Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

Wole keepassium, ma wszystko, łącznie z touch/face id, autouzupełnianie haseł, integracja z systemem, używanie wbudowanych mechanizmów obsługi plików (a nie że ma wbudowanego klienta drokbox etc) - ideał.
No i na becie max wersja za free :slight_smile:

Używałem 1password przez rok, po czym stwierdziłem, że wszystko to, czego potrzebuję ma Keychain od Apple. Działa dobrze. Nic więcej mi nie trzeba i integruje się ze wszystkimi stronami i wiekszością aplikacji. Jedno, czego mi brakuje to generatora haseł na żądanie.

4 polubienia

1Password ma fajny feature, nie wiem czy inni to mają, ale oprócz tego że sugeruje Ci strony na których nie masz włączonego 2FA to jeszcze możesz te kody generować sobie bezpośrednio w 1Password. W ten sposób jak np. loguję się do jakiegoś serwisu to oprócz wypełnienia loginu i hasła mam jeszcze skopiowany od razu do schowka aktualny kod 2FA i to jest dopiero magia, bo kiedyś używałem Authy i trzeba było za każdym razem zmieniać appkę, szukać serwisu, kopiować kod, wracać do poprzedniej, wklejać i tak dalej.

W 1P jest jeszcze 2FA, którego niestety Apple Keychain nie posiada.

Ja testuje przesiadkę teraz z keepassa na bitwardena
I w sumie pierwsze wrażenia bardzo fajne. Rozszerzenia do przeglądarek działają bardzo wygodnie.

3 polubienia

Ej Panowie, ale tak pomyślałem, skoro przy korzystaniu z 2FA chodzi o dodatkowe bezpieczeństwo to chyba słabo jest i hasło i kod uwierzytelniający trzymać w tej samej apce. Jak już ktoś się do manager haseł włamie to od razu ma jeszcze dostęp do kodów 2FA i całe bezpieczeństwo w pizdu😅 Lepiej chyba mieć osobną apke do 2FA zabezpieczoną hasłem lub pindm

1 polubienie

Kluczem jest posiadanie 2FA do 1Password W INNEJ APLIKCACJI. A potem to już luz.

Fuck, czyli do logowania do 1password da się mieć 2FA xD, dużo nauki o bezpieczeństwie mnie jeszcze czeka :joy:

1 polubienie

U mnie wygląda to tak, że Bitwarden mam zabezpieczony fizycznym kluczem Yubikey, a OTP generuję w osobnej aplikacji do której wchodzę fingerprintem. Wolę nie trzymać wszystkiego w jednej apce, pomimo że Bitwarden na to pozwala.

1 polubienie

Paweł @pawelorzech możesz przybliżyć jak to miałoby wyglądać? O jakiej dodatkowej aplikacji piszesz? Obecnie korzystam z 1P i mam tam wszystkie swoje hasła, a 1P zabezpieczony hasłem głównym. Dodatkowo aplikacja na kompie i dodatki do przeglądarek.

Teraz jednak spróbowałem Bitwarden i chyba przy nim zostanę (póki co podoba mi się jak działa), ale układ ten sam co w przypadku 1P, czyli aplikacja na iPhonie, na kompie i dodatki w przeglądarkach. Jak masz to rozwiązane z zabezpieczeniem poprzez 2FA?

Czy Bitwarden jest równie bezpieczny co 1P?

Z tego co już zauważyłem to wydaje się być szybszy niż 1P, prostszy, aplikacja na kompa działa u mnie lepiej niż 1P, a i dodatki w przeglądarkach dobrze działają. No i tańszy. :wink:

Tak.

Po prostu mam Authy z jednym, jedynym wpisem tam - 2FA do 1Password. Wszystkie 2FA mam w 1Password, a samo 2FA do 1Password trzymam w Authy.

2 polubienia

Dzięki, ogarnięte. Ustawiłem w Authy 2FA do Bitwardena i także do 1P.

1 polubienie

Ja chciałem przetestować bitwarden … i okazało się, że nie potrafi zaczytać wpisów z keepass jeśli nie mają one nazwy ustawionej - i nagle z 2k wpisów zrobiło mi się 304 :confused:
Więc niestety, ale nie będę wszystkim nazwy wpisywał gdzie jej brakuje, bo keepass wyszukuje po wszystkich polach, więc jak mam url podany to wystarcza :smiley:
I jednak keepass rulez :smiley:

Ja zacząłem testować ostatnio nawet Kaspersky’ego. Do zalet: tani i ładny. Do minusów: brak 2FA

1 polubienie

Ja jestem ciekaw, czy osoby, które przeszły z 1P na Bitwardena albo po prostu zaczęły z niego korzystać, dalej są zadowolone? Ja ciągle na 1P, ale to dlatego, że mam jeszcze pół roku opłacone, a potem będę podejmować decyzje.

2 polubienia

Wczoraj chciałem się pobawić i niestety import z 1P do bitwarden nie kopiuje haseł z pliku csv.

1 polubienie

Ja exportowałem do .1pif i wszystko bangla.
Przesiadłem się z 1P na fali poleceń i chyba już nie wrócę. Value for money ratio wyższe w przypadku Bitwardena.
Troszkę tęsknie za ogólnym designem 1P, ale bez przesady. Nadwyżkę skierowałem na Patreona :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jak to zrobić na windows w 1P ver. 7
Mam tu tylko opcje importu do txt i csv.

Google podpowiada:

Hi @Ocoee,

Thanks for writing in.

Are you using 1Password account or a standalone vault in 1Password 7? You’d need to use 1Password 4 to export to 1PIF, which you can find at the bottom left of our downloads page here: Best Password Manager for macOS & Safari | 1Password

We haven’t implemented 1PIF export for 1Password 6/7 as it is a new/young codebase, which is why it doesn’t support our export format but only CSV/Text.

To export, open the same standalone vault in 1Password 4 and go to the File Menu > Export to use 1PIF format. If you’re using 1Password account, create a new standalone vault in 1Password 7 and move your 1Password account data to the standalone vault and then open that in 1Password 4.
Can't export as .1pif in Windows app — 1Password Support Community

1 polubienie

Zastanawiam się dlaczego wszyscy polecacie Bitwardena? Jak dla mnie o wiele bliżej 1password jest np enpass
Jak poczytacie sobie ich blog i oblookacie program to wydaje się, że enpass ma bardzo wiele z funkcji 1password.

1 polubienie