Okres niebieski, czyli blokowanie reklam i powiadomienia na zegarku - #370

Originally published at: Okres niebieski, czyli blokowanie reklam i powiadomienia na zegarku – #370 – YesWas | Podcast

Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i zostań naszym Patronem. Już od 2$/msc wspierasz naszą twórczość i odblokowujesz sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów.

Skorzystaj z 83% zniżki i 3 miesięcy gratis przy zakupie planu na dwa lata! Kliknij: https://ywp.pl/surfshark-promo

Linki:
https://ywp.pl/apple-watch
https://www.youtube.com/watch?v=G05nEgsXgoI
https://www.bbc.com/news/technology-56870270
https://twitter.com/eyepatchwolf/status/1382355450050580486?s=28

00:00:00 – Intro
00:04:10 – Odblokujesz telefon w maseczce, ale…
00:09:41 – Precz z wibracjami w Apple Watchu
00:20:32 – Blokada orientacji w Skrótach
00:23:53 – Nie śledź mnie śledziu!
00:31:25 – Blokowanie reklam, tak czy nie?
00:45:00 – Dramy w sieci
00:47:02 – Historia kupowania PC od Della
00:53:49 – Hair Force One tłumaczy prywatność
00:55:17 – Argentyńskie Google zgubiło domenę
01:02:17 – memegine.com
01:04:23 – Outro

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (kliknij). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski
Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

W opisie zawarte są linki afiliacyjne do sklepu Media Expert. Otrzymamy prowizję za polecenie od Twojego zakupu, ale Ty jako kupujący nie zapłacisz z tego powodu ani grosza więcej. Taki trochę win-win-win.

Do usłyszenia za tydzień!

2 polubienia

A propos nosa, to to działa tak dlatego, że odblokowanie zegarkiem możliwe jest tylko wtedy, kiedy AI wykryje, ze mamy na twarzy maskę (nie mylić z zakrytą twarzą), a jak jest się jest nosaczem, to Face ID normalnie działa. Z mojego doświadczenia - i jest to niemalże 100% powtarzalności - jeśli maskę mamy założona tylko na sam czubeczek nosa, to normalnie można za każdym razem odblokować tel przez Face ID.

2 polubienia

Swietny odcinek, brawo Panowie. Super. Subskrybuje, daje 5* w Apple Podcasts I jestem Patronem. Do za tydzień.

(UPS, nie przelogowalem konta…)

11 polubień

Pod względem technicznym i wchodzenia sobie w słowo zdecydowana poprawa względem zeszłego tygodnia.
Tez mi się tak średnio podobał poprzedni odcinek, ale nic nie mówiłem, bo tak czułem, że to jeszcze kwestia dotarcia.
13/10.

4 polubienia

Jak ja robiłem testy to w wersji klasycznego nosacza, czyli broda i usta zasłonięte, nos na zewnątrz, nie odblokuje przez AW jak w odcinku + nie łapie Face ID. Jak maska na brodzie, widać usta, Face ID działa.

To pewnie kwestia maski. #uMnieDziała

Swietny odcinek, brawo Panowie. Super. Subskrybuje, daje 5* w Apple Podcasts I jestem Patronem. Do za tydzień.

Ps. Wcale nie jestem Andrzejem zalogowanym na fejkowe konto.

9 polubień

Czy nie jestem? Tego się NIGDY NIE DOWIECIE!

4 polubienia

No właśnie się nie zgodzę, bo ta kamera chyba nie patrzy czy mamy maskę na twarzy, a raczej czy mamy zakrytą czymkolwiek twarz, mam betę od początku i teraz na oficjalnej wersji jest tak samo, że jak przykryje twarz ręką (najważniejsze jest zakrycie nosa) to też odblokowuje bez problemu przez watcha.

1 polubienie

Może i tak jest. Nie upieram się. Ja miałem inne wyniki, ale może to wyjątek po prostu.

1 polubienie

By the way :peanuts:, Federigi, nie Federidżi :wink:

3 polubienia

Hair Force One jest łatwiejsze

1 polubienie

…Jesu, ile to razy człowiek napisał na forum referat na dwie kartki A4, a później klikną “odrzuć”… :wink:

11 polubień

Trochę jednak cały czas kusi poznanie informacji co tam, jak tam. :slight_smile:

Prawda? :slight_smile: Dlatego mam już odruch, że kopiuję sobie takie rzeczy do notatek na wszelki wypadek. Czasem się przydają.

Argentyńska domena Googla prawdopodobnie nie wygasła. Koleś kupił ją, gdy zorientował się, że nie działa od kilku godzin. Tymczasem w przypadku braku opłaty domena przestaje działać, ale przez 30 dni niedziałania wyłącznie jej właściciel ma prawo ją odnowić (za dodatkową opłatą). Więc domena musiałaby nie działać przez 30 dni i wtedy może ją wykupić posiadacz opcji, czyli wykupionego pierwszeństwa zakupu.

Dell słynie z kiepskiego działu sprzedaży i supportu PC, Linus Tech Tips nie raz już to wykazał. Oczywiście przeciętny użytkownik nie ma obowiązku tego wiedzieć. Ale polecanie mu z automatu Apple jest jak polecanie Ferrari komuś, kto chciał kupić Porsche. Ferrari jest świetne, ale może koleś chce jeździć z żoną i dzieckiem, tak jak wielu użytkowników Windowsa chce odpalać sobie Steama i mieć dostęp do całej swojej biblioteki gier.

4 polubienia

A ja się wypowiem na temat wibraacji w AW :wink: Na początku miałem włączone wszystko po to żeby wiedzieć czego nie chce… po wyłączeniu powiadomień z Messengera i Whatsuppa, świat jakby stanął. Wyłączyłem jeszcze powiadomienie z aplikacji bankowych i tak na prawdę to przychodzą mi tylko powiadomienia o połączeniu i sms. Tak przez cały odcinek się zastanawiałem co ten Paweł mówi, że on to wyłącza wibracje i włącza w ciągu dnia :smiley: Osobiście prześledziłem aplikacje które mają do mnie nie mówić i mam spokój. Tryb Sen + AW to mistrzostwo, nie pamiętam kiedy tak przyjemnie mi się wstawało. Telefon siedzi cicho, tylko opaska rano wibruje i się wybudzam. GENIALNE.

2 polubienia

no są plusy dodatnie i ujemne
ja mam z banku, bo jeszcze mi się spam nie zdarzył, a wolę na coś dziwnego zareagować od razu

Ja mam apki bankowe na wibracji, bo wolę mieć ciche stuknięcie z potwierdzeniem kiedy zapłacę, kiedy schodzi coś z konta lub przychodzi. Czasem bank wysyła jakieś promocje i oferty, ale uznaję to za mały podatek do zapłacenia ponad kontrolę nad wydatkami.

Tak, ja po AW nienawidzę dźwięku budzika. Korzystam z niego tylko wtedy, gdy absolutnie muszę wstać na którąś porę (typu spóźnię się na samolot).

2 polubienia

Na Androidzie są kategorie notyfikacji, i jeśli aplikacja jest dobrze napisana, to można sobie wyciszyć niektóre typy powiadomieńj z danej aplikacji. Niestety są też takie które tego nie używają, i dlatego np z allegro musiałem wyłączyć wszystkie. Jak jest na iPhone?

2 polubienia

Kurde, mnie te wibracje na watchu z trybu snu nie budzą xD