Noże do kuchni

ta guma źle znosi mycie w zmywarce, w korpo-kuchni mamy takie i na niektórych guma zeszła prawie w całości :wink:
ale tak poza tym są spoko

Wszystkie noże źle znoszą zmywarkę.

1 polubienie

Wiem, wiem, dlatego ja swoje myję od razu po użyciu pod bieżącą wodą i wycieram do sucha oraz odkładam…

Tak tylko mówię, że ta guma niestety nie należy do idealnych, chociaż same noże jak za taką cenę, to naprawdę spoko deal

1 polubienie

IKEA nie zaleca ich mycia w zmywarce, napisali, że tylko mycie ręczne :slight_smile:

Też trzeba pamiętać że korpo-kuchnie potrafią zniszczyć absolutnie wszystko. Te zmywarki potrafią chodzić i myć pięć razy dziennie, najczęściej ustawiane na najkrótszy program (czyli najwyższa temperatura), na podstawowych kapsułkach do zmywarki które nie są zbyt delikatne :smiley:

1 polubienie

odkopuję dziś stare tematy, wylosował mi się ten

czy nadal jest super i nadal się trzyma?

jeśli tak, to czy pamiętasz, jaka to była taśma?

jest super i się trzyma. Taśma z tego co pamiętam to jakaś Tesa ultra strong.
Ale zamówiłem u człowieka 2 listwę i potem już nie było tak wesoło. Musiałem rzeźbić, żeby się trzymała.

A teraz remont kuchni i będę raczej noże chował do dedykowanej szyflady

z braku miejsca, czy jaki powód?

ja akurat w szufladzie nie mam miejsca na noże, a z magnetycznych rozwiązań rozważam jeszcze stojaki tego typu
ale coś mi się wydaje, że listwa będzie najlepsza, tylko też nie powiercę w kuchni, muszę przykleić…

1 polubienie

robie sobie dużo szuflad, żeby jak najwięcej schować. Żeby był pusty blat (oczywiście nie będzie pusty ale “jak najbardziej pusty”).
To nadal nie przeszkadza, żeby noże wisiały. Ale wiesz - projektujemy i to była nasza wspólna decyzja :wink: Muszę z czegoś odpuścić, żeby wprowadzić moje rozwiązania :smiley:

ale obiektywnie - wiszące noże wyglądają OK jak jest ich dosłownie kilka. Jak się tego za dużo wiesza to się robi paskudny bałagan

To jest jedna z tych decyzji która nie była moja, ale obecnie nie wyobrażam sobie mieć inaczej. Pusty blat to najlepsze co można mieć w kuchni. Gdybym miał coś zmieniać w mojej obecnej to zabudowałbym jeszcze tę wnękę w której stoi Sodastream, czajnik, stojak na ręczniki i filtr z wodą. Tak żeby mieć absolutne NIC w zasięgu wzroku.

Oszczędza to TYLE sprzątania w kuchni, że szok i niedowierzanie.

Tak więc kudos.

2 polubienia

taki jest plan. W narożniku, pod oknem będzie czajnik elektro + filtr + toster, z jednego krańca blatu Thermomix i to wszystko. Chlebak nawet chowam do szafki a finalnie wychodzi mi 5,5mb blatu (minus płyta i zlew) więc mam nadzieje, że wreszcie będzie miejsca roboczego!

1 polubienie

juz prawie chciałem powiedzieć, że może wystarczyłoby zredukować ilość noży, ale kogo ja chciałem oszukać…

1 polubienie