Ogarnięcie iClouda Drive

Cześć Wąsacze :raised_hands:

chciałem podpytać o temat iCloud Drive. Korzystam z niego na wszystkich urządzeniach iOS/OSX i oile na iOS moge zrozumieć jego zbyt silną prostote - tu działa naprawdę spoko, to na OSX client doprowadza mnie troche do irytacji. Irytuje brak wsparcia pracy " only remote ". Często client wybierze sam z siebie dane które pobierze jesli sam określi czy mamy na nie miejsce. Same opcje iCloud Drive w systemie są tak ubogie: nie odpalasz uslugi na sprzecie lub odpalasz usluge a my robimy wszystko za Ciebie i ściagamy wszystkie dane zapychając cały dysk / sami wybieramy co będzie przechowywane offline.

Wie ktoś może o zewnętrznym cliencie Drive? Czy zablokowali api tylko dla swojej apki??

Wiadomo mógłbym skorzystać z Wasabi, Amazon Cloud czy Google Drive ale natywnie na iOS jest iCloud Drive.

Coś mi się tu nie zgadza, przecież w catalinie masz opcje żeby pobrać plik lub usunąć z „offline” a on nadal zostaje i przy nim taka chmurką ze strzałka jak dobrze pamietam. W poprzednim systemie tak było Jak mówisz. Jak wrócę do domu wrzucę Ci screenshot.
Co do iOS, to tu mam mindfuck. Jeszcze jesienią przez jakiś czas na iPad tudzież iPhone miałem
w plikach taka opcje, „usuń z pobranych” jakoś tak, teraz tego nie ma, nagle samo znikło.

Tak to wygląda.

@Piterro fakt można ją usunąć, badz usunąć z kolejki pobierania : \ ale każdorazowy nowy plik / folder z automatu chce się pobrać. Trzeba być albo mega czujnym co rusz albo nie wiem co, żeby tylko nie nadużywać swojego dysku i internetu : \

co do iOSa też mam wrażenie, że taka funkcja o której mówisz była.

cóż miejmy nadzieje, że kiedyś bardziej ogarnią swoją chmure i troche ją uwolnią albo ktoś z Wąsatych zapoda jakieś opcje :raised_hands:

Nadal twierdze ze Mac OS nie pobiera automatycznie. Chyba ze masz włączona opcje „optymalizuj dysk Maca”

@Piterro Sprawdzalem jeszcze dla pewnośći tą opcje, odznaczyłem i właśnie Drive ściąga mi 42 giga : |

nie wiem, może robie coś nie tak : \

Bardzo dziwne, odkąd mam odznaczone, dosłownie dysk mam pusty oprocz kilku pdf i pędzli do PS. reszta w icloud i do tego często pliki po 30,40GB i nie zamierza mi nawet tego pobrać.