OnePlus

Notatek Apple nie zainstalujesz. Wielu aplikacji w ogóle nie ma i raczej nie będzie.
FaceTime, Tweetbot, overcast, Apple News, Apple Books, Apple TV., itd.

A, w ten sposób. Ok.

Czekałbym na 9. 8 ma mieć dziurę w ekranie.

No popatrz, to tak jak ja mam z przejściem z OnePlusa na iPhone. Niby mnie ciekawi przesiadka, ale z tyłu głowy jest myśl, że mam tu już kupionych wiele aplikacji, z których korzystam. Gdyby był dobry deal cenowy i jakiś super feature w iPhonie, który musiałbym mieć to byłoby łatwiej się zdecydować, a tak to meh.

Dodam, że wystarczy mieć dom poustawiany na Google home + Chromecast i już przesiadka na iP nie ma sensu. Jak na to spojrzeć z perspektywy to ekosystemy wcale nie są super. Standardy są super.

3 polubienia

Hmmm, ja używam Google home mini bez problemu z iPhonem😅, chromecast również dziala

Serio? Ja zawsze się wkurzałem bo nie mogłem z IP castować np okien przeglądarki. Może czas wyjąć IP z szuflady

Aż tak nie szalejmy :wink:
Ale z drugiej strony, do tej pory chyba tylko raz odczułem brak tego rozwiązania na IP, większość aplikacji multimedialnych ma sensowne możliwości czatowania.

Kurde musiałbym wyciągnąć iP z szuflady bo pamiętam że więcej rzeczy mi nie banglało. Google photos? Do tego jak grałem coś z Google music przez Google home (hey Google, play xx xx) to nie mogłem z telefonu sterować głośnością czy przeskakiwaniem utworów. Ale może się poprawiło, ja zarzuciłem temat już jakiś czas temu.

Rozmawiałem sobie z moim dyrektorem finansowym, że ja lubię swój telefon, ale nie dam następnym razem za telefon więcej niż 3,5k, bo to po prostu przegięcie. No i mówię - dokładnie za tyle można kupić OnePlusa nowego 7T Pro. Dyrektor zaproponował, żebym sprzedał iP i kupił OnePlusa, póki jeszcze mogę parę stówek spokojnie wziąć za mojego 11 Pro.

Widzicie, dlatego moje życie jest trudne, bo mi nikt nie pomaga i nie trzyma na wodzy tylko pozwala na takie właśnie dyskusje

5 polubień

xDDD
ale w sumie to chętnie bym poczytał jak będziesz później tęsknił za IP :smiley:

Z tego co pamiętam, przy Pixelu u dyrektora Orzecha ta tęsknota sprowadzała się właściwie do iMessage, zaś powstrzymywała go przed wymianą ilość zalet Androida. Więc może nie być aż tak dużo do czytania jak się znowu przesiądzie :smiley:

1 polubienie

:rofl: Ale swoja droga to moze byc prawda. Po dlugim uzytkowaniu donego rozwiazania czlowiek sie po prostu przyzwyczaja i ewentualne “wyimaginowane” wady mu nie przeszkadzaja.

Ja mam ogromny problem z przestawieniem sie na iPhone. Mimo ze firma z uporem od lat daje mi ajfony to ja po krotkim testowym “a moze teraz sie przekonam” pakuje je do szuflady.

I ja naprawde prubuje za kazdym razem. I za kazdym razem po jakims czasie odpadam.
Podejrzewam ze tak samo moze dzialac w druga strone.

Teraz powiedziałbym jeszcze, że AirDrop mi się podoba. Ale poza tym :man_shrugging:

Jak ja Cię rozumiem :slight_smile: bariera psychiczna pęka. Pisałem o tym wielokrotnie. Kurde ludzie często nie mają na chleb. Pomagam znajomym w szlachetnej paczce i naprawdę źle mi psychicznie z tym, że moje roczne wydatki na gadżety to jest pomoc tak wielu osobom. Nie mówię żeby żyć jak Tomasz z Akwinu kurde, ale 6-7k za telefon to jest serio zjebane.

1 polubienie

Ja się staram mimo wszystko i tak nie wydawać dużo kasy, ale… to jest przegięcie. 7k za telefon - za tyle można wynająć mieszkanie w Warszawie na dwa miesiące! To jest tyle, ile niektóre rodziny mają na TRZY MIESIĄCE ŻYCIA.

Dlatego teraz moje dyskusje na temat tego, żeby przejść na OnePlusa nie są tylko związane z zachwytami andronizacją (no wiecie, ja dalej <3 notyfikacje w Andku i wiele różnych innych możliwości, szybkie ładowanie czy to odświezanie ekranu - to są super rzeczy), ale też po prostu z tym, że Twittera mogę przeglądać wszędzie, podcastu też, może niekoniecznie muszę to robić na urządzeniu, które kosztuje 7k? Jeszcze intensywne zastanawianie się wynika z tego, że iPhone mój jest w świetnym stanie - mogę go sprzedać jak nówkę prawie, kupić 7T Pro i jeszcze odzyskać trochę kasy.

jak Ci pasuje Android. To ja bym sie nie zastanawial. szczegolnie ze jeszcze odzyskasz kase. Ale to Ty sam musisz zadecydowac.

Jak często zdarzyło Ci się użyć AirDrop? Bo to że iMessage już nie używasz bo Whatsapp to wiemy z podkastu :smiley:

mnie niestety prawie codziennie

2 polubienia

Czyli ma zastosowanie praktyczne. Najs