Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

Nie ma najmniejszego problemu, można importować swoje dane z takich serwisów:

  • Bitwarden (json)
  • Bitwarden (csv)
  • 1Password (1pif)
  • 1Password 6 & 7 Windows (csv)
  • Ascendo DataVault (csv)
  • Avast Passwords (csv)
  • Avira (json)
  • BlackBerry Password Keeper (csv)
  • Blur (csv)
  • Chrome (csv)
  • Clipperz (html)
  • Dashlane (json)
  • Enpass (csv)
  • Enpass (json)
  • Firefox (csv)
  • F-Secure KEY (fsk)
  • GNOME Passwords and Keys/Seahorse (json)
  • Kaspersky Password Manager (txt)
  • KeePass 2 (xml)
  • KeePassX (csv)
  • Keeper (csv)
  • LastPass (csv)
  • LogMeOnce (csv)
  • Meldium (csv)
  • mSecure (csv)
  • Myki (csv)
  • Opera (csv)
  • Padlock (csv)
  • Passbolt (csv)
  • PassKeep (csv)
  • Passman (json)
  • Passpack (csv)
  • Password Agent (csv)
  • Password Boss (json)
  • Password Dragon (xml)
  • Password Safe (xml)
  • PasswordWallet (txt)
  • RememBear (csv)
  • RoboForm (csv)
  • SafeInCloud (xml)
  • SaferPass (csv)
  • SecureSafe (csv)
  • SplashID (csv)
  • Sticky Password (xml)
  • True Key (csv)
  • Universal Password Manager (csv)
  • Vivaldi (csv)
  • Zoho Vault (csv)

Dla każdego serwisu zrobili instrukcję jak przenieść dane, tutaj np. 1Password

2 polubienia

Dobrze wiedzieć. Skoro to takie proste, to muszę sprawdzić na ile mam już zapłacone 1password i może też się przeniosę. Bo ja naprawdę nie mam aż tylu haseł, a na pewno nie mam wielkich wymagań.

1 polubienie

O, nawet mają VPN w ofercie przy pakiecie rocznym… Ale Bitwarden jest po prostu, w pełnym wydaniu - za free. Pakiet za DOLARA dodaje trochę rzeczy, ale nie trzeba go wykupić, żeby cieszyć się dobrymi ficzerami.

Dokładnie jak mówi Wierzciu - były wycieki z LastPass. Rekomenduję zmianę :smiley:

O tak, korzystałem w jednej z prac z LastPass - TO BYŁ DRAMAT.

Działa dobrze. Tak samo jak iOS. Też wypełnia hasła na stronach itd. Więc nie ma z tym absolutnie żadnego problemu.

Tak, ja robiłem, testowo. Zupełnie prosty proces. Będziesz potrzebować co prawda do tego komputra, bo musisz eksportnąć rzeczy z 1Password, ale poza tym proces jest totalnie bezbolesny i trwa maks pięć minut.

Ja mam właśnie opłacony 1P do marca 2020 (sub roczny). Płacę im od… pięciu lat. Ale jak sobie tak pomyślę, że mogę oszczędzić pięćdziesiąt dolarów rocznie, to w sumie - jest to całkiem przyjemna opcja. A w darmowej wersji jest nawet szerowanie w dwie osoby, więc nawet premium nie trzeba brać. A opcja premium dla rodziny to właśnie dolar miesięcznie.

Serio, 1Password jest piękny, ma dobre ficzery i w ogóle. Ale Bitwarden w wersji darmowej jest równie dobry. Może nie jest taki ładny. Może nie jest taki super przemyślany w każdym calu jak 1P, ale jeśli ktoś ma nie korzystać z password managera wcale, to Bitwarden jest idealną opcją. Wcale nie trzeba przechodzić na 1P, wcale nie trzeba płacić kosmicznie wiele. Można być na Bitwardenie, darmowej wersji i czuć się w pełni bezpiecznie, bo nawet takie rzeczy jak monitorowanie wyciekniętych haseł jest tam zaimplementowane.

Bitwarden dobry, można brąść.

1 polubienie

Od 30 minut właśnie robie już porządki po migracji do 1Password. Jezu jakie to dobre i to magiczne uzupełnianie w safari. Matko bosko XD

1 polubienie

Jak coś, to Bitwarden też to robi :slight_smile: (tak gdybyś potem chciał przycebulić parę zeta)

1 polubienie

@pawelorzech
O, nawet mają VPN w ofercie przy pakiecie rocznym…

fakt tylko roczny koszt wynosi chyba tysiaka :joy: bo trzeba mieć Premium ale ze złotym Plusem zakupionym na Manhhatanie

1 polubienie

Chyba sprawdzę Bitwarden kiedy skończy mi się 1password. Poza tym premium 10$/y to nie pieniądze :sunglasses:

2 polubienia

Czy ktoś korzystający z Bitwarden może jakoś szerzej wyjaśnić na czym polega różnica między premium a families?

Premium jest przy kontach prywatnych (1 user), Families gdy będzie z niego korzystać więcej osób (5 users).


Ok tyle to też przeczytałem bardziej interesowało mnie czy np. jeśli w Premium można używać Yubikey i jest tam premium support to np. trzeba to wykupić dodatkowo dla każdego członka Families ?

https://blog.bitwarden.com/premium-access-for-families-organizations-7aca3c31ee63

Czemu wszyscy się zachwycają komercyjnymi rozwiązaniami które nie wiadomo jak działają, skoro są gotowe rozwiązania open source /- KeePassium na mobile czy keepassXC na mac.

1 polubienie

Dzięki bardzo to wiele wyjaśnia :slight_smile:

Bitwarden też jest open source, przeszedł audyt i możesz samemu go sobie hostować.

https://blog.bitwarden.com/bitwarden-completes-third-party-security-audit-c1cc81b6d33

https://blog.bitwarden.com/host-your-own-open-source-password-manager-ace147649936

2 polubienia

Ale co tu hostować? W keepass zaszyfrowany plik bazy wrzucasz gdzie chcesz.

Czyli na każdym urządzeniu masz plik? Czyli żeby dodać nowe hasło korzystając z dwóch urządzeń musisz skopiować plik? Dobrze rozumiem?

Nie. Ale nie musisz sam hostować, możesz wykorzystać gotowe rozwiązania typu icloud, dropbox, Google drive itp.

Jak już w temacie Keepass to na iOS jest świetny klient Strongbox, autor ciągle rozwija projekt i jest otwarty na sugestie na Githubie

Moim skromnym zdaniem lastpass bije 1p na glowe jezeli chodzi o uzupelnianie hasel w przegladarce, no chyba ze robilem cos zle z 1p.

Zawsze mnie to dziwi, bo widocznie ja coś robiłem źle z lastpassem, jako że z niego do 1p uciekłem przez uzupełnienianie na telefonie i w przeglądarce :wink:

1 polubienie