Obudowa ciepłochronna

Hej, mam telefon w uchwycie się na słońcu nagrzewa się bardzo co wyłącza ladowanie. Ponieważ jest czarny to wymyśliłem aby mu założyć biała obudowę. Alternatywnie szukałabym jakiegoś uchwytu który utrzyma telefon nad wylotem klimatyzacji. Macie jakieś swoje patenty?

Ja mam coś w tym stylu, chłodzenie masz w pakiecie :wink:

https://idream.pl/akcesoria-pl/uchwyt-samochodowy-iottie-easy-one-touch-4-czarny-na-kratke-wentylacyjna.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

1 polubienie

Ja mam taki i jestem bardzo zadowolony. Solidnie trzyma i wygodnie się używa. I czasami to nawet wyłączam ten nawiew za telefonem bo jest bardzo zimny :smiley:

3 polubienia

Polecam również! Bardzo dobry uchwyt :slight_smile:

Ja znalazłem podobny przy śmietniku ostatnio więc darmówkę też da się załatwić. Używam jak jestem na służbowym teamsie jak jadę samochodem i sprawdza się świetnie. Też polecam.
Da się to kupić za 10zł jak właśnie sprawdziłem.

Takie coś:

3 polubienia

O, też mam takie coś
Trzyma telefon w kratce i jest na prawdę bardzo ok
Czasem tylko ciężko go założyć, szczególnie jedną ręką

1 polubienie

Ogólnie to chłopaki sugerują żebyś przeniósł telefon na kratkę i się z tym totalnie zgadzam. Jak jesteś przywiązany do swojego uchwytu ładowarki to odkryłem kiedyś, że te kulki z tyłu często pasują do siebie z różnych urządzeń, więc można kupić jakiś tani uchwyt na kratkę i przełożyć tylko zamocowanie.
Ja jeszcze robiłem tak, że po prostu montowałem taśmą na uchwycie białą kartkę za telefonem wystającą do góry i zgięta i robiłem mu cień. Nawet się sprawdzało, a przy dobrym rozmiarze kartki nie traciłem widoczności. Ot taka prowizorka w trasie.

1 polubienie

Ja mam wlasnie przełożone, uchwyt jest od Samsunga. Ładowarka miała uchwyt na kratkę i z nim jest problem bo rozwaliłem nim kratkę :wink:
Dwa z pięciu skrzydełek już nie reagują na kręcenie tym pokrętłem nawiewu

Właśnie z tymi na kratkę jest taki problem, że niszczą kratki.

Może się nie znam, ale uchwyt wygląda na ładujący indukcyjnie - co samo w sobie generuje więcej ciepła i daje mniej prądu

A gdyby tak ładować po staroświecku, kablowo i po ewentualnym nagrzaniu odłączać, żeby telefon wystygł, a potem podłączać znowu…?

1 polubienie

Tu też jest opcja, tyle że indukcja jest wygodna :slight_smile:

1 polubienie

Ja wiem, że wygodna, ale zakładam, że w samochodzie nie podłącza i odłącza się telefonu co chwilę, więc nie jest top wcale taka niewygoda mieć go uwiązanego kablem, więc ja bym to przeciął Brzytwą Ockhama i spróbował odpuścić indukcję - na 95% to rozwiąże problem przegrzewania

2 polubienia

Żeby nie niszczyło kratki a klima wiuchała na telefon

https://allegro.pl/oferta/baseus-metal-age-uchwyt-grawitacyjny-na-deske-10454512318

Tu oczywiście nasuwa się pytanie czy akurat do Twojego auta będzie pasować. Ale 14 dni na zwrot I raczej niski koszt…

Ładowanie indukcyjne to ogromna wygoda w aucie. Plus uchwyt grawitacyjny. Kto nie miał ten nie wie. Niestety mój uchwyt pasuje do S7. S20 nie pasuje za dobrze a w obudowie to już zupełnie. W sumie to kratkę już mam uszkodzona więc gorzej nie będzie, muszę po prostu odszukać ten uchwyt

A to ciekawe jest dzięki, obejrzę

1 polubienie

Tylko żeby nie było: widziałem to w akcji i jest ok, ale sam nie używałem.

1 polubienie

A może koc termiczny (Folia NRC)?

3 polubienia

Niegłupie, ale tak jak folia aluminiowa to jest mocno odbijające, coś się przesunie i masz “zajączka” w oku.

No więc znalazłem w piwnicy uchwyt na kratkę, zamontowałem, i wydaje się że temat rozwiązany, bo z wylotu wieje prosto na plecki telefonu. Czekam teraz na jakąś dłuższą trasę w słońcu.
Mocowanie do kratki jest dosyć sprytne i choć teraz nie działa regulacja wylotu w jednej płaszczyźnie, to siedzi solidnie

1 polubienie