Oh no RED, you didn’t

Złoto najczystszej próby.

3 polubienia

Ktoś tu nieźle oszukuje :flushed: Kroją marżę większą niż Apple :wink:
Ale, że jeszcze nikt tego wcześniej nie wyczaił?!

Autor tego filmu sprzedawał zamienniki minimagów i teraz się z nimi procesuje. Coś czuje, że dopiero teraz jest mu dzielenie się tym info na rękę.
Co nie zmienia faktu, że to piękny wałek i jestem wielkim fanem tej historii. Będę to śledził.

3 polubienia

Czy w takim wypadku zgodnie z prawem RED nie beknie za oszukiwanie klientów? Czy to będzie po prostu wałek typu case był made in USA a 512gb to nazwa modelu i wyjdą z tego czyści?

1 polubienie

Oho - jeśli teraz większość użytkowników sprzętu RED założy pozew zbiorowy to może być nieciekawie dla tytułowej firmy. W końcu to USA…

Problem polega na tym, że warunki, jakie trzeba spełnić, żeby móc legalnie napisać „Made in USA” są bardzo hmm… podatne na interpretacje, bo FTC to przekupne kanalie, wiadomix.

Jeśli robią case i te taniutkie adaptery/connectory w USA to mogą napisać Made in USA, mimo, że najdroższy komponent jest importowany.

Nie sądze, żeby to się jakoś dramatycznie rozwinęło. Ludzie powoli, ale uczą się, że pozew zbiorowy opłaca się jedynie firmom prawniczym.

1 polubienie

@piotrek69 - obserwujesz dramę? Coś się tam z tego urodziło?

Nie. Odpuściłem, bo odniosłem wrażenie, ze obie strony były nieszczere. Widziałem za to fajne wideo na kanale Linus Tech Tips i tam było wszystko fajnie wzięte w kontekst.

1 polubienie

O, to.

1 polubienie