dodatkowego “pustego” konta

Właśnie coś pamiętam, że była podobna opcja, ale nie jestem pewien, bo nigdy jej nie używałem. Ale obawiam się, że to będzie tylko do maila - nie będzie tam Google Play apps. I tak ostatecznie musiałbym dodać moje stare, puste konto, żeby mieć dostęp do chociażby zwiększonego miejsca na drive itd.

Zawsze możesz pominąć konto google i wszystkie apki zainstalować z repozytoriów :smiley:

To jest opcja pt. “Jestem hardkorem” :smiley:

1 polubienie

… i usunąć Androida, zainstalować Copperhead albo LineageOS

image

3 polubienia

Kto bogatemu zabroni.

Dorzuciłbym do tego F-Droid, Yalp Store oraz microG :grin:

2 polubienia

Dobra. Znalazlem. i tak dostaniesz konto Gmail. Ale mozesz je olac bo i tak bedziesz sie mogl logowac i uzywac nie Googlowego adresu do wszystkich innych rzeczy.

1 polubienie

Dobra @pawelorzech, ja ograniczę się do nieopatrzonych komentarzem liczb.

Pofatygowałem się i wszedłem na gumtree UK.

A wiec tak. iPhone XS 256GB kosztuje średnio £700, wiec mniej więcej takiej ceny można spodziewać się za Twojego Pro w listopadzie 2020.

Dziś przy dobrych wiatrach dostałbyś za niego z tego co widzę ok £900 funtów. Już zaczęła się sprzedaż nowych modeli wziętych w abo - nowki zafoliowane są do wzięcia za £950-1000, stad tak duży spadek używek.

Wiec liczmy tak:

sprzedaż dzis - strata £300

sprzedaż za rok - strata £500

OnePlus 6T 128GB/8GB kosztował jako nowy telefon £529.

Dziś używka kosztuje £350-400. Liczmy optymistycznie £400.

Nowy 7T Pro to wydatek £700, wiec zachowując proporcje 6T za rok powinien być do sprzedania za £530, a moim zdaniem to wersja optymistyczna, bo modele Premium tracą więcej. Tak samo jak XS vs XR, czy 11 Pro vs 11. Ale ok. Liczmy tak.

Scenariusz 1:

sprzedajesz dziś iPhone’a i kupujesz 7T Pro, którego sprzedajesz za rok.

Tracisz £300 na iPhonie, £170 na OnePlusie - razem jesteś w plecy £470.

Scenariusz 2:

sprzedajesz iPhone’a za rok.

Tracisz £500.

Różnica w stracie wynosi £30.

I tyle. Powstrzymam się od rad i punktowania pewnych rzeczy, bo to Twoje pieniądze i Twoje urządzenia. Przyszedłem tylko z workiem liczb.

Powodzenia.

6 polubień

To ma sens, to ma ręce i nogi i to jest racjonalne. Ktoś powinien Ci płacić za myślenie o liczbach i sprawdzanie takich rzeczy

3 polubienia

Mnie troche by bolała przesiadka z już dużego maxa na jeszcze większy 7T Pro :confused: Nie jest to dla Ciebie problem @pawelorzech?

Orzech nawet nie ma maxa.

1 polubienie

No to tym bardziej przesiadka ze zwykłego 11 Pro będzie ogromna.
Też myślałem o przejściu na Androida. Z XRa na OP 7T, ale to po prostu jest ogromna patelnia :confused: Korzystałem ostatnio z Pixela 2XL i czysty android jest naprawde spoko. Ciężko byłoby się przyzwyzczaić i z własnej woli bym raczej tego nie robił i nie polecał, szczególnie jak ktoś siedzi na iPhonach od dłużego czasu(Tak jak orzech)

3 polubienia

Ostatni rok spędziłem na Pixelu (czy tam poprzedni rok). Najlepiej jakbym miał dwa telefony. Bym przekładał kartę do jednego albo drugiego jak szalony. Wpadłym w rekurencję i wystrzeliłaby mi głowa.

3 polubienia

Wiesz, możesz po prostu kupić sobie OnePlusa, (nawet 7T bez pro) i używać go z iPhonem, po miesiącu byś zdecydował z czym zostajesz. Proste.(na pewno iPhone xD)

2 polubienia

Orzech zapomniałem już, co jest dla Ciebie najważniejsza rzeczą w telefonie? Bo słuchałem przez trzy lata jak powtarzałeś to w co drugim odcinku, ale wiesz, mam teraz yeswasowe zaległości i już nie pamietam. Przypomnisz mi?

2 polubienia

Słuchaj, nic nie słychać po tej stronie tematu. Nie wiem co do mnie mówisz.

I to jest moje motto na 2020. Dzięki @luke-g

3 polubienia

Ok, to patrz. Trzymasz 11 Pro do premiery Pixela 5a - jakieś półtora roku, a wtedy kupujesz właśnie 5a i iPhone’a 12 nie Pro. Masz dwa telefony w rozsądnej cenie (12 już ma najpewniej oled), a jak kupisz tego iPhone nowego ale poabonamentowego właśnie z takiego gumtree, to wyjdzie Ci pewnie mniej, niż zapłaciłeś za 11 Pro.
IMO teraz jakiekolwiek ruchy to a) strata kasy, b) kamera w OnePlus - dobra, ale to inny poziom, niż iPhone, czy Pixel.

1 polubienie